Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor fog már maga felülni?...

Mikor fog már maga felülni? És hogy?

Figyelt kérdés

Kislányom jövőhéten lesz 5 hónapos, és 2 napja már, ha megfogom a kezét felhúzza magát ülésbe, elég szépen üldögél úgyhogy, hogy fogom, néha még a feje meginog egy picikét. Kb. mennyi idő múlva fog maga felülni? Igaz, hogy a fejvédőt le kell vennem, mert nem fog tudni mibe kapaszkodni??? Hogy fog felülni egyedül? Ti babátok mikor ült fel legelőször? És mivel még bizonytalan akkor elfog dőlni, és ha nem leszek ott épp akkor? (Bocsi a sok <hülye> kérdésért:S)


Köszönöm előre is a válaszaitokat!


2009. jún. 6. 07:59
 1/8 anonim válasza:

Hello. Rengeteg kérdés egy kérdésben, de azért igyekszem. Sztem ahány gyerek annyi fejlettségi szint. sztem kb.1-1,5 hó múlva fog felülni, de ez csak tipp. ne legyél türelmetlen, hiszen ha jó súlyban van, és jó ütemben fejlődik, akkor mindegy, hogy mikor ül fel, sztem a lényeg, hogy egészséges, vidám gyermeked legyen.

2 gyermekem van, mindkettő más- más technikával próbálkozott a felüléssel. egyikük hanyattból erőlködött, a másik hason négykézláb húzta fel a kis lábait és hátratottyant a fenekére, kb. 6,5hónaposan. ne izgulj, nem vagytok elkésve... ha nem vagy ott, akkor Ő egyedül is megoldja, amikor már olyan biztos az izomzata nem fog eldőlni. sok szerencsét.

2009. jún. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!:)

Nem vagyok türelmetlen, csak kíváncsiságból kérdeztem. Persze, lényeg, hogy egészséges, és kiegyensúlyozott.


Szép napot és jó hétvégét!

2009. jún. 6. 08:32
 3/8 anonim ***** válasza:

igazából az, hogy ültetve megül, nem nagyon jelent semmit. van olyan baba, akinek ez annyira megtetszik, hogy addig küszködik, míg egyedül valahogy fel nem kalimpálja magát.

A legtöbb esetben viszont a felülést a mászás után tanulják meg, mert a négykézlábazásból ülnek fel.

Mi járunk gyógytornára, a tornász is azt tanácsolta, hogy míg nem kúszik mászik, addig óvatosan bánjak az ültetéssel, az a legjobb, ha a négykézlábazásból ő maga tanul meg felülni, aztán onnan felállni majd.

Ügyes a babád, ne aggódj:-)

amúgy az én fiam is kb ebben az időszakban kezdett megülni kis időre egyedül. aztán kimaradt egy viszonylag hosszú idő, ezt a kúszással töltötte. most már majdnem 9 hónapos, most kezdett el mászni, és már néha a mászás közben felnyomja magát ülésbe.

Az eldőlés az érdekes kérdés. az én fiam imád elborulni:-) nagyokat nevet magán, mikor eldől oldalra. mindig azt szoktam csinálni, hogy ha ül, mögéje teszek valami puhát. én egy elég nagy plusskutyát szoktam használni erre. csak azért, ha esetleg teljesen hátrafelé vágja magát, akkor nagyot koppanhat a buksija. a tapasztalatom az, hogy legtöbbször oldalra dől el, mert nyúl valami játékért. azzal sosincs baj, mindig úgy esik, hogy nem fáj neki, sőt, tetszik neki a dolog:-)

2009. jún. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! Csak egy ellenpélda: én jómagam anno csak azután ültem, hogy járni tudtam ;) és az persze nem 5 hónaposan volt...
2009. jún. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A fiam is elöbb felállt és utánna ült fel. Ezt aval magyarázták,hogy a felállás könnyebb.

A lányom négykézláb, hintázott és abbol ült fel,majd abbol térdelt és felállt. Most már megy.

2009. jún. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
a fiam 6 és fél hónapos korától ült stabilan, néha játék közben eldőlt azért. Magától 9 hónapos kora óta ül.
2009. jún. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom 7 hónapos,ha leültetjük,minden további nélkül ül,kitámasztás nélkül,úgy játszik.Még magától nem tud felülni,de kúszik,mászik.Kb.5 hónapos kora óta ül így hosszabb rövidebb időre,ha elfárad úgyis felborul és pihizik.Ezt a felhúzás dolgot ülésbe,kb. 4 hónaposan kezte,először csak pár másodpercre engettük egy nap aztán tolódott az idő,úgyis látod rajta,Ne agódj,ügyes a babád.1 a lényeg,ne támasszátok ki.
2009. jún. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja,akkor ülhet,ha én is ott vagyok,a nagyágyon.Ha eldöl phára esik és Ő teliszájjal vigyorog.
2009. jún. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!