Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akiknek a babája sok...

Anyukák, akiknek a babája sok mindent nem csinál még, mint más hasonló korú babák! Ti nem érzitek néha azt, hogy valamit nem csináltok jól?

Figyelt kérdés

Mielőtt valaki ezt írná: tudom, hogy minden baba máshogy fejlődik. És nem is az most a kérdés, hogy az én babám mikor fog ülni, mászni, járni stb...

Én azon szoktam néha elmorfondírozni, hogy valamit én nem csinálok jól, vagy nem foglalkozok eleget a fiammal. Lassan 8 hónapos, és most is volt egy kérdés itt, hogy mit csinál egyedül 8 hónapos babád? Eddig 4 válasz érkezett, és minden baba ül, mászik, egyedül iszik az itatóból, fel is állnak és van amelyik már lépeget is. Nem is válaszoltam a kérdésre, mert nem is tudnék mit írni, az én babám egyedül nem csinál még semmit, csak forog hátról hasra, meg vissza. Barátnőm kislánya ugyanazon a napon született mint a fiam, és a kislány is ül, mászik, magától feláll.

Magyarán nem hallottam még másik 8 hónapos babáról, amelyik nem mászik, nem ül minimum. És ilyenkor az az érzésem támad, hogy én biztos nem foglalkozok eleget a kisfiammal. :(


Szóval Ti nem szoktatok hasonlót érezni, mikor ilyen ügyes gyerkőcökről olvastok/hallotok?


2010. szept. 29. 10:14
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Az elozo vagyok meg mindig. A kisfiam,ha olemben ugy kifesziti a labacskait, hogy szinte all, a honaljanal tartom persze, de az ember ugy erzi, hogy meg is allna magatol is. De ettol meg nem all. Sokan szerintem ezt annak gondoljak. Az etetoszekben is szepen ul, nem dol el egyik oldalra sem, de ettol meg nem ul egyedul. A vedonom azt mondta, hogy az az egyedul ules, amikor maszas kozben elforditja magat es felul.
2010. szept. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Szia!Az én fiammal két kislány született egy napon szinte mindent hamarabb csináltak.

De a fiam is haladt velük pl: a lányok hátfőn másztak a fiam egy hét múlva igaz volt a nagyobb súlyban mindig és most is.

De mikor egy ismerős két hónappal idősebb fia nem fogta egyedül a cumisüveget akkor megnyugodott a lelkem.

A lányok sok mindent hamarabb csinálnak és ezt akkor se felejtsd el mikor a barátnőd lánya már beszél a fiad meg csak mutogat ...

2010. szept. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne aggódj, az én Marci fiam 8 hónapos 10 kg, és csak forog, valamint a hasán körbe kúszik, előre még nem!!!!

Egyébként mászni csak 9-10 hónaposan kell!

8 hónaposan a babának kúszni "kell", de itt is lehetnek eltérések oda-vissza. Ne foglalkozz mások véleményével, és megjegyzéseivel! Hasonlóan az én fiamhoz a tied is lassabban fejlődik, Marci fiam a súlya miatt is, de be fogják hozni a lemaradást! Tedd le sokat a földre, tégy köréje érdekes játékokat, hogy legyen ami motiválja. Egyébként a mozgásfejlődés az idegrendszeri érettség függvénye is. A fiúk általában lassabba érnek.

Ha valami gond lenne azt úgyis megéreznéd! Egyébként az sem egészséges, hogy egy 8 hónapos gyerek már jár!

Amíg csak fekszenek egy csomó mindenben fejlődhetnek: manipulációjuk, beszédfejlődésük. Ha már jár úgyis csak az fogja érdekelni hosszú ideig.

2010. szept. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm szépen a válaszokat!


Igen tudom, hogy meg fogja előbb vagy utóbb csinálni, és általában nem veszem fel ezeket a dolgokat, hogy más baba mit csinál, csak tegnap már kicsit besokalltam attól a kérdéstől, amit említettem.


Imádom a kisfiamat, imádom amiket csinál, és nem akarom sürgetni! A súlya biztos nem gond, mert ő inkább a kisebb babák kategóriájába tartozik. 66 centi és 7200 gr körül van. 35. héten született, úgyhogy sokáig erre alapoztam, hogy később csinál dolgokat, de a védőnő szerint mivel behozta a súlyát, és a méretbeli lemaradást, már csinálhatná azt, amit más babák. Az ő megjegyzéseivel se szoktam mindig foglalkozni, mert néha kicsit zakkant szegénykém.


"Állni" az én kis manóm is áll az ölemben. Ha tartom a hóna alatt, úgy tartja magát, mint a cövek, de ettől még én se mondom rá, hogy áll, ez még nem az.


Ja és azt én is megfigyeltem, hogy sokkal aktívabb, ha egyedül van a földön! Ha én is ott ülök mellette, akkor azt várja, hogy én rázom a csörgőt, én adom neki oda a játékait. Úgyhogy szoktam egyedül hagyni is, ameddig bírja.

