Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik táplálóbb és egyáltalán...

Melyik táplálóbb és egyáltalán mi a a különbség a Beba HA Start És a Beba HA 1 között?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni melyiket adjam a kislányomnak. Már mindkettőt használtuk, csak a székletében vettem észre különbséget. A Strat-tól sűrűbb volt a kakája. Viszont úgy látom ebből többet megeszik, mintha nem lenne olyan laktató...

Szerintetek mi a különbség köztük? Melyiket adjátok a babátoknak? 5 hónapos lesz a kislányom és 7 kiló! Elég sokat eszik, azért nem mindegy nekünk, baromi drágák ezek a HA-s tápszerek.



2012. márc. 1. 14:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia, az enyém már nagy, 13 hónapos. De ugyanezt a tápszert kapta. 5 hónaposan már az 1-est, mivel az a táplálóbb. Azért vannak fokozatok benne, hogy idővel váltani lehessen, ne kelljen 1 litert meginnia a startból :)))

6 hónapos kortól meg már a 2-est kapta.

Lassan kezdődik a hozzátáplálás is, akkor már nem fog annyi tápszert megenni (nyilván nem 1 nap alatt, de szépen lassan csökkenni fog a mennyisége)

2012. márc. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor szerinted adjam már az 1-est? 5 hónapos lesz 11-én. Amúgy pont 1 litert iszik meg a startból/nap!
2012. márc. 1. 15:26
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem mindenképp.

Napi 1 liter az kb normális, úgy emlékszem. 6*180 ml

De amúgy nekem azt mondta a gyerekdoki, hogy összetételében kicsit más, így érdemes váltani. Árra már nem emlékszem, de az is HA, így rosszabb semmiképp nem lesz neki.

Nálunk annyi 'baja' volt, hogy minden váltásnál 1-2 napig nehezebben kakilt. De sikerült, meg nem volt hasgörcs, stb. csak kicsit nehezebben ment. :)

2012. márc. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
43%
Nekem a gyógyszertáros azt mondta, hogy a Startot a kis súllyal született ill. koraszülött babáknak adják. Ergo táplálóbb.
2012. márc. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
59%

Hát nekem nem volt se koraszülött,se kis súlyú a babám (41.hétre született,4050g-al)de a Startot írta fel a doki,én úgy tudom a korababáknak van kifejezetten neki való tápszer.

Most 7hónapos a lányom de még mindig a Startot kapja,kérdeztem a dokit mikortól kell váltani,de azt mondta,hogy ő nem ír fel másikat,mert ettől is jól fejlődik a babám (6hónaposan volt 8600g és 71cm).

Viszont van olyan ismerősöm,akinek a Starttól sem hízott rendesen a babája és annak felírta az 1-est az 1hós vizsgálaton.

De én is az ára miatt ki szeretnék próbálni más tápszert is,mondjuk a lányom már csak reggel és este kap tápszert.(210-230ml között)A többi étkezést már kiváltottuk.

2012. márc. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom a Start táplálóbb. Viszont ha már 5 hónapos és nincs semmi allergiája (vagy a családban allergia), akkor lassan átállhattok a HA-ról simára. Fél évesen tuti. De azért beszéld meg a dokival, vagy védőnővel.
2012. márc. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Egopista válasza:

Ugyanannyira táplálóak, az energiatartalmuk teljesen megegyezik. Viszont más az összetétel: a Start-ban több gyorsan és könnyen felszívódó szénhidrát van, ezért az jobb az újszülöttek fejlődő emésztéséhez. A 2-es viszont némileg zsírosabb, így az tovább eltelíti a babát.


Mi 7 hónapos korban váltottunk kettesere, mert ha start-ot kapott este, akkor egyre gyakrabban felébredt éjszaka, mert újra megéhezett.

2017. aug. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!