Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres laktóz érzékeny baba?

Tápszeres laktóz érzékeny baba?

Figyelt kérdés
3 Hónapos a babám,száraz,foltokban felömléses a böre. Írt ki a doki allernova tápszert,de nagyon rossz ízű,nem is issza. Kértem milumilt,laktóz mentest. Eddig is kinlódva evett,köpködte a tápit,meg nem szívta,most alig tudom megetetni vele.Miért lehet?Van tapasztalatotok a laktóz érzékenységről?Mennyit eszik babátok?Enyém 4 óránként 150 ml-t,éjszaka nem.

2012. febr. 25. 23:34
 1/1 anonim ***** válasza:

Ezt nem igazán értem, mert ha bőrtünetei vannak, akkor nem inkább tejfehérjeallergiája van? Mert a laktózérzékenységnek inkább nagyon erős hasfájás, puffadás, esetleg hasmenésé s hányás, bukogatás a tünete, nem bőrtünet.


Ettől függetlenül az Allernova mindkettő esetben jó, mert extenzíven hidrolizált és tejcukormentes is. A Milumil laktózmentes viszont nem jó tejallergiában, csak laktózérzékenységben.


A teljesen hidrolizált tápszerek tényleg nagyon rossz ízűek, hozzá kell hogy szokjon. Létezik még: Milupa Pregomin (ez laktózmentes is), Milupa pepti 1 (ez viszont nem laktózmentes), Neocate (ez 10000 forint ha nem írják fel, ez egy aminnósav alapú tápszer, ez is rossz ízű, ha jól emlékszem ez is laktózmentes)


Viszont ha tényleg csak a tejcukorral van a baja, akkor talán a csak laktózmentes tápszert elfogadja, mert az kevésbé rossz ízű. Vagy esetleg meg lehetne próbálni a Coliefet rendes tápszer mellett, de ezt orvostól meg kell kérdezni, mert nem tudom hogy az így mennyire hatásos és milyen adagolásban jó.


Az én fiam amúgy nem laktózérzékeny, de 3 hónaposan ő is kb ennyiket evett 5ször egy nap (kb 4 óránként).


Szerintem az íz változása miatt nem akarja elfogadni a tápszert. Előtte milyen tápszert evett?

2012. febr. 26. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!