Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen okai lehetnek, ha egy...

Milyen okai lehetnek, ha egy 10 hós baba még csak nehézkesen fordul hasra és vissza? Vagy ez normális?

Figyelt kérdés
2012. febr. 25. 19:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Oknak én a laza izomzatot, illetve a tónus zavart gondolnám. Persze biztos van még ezer meg egy ok, de szerintem ezek a leggyakoribbak a lassú mozgásfejlődésnél. Illetve a kötött izomzat, de úgy tudom, hogy az ilyen babák pont hogy hamar és "könnyen" fordulnak hasról hátra. Ha még csak ennyit csinál a baba, és azt is nehézkesen, az azért szerintem már nem normális. Ennyi idősen ha nem is mászni-bár már azt is simán csinálhatná-, de minimum kúszni "illene". Ez az én véleményem. Ha valakinek nem tetszik nem kell kiosztani, én így gondolom. Orvos, védőnő mit mond? Gondolom látják rendszeresen a babát és kérdezik, hogy mit csinál; nem mondanak semmit?
2012. febr. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ismerős babájáról van szó, nem tudom, hogy egyáltalán az anyuka mit mond a védőnőnek, orvosnak, csak sajnálom a picit, kúszni, mászni nem tud, ennyi amit csinál, amit fent leírtam. Olyan nincs, hogy szimplán később csinál mindent a baba? Egyszer fogtam a kezemben és olyan merevnek is tűnik.
2012. febr. 25. 19:48
 3/13 anonim ***** válasza:
Mindenképp tudnia kellene orvosnak a dologról, remélem az anyuka ezt nem hallgatja el előle. Véleményem szerint komoly probléma lehet. Az én kislányom mozgásfejlődésével ugyan sosem volt baj, sőt, mindent kicsit korábban csinált a korosztályánál, de 10 hónaposan ő már az ujjunkat fogva sétált... Remélem tévedek és inkább csak picit lassabb a baba fejlődése!
2012. febr. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szia! Első vagyok. De, van olyan, hogy egy baba lassabban fejlődik, de azért itt szerintem már komoly elmaradásról beszélünk. Én jártam a lányommal Dévény tornára, de úgy, hogy ő sem egy rohamtempóban fejlődő baba, mégis ennyi idősen már mászott, ült, illetve kapaszkodva felállt. Nagysúlyú babák állítólag lassabban fejlődnek, de nem tudom, hogy ez az ismerősöd babájára igaz-e, illetve én egyre jobban azon vagyok, hogy 10 hónapos babától ez nagyon kevés. Anyuka nem szokott erre mondani valamit, nem beszélgettek erről?
2012. febr. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy az orvos tud e róla, szoktunk róla beszélni, de konkrétan én nem akarok beleszólni a dologba, mert teljesen más a nézetünk dolgokról és már így is okoskodónak érzem magam, tudom, hogy rossz néven is venné,ha javasolnám, hogy vigyék el orvoshoz, annyit tudok, hogy eddig állítólag a védőnő azt mondta, hogy mindent csinál a baba, amit éppen az adott hónapokban kell, de hogy most az anyuka, nem mondja el az igazságot a védőnőnek vagy nekem azt nem tudom, tehát, hogy kinek nem mond igazat. Szerintetek tegyek valamit vagy ne avatkozzak bele? Csak ismerősök vagyunk, nem barátnők....
2012. febr. 25. 20:11
 6/13 anonim ***** válasza:

Szerintem is édes kevés ez a tudás.Én lányom igaz borzasztóan gyorsan fejlődött, 10 hónaposan már próbálgatott egyedül menni, 11 hónaposan meg futkározott.Most meg már babakocsit sem használunk, mert olyan ügyesen megy.(13 hónapos) Na ez volt a rizsa! :)

Van egy egykorú babás házaspár ismerősünk.A gyerekük folyamatosan le van maradva, 8-9 hónaposan még csak meg se fordult a gyerek.Védőnőnek gondolom hazudtak, mint mindenki másnak is...Aztán kiderült, hogy le van tapadva az izma a babának, így tornára kellett járniuk (vagy még kell is, nem tudom).Hogy hogy derült ki nem tudom, gondolom leellenőrizte a doki.Én nem szóltam, hisz egyrészt semmi közöm hozzá, másrészt pedig mivel az én lányom roham tempóban fejlődött ezért én lettem volna a képmutató.Végül is most már legalább ül a gyerek, az is valami...

Ha értesz hozzá akkor szólj, ha nem akkor meg ha szólsz is, akkor úgy is kimagyarázzák.Remélhetőleg észre veszi az orvos ha baj van.

2012. febr. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Megint első. Tudod, még ha barátnők lennétek, ez akkor is nagyon kétélű fegyver... Te jót akarsz, ez látszik abból is ahogyan írsz, de lehetsz Te akármilyen diplomatikus, ha a másik fél nem akarja látni a problémát. Vagy esetleg látja, tudja, csak Neked nem mondja? Én ilyen esetben biztosan valami kis "példabeszéddel" próbálkoznék. Tudod, az a tipikus, hogy "képzeld egy ismerősöm babája, járt tornára, mert ez meg az. Ha ezt finoman adagolod akkor nem tudom elképzelni, hogy ezen bárki is megsértődjön, vagy rossz néven vegye. Ennél többet szerintem nem tudsz tenni.
2012. febr. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Dettó a helyzet......

nem vagyok nagy hozzáértő, sőt, minden tudásomat innen a GYIK-ről szereztem :) Nincs sok segítségem a gyereknevelésben, de ha gond van, azonnal kérdezek innen meg orvostól védőnőtől és a neten az orvosválaszolós oldalakról, ?)

2012. febr. 25. 20:32
 9/13 A kérdező kommentje:
Hát igen, sajnos többet nem nagyon tehetek, csak azt a picit sajnálom!!! Esetleg bevonok egy harmadik személyt, aki esetleg rákérdez dolgokra mit sem tudva???
2012. febr. 25. 20:37
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem felesleges a harmadik személy; bár talán annyi kiderülne, hogy tisztában van e problémával, csak esetleg Neked nem mondja, vagy fel sem tűnik neki, hogy mennyire le van maradva a babája. Remélem sikerül okosan és jól döntened, hogy ne legyen belőle sértődés, de a baba is jó kezekbe kerüljön. Egyébként én a magam részéről általában örömmel fogadom a lányommal kapcsolatos észrevételeket. Lehet, hogy van közte olyan, ami hirtelen nem esik jól, de legalább utána arra már én is jobban odafigyelek.
2012. febr. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!