Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vajon egy 7-8 hónap körüli...

Vajon egy 7-8 hónap körüli babának már lehet tanítani, hogy "nem szabad"?

Figyelt kérdés
Megérti? Vagy feleslegesen próbálkozom még egy darabig. A dvd lejátszót akarja mindig magára húzni... Túl alacsony a tv állványunk és mindenhol eléri.
2012. febr. 26. 08:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mondani mindenképp érdemes neki, közben pedig elvinni onnan, ismerkedjen csak a kifejezéssel, de azt még egy jó darabig ne várd, hogy szót is fogadjon. :)
2012. febr. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Már az is jó lenne, ha rámnézne miközben rászólok. Mindig elhúzom onnan, de visszakúszik :) Hiába adok mást, persze, hogy az a legérdekesebb :P Na azért majd próbálkozom.
2012. febr. 26. 08:50
 3/9 anonim ***** válasza:

lehet, de sokat ne várj még. nemet lehet mondogatni, de nem kell leszidni mert legközelebb is csinálja.


ennyi idös korban nagyon fontos hogy minden olyan dolgot eltegyünk ami veszélyes. ekkor még nincsenek kompromissumok, egyszerüen el kell pakolni és késsz, el kell zárni. ugyan így nem adsz gyógyszert a kezébe , nem haogyd a kést vagy kaktuszt sem elötte.


de más dolgokra lehet nemet mondani, próbálgatni, de már ekkor nagyon fontos a követekeztesség. egyetlen egyszer igen már megzavarja és nem tudja mi is a baj.

2012. febr. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez van a vezetékekkel, míg át nem rendezzük a szobát(ahhoz még bútort kell vennünk),addig nem tudjuk előle elrakni.

Mindig elmondom neki, hogy nem szabad, mert magadra borítod a modemet...mert megráz .... és elveszem onnan.

Persze ahogy elviszem onnan, és leteszem, rögtön fordul vissza :)


Nem jutott még eszembe elvárni, hogy megértse, viszont mivel érdekes a vezeték, én a telefon töltőjét oda szoktam neki adni, hogy nézegesse. Ezzel akár félóráig elszöszöl, forgatja a kezében a zsinórt.

2012. febr. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én ilyenkor már mondogattam neki, hogy nem szabad, és olyankor mindig "szigorú" arcot vágtam. Egy 7-8 hónapos baba már nagyon okos, még ha nem is gondolnánk. Lehet persze, hogy jó darabig még nem fog mindenre emlékezni, és sokszor kell neki elismételni ezt-azt, de meg fogja idővel jegyezni.

Lányom sokszor akarta megfogdosni a konnektort, olyankor mindig mondtam, hogy nem szabad, hagyd, és eltereltem a figyelmét. Nem kellett sok idő és megtanulta, hogy ne nyúljon hozzá.

Szóval szerintem nyugodtan taníthatod neki.

2012. febr. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én mondogatom neki,hogy nem szabad! És próbálok komoly arcot vágni. :) Szóval előbb-utóbb tudni fogja a NEM jelentését,csak be kell súlykolni!

8 hós kislány anyukája

2012. febr. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor mondoggatom neki :)
2012. febr. 26. 14:34
 8/9 anonim ***** válasza:

azt írod, hogy kúszik. akkor nem olyan nehéz még megállítani, takarót és párnát tegyél elé akadálynak :)

persze mondogasd, és vidd el onnan, így fogja megtanulni

2012. febr. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 10 hónapos. Ha nagyon felpörgeti magát, CSAK olyan dolgokat csinál, amiket nem szabadna, mert veszélyes, és szinte egyik ilyen helyről megy a másikra rögtön, szóval sztem nagyon is tudja, hogy ezeket nem lenne szabad... Érti, hogy "nem szabad", de nyilván a miértjét még nem, csak talán érdekes játéknak veszi, hogy anya ilyenkor mindig közbelép.


Most átmenetileg szüleimnél vagyunk, de a saját szobáját hamarosan úgy fogom berendezni, hogy bababiztos legyen.

2012. febr. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!