Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves baba nem integet, nem...

1 éves baba nem integet, nem tapsol. Baj lenne?

Figyelt kérdés

Igazából semmi "különlegeset" nem csinál.

Nem mutogatja a testrészeit, nem mond semmit csak, hogy mamama, nemnemnem.


Én értelmes, figyelmes, jópofa babának látom, aki már jó egy hónapja gyönyörűen sétál, előtte 3 hónapot mászott.

Huncutkodik, elbúj, a nemet érti, abbahagyja, ha rászólok.


De ezeken kívül semmi egyebet nem csinál.

Ez gond lehet?

Épp 1 éves.


2012. febr. 25. 22:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam sem csinált semmi ilyet 1 éveset, csak ha kedve tartotta aztán egyzer csak olyan 13-14 hónaposan elkezdett integetni, puszit osztogatni, megmutatni mije hol van, kit hogy hívnak a családba(mi mondtuk a nevet, ő rá mutatott, nem csak apa, anya, mama, hanem a rendes nevünket)

Amúgy a mai napig nem beszél, de mindent megért.

Minden gyerek más!!

22 hónapos kisfiú anyukája

2012. febr. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem gond. Nem minden baba integet vagy tapsol.Ha megérti amit mondasz neki,akkor nincs vele semmi baj.
2012. febr. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Odahozza, amit kérek pl. cipőjét, könyvét.

Könyvet lapoz.

Szerintem a mozgása nagyon szépen fejlődik, gugol, hónapok óta fel-le mászik az ágyra.

Kacag, jókedvű, folyton sétál, leül játszik, pakol ki-be,

tornyot rombol, mindent bekap, amit talál, ügyesen két ujjal felcsippenti. Testvérével imád játszani, folyton megy utána.

Csakhát nem utánoz, így nem tapsol, nem dob puszit, nem integet ésnemigen mond érthető szavakat.

2012. febr. 25. 22:15
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én is írhattam volna a kislányomról! Ő 13 hónapos és pontosan ezeket csinálja/nem csinálja! :)
2012. febr. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 nittababy ***** válasza:
0%
Az enyém is most egy éves és már 10 és fél hónaposan tapsolt mutatta a kézével hogy nincs és integet ha mondom neki hogy simi okos fejed akkor megsimizi!!
2012. febr. 26. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
59%
SZerintem semmi baj,én kislányom 13 hós ugyanaszt csinálja mint a tíéd csak még egyedűl nem mer menni,én is agódtam mert csak aszt hallom ez a baba már eszt csinálta az a baba asz csinálta ennyi idősen,de nem érdekel minden baba más ütemben fejlődik szerintem,ugy hogy ne agódj majd a mi babáink is fognak integetni egyszer:))
2012. febr. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Végre egy anyuka, aki nem a szupergyorsan fejlődő gyerekérők ír ki valami átlátszó álkérdést! :)

Az én kisfiam is ilyen volt, 15 hónaposan kezdett integetni, tapsolni nem tudom, mikor, a testrészeit 18 hónaposan kezdte mutogatni. Az ismeretségi körben az összes ilyen korú gyerek hasonlóan fejlődik, nem éreztem magunkat lemaradva.

Ne az itteni übergyerekekhez hasonlítsd a babádat, hiszen Te is látod, hogy okos, aranyos, és sok olyan gyere van, aki egyszerűen csak nem szereti produkálni magát.

2012. febr. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs miért aggódnod. Nem egyformán fejlődnek a gyerekek.

Nálunk meg pont fordítva van, az én lányom már hónapok óta integet és tapsol, viszont még mindig nem jár önállóan, csak kapaszkodva lépeget, pedig ő 13 hónapos múlt.

2012. febr. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Végre egy normális, nem túlszuper, agyonfejlesztett gyerek. Ne aggódj, semmi gond vele, csak szépen, a maga ütemében fejlődik.
2012. febr. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Bogyo110 ***** válasza:
100%
Szerintem sem baj majd ha akar akkor integet meg tapsol az én kislányom ezeket kb 6 hós kora óta csinálja most volt egy éves viszont még nem sétál csak ha fogjuk a kezét ebböl is látszik hogy minden baba más!Amugy amikor én feltettem pár hónapja egy hasonló kérdést akkor engem mindgyárt a gyógyóba küldtek a kedves "anyukák"!Uh aggodalomra szerintem semmi ok !jó babázást továbra is!
2012. febr. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!