Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más babája is "kunkorítja",...

Más babája is "kunkorítja", majdnem hogy megpöndöríti nyelvét a szájában? A lányom 8 hónapos mindennap csinálja elég sűrűn, de miért?

Figyelt kérdés
2009. jún. 6. 22:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én kislányom most 9 hónapos és ő most kezdett el a nyelvével játszani. Erre is rájöttek, ez most újdonság nekik.
2009. jún. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Még bioszon tanultuk, hogy genetikailag van aki tud nyelvet pödörni, valaki képtelen. Vagy ugyanez a hüvrlykujj hátrahajtása is. Egyszerűen tudja és gyakorolja:)
2009. jún. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem akarok butaságot mondani, de szerintem elképzelhető, hogy le van nőve a nyelvcsapja a babádnak. Ha kéred az orvost, akkor megnézi, és ha valóban így van, akkor egy mindössze pár perces műtéttel tudnak rajta segíteni. A műtét nem fájdalmas, és nem is vérzik.


Nálunk a családban szinte mindenkinek le van nőve a nyelve, nekünk felnőtteknek még nem műtötték meg, ezért mi is teljesen fel tudjuk pöndöríteni a nyelvünket, a családtagok gyerkőceit viszont még a kórházban megműtötték. Pár perces műtét tényleg az egész.


Még ha a szopizásnál nem is okoz gondot, akkor is ajánlatos megműttetni, ha ez a gond, mert később logopédiai problémák kialakulásához vezethet a lenőtt nyelv.

2009. jún. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

szia! az én fiamnak most a kedvenc szokása, hogy pörgeti a nyelvét és berregő hangot ad (prrrr, brrr). nagyon cuki és ez is onnan jött, hogy megtanulta irányítani a nyelvét. mondom is neki, hogy látom, raccsolni nem fog :)

jövő héten lesz 8 hónapos

2009. jún. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!