Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akiknek a babája sok...

Anyukák, akiknek a babája sok mindent nem csinál még, mint más hasonló korú babák! Ti nem érzitek néha azt, hogy valamit nem csináltok jól?

Figyelt kérdés

Mielőtt valaki ezt írná: tudom, hogy minden baba máshogy fejlődik. És nem is az most a kérdés, hogy az én babám mikor fog ülni, mászni, járni stb...

Én azon szoktam néha elmorfondírozni, hogy valamit én nem csinálok jól, vagy nem foglalkozok eleget a fiammal. Lassan 8 hónapos, és most is volt egy kérdés itt, hogy mit csinál egyedül 8 hónapos babád? Eddig 4 válasz érkezett, és minden baba ül, mászik, egyedül iszik az itatóból, fel is állnak és van amelyik már lépeget is. Nem is válaszoltam a kérdésre, mert nem is tudnék mit írni, az én babám egyedül nem csinál még semmit, csak forog hátról hasra, meg vissza. Barátnőm kislánya ugyanazon a napon született mint a fiam, és a kislány is ül, mászik, magától feláll.

Magyarán nem hallottam még másik 8 hónapos babáról, amelyik nem mászik, nem ül minimum. És ilyenkor az az érzésem támad, hogy én biztos nem foglalkozok eleget a kisfiammal. :(


Szóval Ti nem szoktatok hasonlót érezni, mikor ilyen ügyes gyerkőcökről olvastok/hallotok?


2010. szept. 29. 10:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Nem,az en lanyom nem fogott mint a tobbi baba.Nem igazan erdekelt,6,5 honaposan elkezdte,azota ul es all,lepeget.8honapos.

Rengeteget foglalkozom vele,megis van amit nem csinal mint mas babak,nem nagyon gagyog,nem tapsol,nem integet,na es?majd fogja,ha jonak latja.

Nezd meg a gyereked es fogadd el hogy o ilyen,azt szeresd benne amit epp csinal.

2010. szept. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én babám mozgásában elmaradt a többi babától. Dévényes gyógytornásznak nem ártana megmutatnod. Mi 8 hónapos kora óta járunk.

2010. szept. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Az én babám is csak forgott 8 hónaposan. Hypotóniás, ezért kell tornára hordanom. Utolsó voltam.
2010. szept. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
:) Hany felnottet lattal aki nem tud inni poharbol, nem lepeget, nem ul es nem tud fogni? Amiert kesobb kezdi par honappal nem jelenti azt, hogy nem fogja csinalni vagy te nem foglakozol eleget vele. Ilyen eszedbe ne jusson.
2010. szept. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Szia!

2 hónappal ezelőtt még én is fel akartam tenni ezt a kérdést! :))


Nyugi, semmiről sem maradt még le!


Kisfiam 2 hete állt fel először, mászni is csak nemrég kezdett.

8 hónaposan még ő sem csinált semmit, csak forgott, majd kb. 2 hét alatt egyedül felült és elkezdett kúszni. Majd jött 1,5-2 hó "gyakorlás" és csak 2 hete mászik és kapaszkodva feláll. Most 10,5 hónapos.

Más babák ennyi idősen már egyedül járnak, lépcsőznek stb (a 4 éves nagyfiam is ilyen volt).

Mondjuk én tényleg nem foglalkoztam vele annyit, a nagy itthon volt egész nyáron, így egyszerűen nem jutott rá annyi időm, meg nagyon sokat a babakocsiban volt, amikor kint voltunk, de szerintem nem is ezen múlik. Sőt, én úgy vettem észre, hogy amikor egyedül játszik, akkor sokkal jobban koncentrál. Pl. elgurul a labda és utánamegy, így tanult meg kúszni. Míg ha ott vagyok mellette, akkor inkább velem foglalkozik :)

2010. szept. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
szia! Az enyémnek semmi baja, 8 hónaposan mégsem ül fel teljesen és nem áll fel, nem lépeget, és ha fel is ül magától, továbbdől. Szépen fejlődik, és szinte minden nap csinál valami újat, aminek nagyon örülünk együtt: a hasán fekve a kezeit teszi jobbra-balra, így körbehalad, félülésbe felül, a könyökével támasztja magát, ha fogod a kicsi kezeit, hosszú percekig álldogál.
2010. szept. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Nem vesztesz vele semmit, ha megmutatod szakembernek. Legfeljebb azt mondja, hogy rendben van.
2010. szept. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Az enyém 7és fél hónapos és eddig "csak" forog a hasára, néha! vissza, rugózik négykézláb, de még nem teljesen húzta föl a lábait, forog a tengelye körül hason eszméletlen tempóban, hátrafelé néha sikerül már elindulnia. Az orvos szerint teljesen jól fejlődik, csak nagyon nagy babának született még most is elég nagy a korához képest és nekik nehezebb mozogni. A te babád mekkora?

Különben hogy a kérdésre válaszoljak , igen, én is érzem néha úgy, hogy biztos nem foglalkozom vele eleget, vagy nem elég változatosan. Pedig tényleg sokat foglalkozom vele. Remélem egy-két hónap múlva már máshogy látjuk ezt a kérdést :)

2010. szept. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

A fiam tegnap toltotte a 8. honapot.

Ezeket tudja:forog mindket iranyba,kezevel megfog targyakat, az ujjacskajaval is piszkalodik, felemeli magat fekvotamaszba, maszni meg csa a kazei segitsegevel tud, talan rajon arra is hamar, hogy a labaival mit kezdejen.

NEM ul egyedul, ha felultetem persze rovid ideig megtartja magat, felallasnak meg csak a hirmondojat sem lattam es a vedono meg a doki pont most hetfon azt mondta, hogy TELJESEN jol fejlodik a fiam. Nem kell 8 honaposan allni, ulni.

Szoval ne aggodj, szerintem nincs semmi baj. Beszelj a vedonoddel. Minden gyerek mas utemben tanulja meg a dolgokat, de hidd el ez nem jelent semmit.

2010. szept. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Elozo vagyok. Hogy a kerdesedre is valaszoljak, igen en is szoktam hasonlot erezni, de most megnyugtatott a vedonom, aki amugy elismert szakember. Szoval mar nem erdekel, hogy masnak mar felall, jar a 8 hos babaja. Majd megtanulja az enyem is, es a tied is!!!
2010. szept. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!