Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Úgy félek! Miért csinál...

Úgy félek! Miért csinál mindent későn a babám?

Figyelt kérdés

5 hós fiú

elég későn már elmúlt 3 hónapos is, amikor ülésbe való felhúzáskor tartotta a kis fejét, aztán egyik napról a másikra tudta csinálni, most még csak az oldalára fordul még nem forog néha sikerül neki hasra fordulni eddig talán 3 alkalommal, félek nehogy vmi baja legyen és amiatt késlekedik ennyit ezekkel a dolgokkal.

olvasom itt, hogy valakinek a babája már 2 hónaposan forog, az enyém meg nem....

szellemileg biztos nincs lemaradva mert nagyon okos kis srác csak ez a mozgás igaz már 9kg körül van, lehet hogy ezért mert nagy súlyú? nem kövér, mert magassága is meg van, csak nagy...

mi lehet ennek az oka?


2009. jún. 7. 21:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Te is leírtad a választ. Azért csinál később mindent, mert nagyobb. Nagyobb súlyt kell megmozgatnia, ahhoz több izom kell. Annak meg több idő, míg megerősödik. Hivatalosan 6 hónapos korig kell forognia, úgyhogy még bőven benne vagytok. Az én fiam is így volt, 5 és fél hós volt, mikor először hasra fordult. Most 7 hós és már egyedül felül, feltérdel és mászik. Nagyon gyorsan be fogja hozni a tiéd is az elmaradást, csak még erősödnie kell egy kicsit, hogy elbírja a saját súlyát. :-)
2009. jún. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi,minden baba másképpen fejlődik. De hogy megnyugodj kérdezd mega gyerekorvost.Kisfiam 4 hós,most fordul az oldalára.Ő már tartotta magát 3 hósan.
2009. jún. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat, csak kicsit nyugtalanított, hogy vannak csodagyerekek akik 2 hósan forognak az enyém meg ilyen kis lusti

de akkor kicsit megnyugodtam, remélem tényleg behozza

köszi még egyszer

2009. jún. 7. 21:09
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik lányom már 3 hósan hasra fordult,6 hósan ült,és 9 hósan megindult.

A húga 5 hósen kezdett forogni,6 hósan állt fel,felülni viszont mégkésőbb tudott.Inkább állóhelyzetből csüccsent le.Járni pedig egy éves kora után kezdett.

Mindkettő egészséges volt,és mai is azok.

Úgy,hogy türelem.

2009. jún. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit,hogy a csodagyerekek sem biztos,hogy azok.Néha az anyuka kicsit füllent.Láttam már ilyent.
2009. jún. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A fiad szerintem rendben van, az enyém 5.5 hónaposan fordult át, most 10 hós, mászik, áll, ül magától. Ha nyugtalanít mégis valami, mutasd meg gyógytornásznak, azzal nem ártasz. De szerintem teljesen normális, amit leírtál. Egyébként a kisfiúk kicsit lustábbak.
2009. jún. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is hasonló problémám volt, mert nagy súllyal született.(4450g) Lusti volt. Azt hittem mindent később fog csinálni, de 8 hós sem volt amikor felállt a kiságyba.

Mostmár nem mondhatom, hogy lusti, olyan gyorsan jön megy, meg elbújik, hogy csak győzzem keresni.

2009. jún. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

De jó!

köszönöm nektek tényleg jó ezt tudni, hogy nincs vele baj

sajnos ilyen aggódó vagyok ma ezt találom ki holnap meg mást és rágódok rajta napokig

köszönöm

2009. jún. 7. 21:19
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem jött a védőnő, babám 4hós volt, még nem forgott, rám hozta a szívbajt, hogy nem jól fejlődik. Ok. Addig csak az ágyon játszottunk, mondta tegyem le a földre, attól kezdve forgott, és kommandósan el kezdett kúszni.

Aztán 6 hósan négykézlábra állt, 7 hósan felállt, és kapaszkodva járkál a lakásban, gugol is, ha nem látom nem hiszem, de a mai napig nem akar ülni.

Szerintem, minden babának meg van a maga kis fejlődési ideje, és nekünk nem szabad beleszólni.

Ja. Az én védőmnek nincsen gyermeke........

2009. jún. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam átlag testalkat,és 5 hós volt mikor a hátára fordult és 6 mikor vissza.Utána egyik naprol a másikra kezdett kúszni,mászni nem is próbál.(ja!és párszor megmutatta h tud fordulni,és azóta se semmi,tehát tudja csak nem akarja)Most 7 és fél hós.
2009. jún. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!