Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babám még tud...

8 hónapos babám még tud felülni magától, baj?

Figyelt kérdés
Viszont ha leültetem, gyönyörűen, egyenes háttal ül. Nem is mászik, csak kúszik, régóta. Felállni sem tud, kapaszkodva sem. Mit kéne tennem?
2011. okt. 18. 15:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 10 hósan ült fel magától, mégpedig úgy, hogy felállt és fenékre huppant. A babák nemigen tudnak segítség nélkül felülni. Ha tartod neki fixen a kezed, hogy megkapaszkodjon benne, biztos vagyok benne, hogy már felül, anélkül, hogy te húznád kézből.

A sógornőm kislánya úgy ült fel, hogy hasra feküdt, szétette a lábait spárgába és a kezével felnyomta magát ülő helyzetbe. Szóval azt ne várd, hogy úgy csinálja, mint mi, felnőttek.

2011. okt. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy már aggódnod kellene. Lányom 8 hónapos koráig csak kúszott, aztán egyik napról a másikra felállt, majd mászott és ült is. Hirtelen megtanult mindent.

Nem vagytok még elkésve, szerintem.

2011. okt. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Normálisan fejlődik. Nemsokára mászni fog, utána ülni, állni.
2011. okt. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

a 'nem' szerintem kimaradt a kérdésből. De így is értjük :)

Nincs semmivel elkésve,ne aggódj!

Előkerestem a 'babanaplónkat', az én kislányom 9 hónaposan is még csak kúszott! 10 hónaposan kezdett el mászni, és a bútorokba kapaszkodva felhúzni magát állásba.

Nekem sosem mondta a védőnő/gyerekorvos hogy el lett volna maradva valamivel, persze én is ugyanígy aggódtam mint Te :)

Nyugiiiiiiiiiiiiiiiii :)

2011. okt. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
OK, köszönöm! :)
2011. okt. 18. 15:22
 6/7 anonim ***** válasza:
11 hónaposan tudott magától felülni, pedig 6 hónapos kora óta stabilan ül, úgy játszik. előbb kezdett kézenfogva sétálni, mint hogy magától felült volna. mondjuk az én lányom mindent összevissza csinált, előbb ment, most mászik, és még a fogai sem sorba jöttek :) ez van. nem egyformák.
2011. okt. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem, nem baj, ha még nem ül. Az enyém 10 hónaposan ült le állásból. :)

"Viszont ha leültetem, gyönyörűen, egyenes háttal ül."

Ne ültesd, még ha meg is ül egyenes háttal, mert megterheli a gerincét!!

2011. okt. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!