2010. szept. 30. 08:50
 15/19 anonim ***** válasza:
Szia! Én ugyanebben a helyzetben voltam, mint te. A kislányom a 36. héten született 2800 grammal. Azt mondták, hogy a súlya miatt "nem igazi koraszülött", semmi hátránya nem lesz annak, hogy korábban jött. Ennek ellenére a mozgásában igenis lemaradt 1-1,5 hónappal, hiába foglalkoztam vele sokat. Szerintem nyugodtan vidd el gyógytornászhoz, én nem tettem, mert a védőnő és az orvos lebeszélt róla. Lehet, hogy szakember segítségével egy kicsit gyorsabban behozta volna a lemaradást. 1 éves és 2 napos volt, mikor elkezdett mászni! De innen felgyorsult minden. 5 nap múlva felállt, 1 hónap múlva önállóan járt. Most 20 hónaposan már fut és próbál ugrálni.
2010. okt. 1. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Ne bagatellizáld el a kérdést! Sok szülő, de még sok orvos is hajlamos rá, sajnos. Később hátránya lehet abból, ha nincs időben kezelve. Ha meg semmi baja, tettél egy felesleges utat a gyógytornászhoz. Szerintem mérlegelj!
2010. okt. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

15:18-as vagyok!

Van egy örömhírem 8 hónapos Marci fiam 2 napja kúszik előre, és tolja a seggét is felfelé, ami azt jelenti hamarosan mászni fog.Nem kell rögtön kétségbe esni, minden baba más, van aki gyorsabban, van aki lassabban fejlődik. Bár én nem érzem hogy Marci lassabban fejlődne, hiszen 8 hónaposan kell kúszni, és 9 hónaposan mászni. Az a bajunk, hogy mindent, így a gyerekünk fejlődését gyorsítani akarjuk, pedig így többet ártunk neki, mint gondolnánk. Gondolok itt arra, hogy sok felelőtlen szülő kompba, és egyéb járást segítő eszközbe rakja a még önállóan felülni nem tudó gyerekét. Az jó ha egy gyerek sokáig mászik, kúszik, hiszen a későbbiekben a tanulás terén eőnyére válik.

2010. okt. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Még valami!

Mért gondolod előttem író, hogy le van maradva az baba, aki csak 11 hónaposan áll fel? Az teljesen átlagos és normális. Azért mert a szomszédé 9 hónaposan már futott? Kicsit a mászást később kezdte, de ez nem jelent semmit. Addig ő máshogy ismerkedett a világgal. Az idegrendszer fejlődését gyorsítani nem tudod!

Természetsen az extrém eltéréseket ki kell vizsgáltatni, de a te eseted egyáltalán nem az!!!

2010. okt. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Nem olvastam el az összes választ, de megfogott a kérdésed és leírnám az én történetem. mikor a kislányom megszületett, nagyon lelkis voltam. mindenki szavát ittam, hogy jól csinálom? minden oké? Figyeltem anyámra, barátnőimre, dokira, védőnőre mindenkire, aki egy kicsit is tanakodott azon, hogy a lányom vajon tökéletesen fejlődik e. Aztán egy napon eltöprengtem hogy kell e ez nekem. Ha baj van látni fogom, és olyat se igazán hallottam, még, hogy egy teljesen egészséges gyerek nem kezd el járni. Mikor 20 éves lesz már tök mindegy, hogy 8- 10 hónaposan kezdett e el járni. Tehát én eltűnődtem, jót tesz e nekem ez az állandó aggódás, és, hogy tényleg a gyereknek akarok ezzel jót, hogy azt figyelem mások gyerekei mikor kezdtek el bármit is csinálni, vagy magamnak és a társadalomnak akarok megfelelni? Úgyhogy nagyjából a lányom 6 hónapos korában leszoktam erről. Azóta nem azt nézem, hogy időbe csinálja e, hanem annak örülök, amit a nap hoz. PL a lányom 10 hónapos koráig ha mondjuk kinézte magának az adott játékot, nem oda mászott, hanem szó szerint gurult. egyetlen foga nem jött ki, nem mondott egy szót sem, és jó formán a guruláson kívül semmit nem csinált. De rengeteget nevetett ragyogott a szeme, szóval láttam, hogy makk egészséges, úgyhogy nem szóltam senkinek, hagytam, hogy a maga útját járja (Persze megnéztem mennyi a normál határ a kérdéses cselekedetekre), talán nem hiszed el, de napra pontosan 10 hónapos korában, reggel megyek be hozzá szokásos napi reggeli rutin. hangosan felkacag megláttam egy apró fogacskát, fél óra múlva felült mellettem majd fel is állt, és onnantól kezdve a szekrényre támaszkodva rohangált a lakásba mígnem 10 hónapos és két hetes korától kezdve magától jár. Nem nézem, hogy mások gyerekei mit esznek, mikor hogyan kivel játszanak, mindent úgy teszek, hogy még jól érezzem magam benne.Talán önzőnek fog tűnni, de úgy érzem, sok anyuka túlzásba viszi azt, hogy egy játszótéri napi sétán állandóan csak azt halljam, hogy az ö gyereke mennyire tökéletes mennyire fantasztikus. Én tisztában vagyok vele, hogy az én szememben az én kicsi lányom a legszebb legtökéletesebb. Szívesen megosztom másokkal a tapasztalataimat, vagy fogadok meg tanácsot, de mindennek van határa. Szóval, ha megfogadod a tanácsomat, nyugodj meg, hidd el és bízz abban, hogy igen is jó anya vagy, és igenis nagyon szép és okos édes babád van. Mindegy, hogy 8 hónaposan fut e vagy gurul. És amíg nem következik be az az idő amikor már problémát jelenthet, az, hogy nem mozog kellőképpen, addig szerintem ne tedd ki a gyermekedet, orvosi vizsgálatoknak, és felesleges tornáknak. Ha elérkezett az idő amikor már cselekedni kell, ráérsz akkor. Addig pedig hagyd, hogy magad ütemében fejlődjön. az én lányom most lesz két éves. Ha eddig ment eztán is fog:)
2011. aug. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!