Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehetnék szopizás, etetés...

Mit tehetnék szopizás, etetés ügyében?

Figyelt kérdés
4 hetes a babám és az a problémám, hogy nagyon sok darabban eszik így van, hogy 2 órán keresztül eltart az etetés, persze megszakításokkal. Szopizni naponta 1x szokott és az is olyan hogy fél órát az egyiken fél órát a másikon, már ha akar a másikra jönni. Mert ez is egy folyamatos harc ordít és folyton kiköpi. Cumisüvegből eszik tápszert, de van hogy eszik 90 ml aztán 15 perc múlva 60 ml aztán 30 perc múlva újból 90-et. Rengeteget eszik és nagyon sok időn keresztül. Kb. a cumisüvegből etetésre megy el az egész napom.
2012. febr. 20. 13:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy se jól nem lakik, se meg nem éhezik igazán. Ilyen korban még nagyon gyoran tágul a kis gyomruk, nő felvett tápanyag mennyisége, de hosszú távon neked is jobb, ha nem hagyod íyg enni.

Próbáld meg, hogy reggel amikor felkel, megeteted, és a befejezést követő 1,5 órán át nem adsz neki. Kicsit lehet hogy pár napig macerás lesz, mert megszokta ezt az összevisszaságot. Próbál kis forralt-lehűtött vizet adni ilyenkor, picit sétálj vele, ne félj nem fog hozzászokni.


Megkérdezhetem, miért csak 1x szopik naponta? 4 hete szültél csak, még simán lehetne kicsit szaporítani a tejedet. Amikor evett üvegből és pihen, próbálj kicsit fejni, vagy minden üveges etetés előtt tedd 5-5 percre a cicidre. Napi 1 szopival pikk-pakk elapad az a kevés tejed is!

2012. febr. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Persze azért mert nem akar szopizni normálisan és ez rengeteg időmet elveszi, mármint a próbálkozás és eléggé unfer a másik gyerekemmel szemben, hogy vele 4 hét alatt még csak nem is játszottam a másik meg egész nap velem van. Persze értem én, hogy fontos stb. de akkor sincs időm a próbálkozásra napközben. Segítségem nincs.
2012. febr. 20. 13:20
 3/8 A kérdező kommentje:
Ráadásul ha sikerül szopira kényszeríteni bealszik a cicin és ha felkeltem kiköpi és ritka az hogy kell neki. Olyan is gyakran van hogy kiszívja, de kifolyatja a szájából. Tiszta tej leszek én is hiába van ott a textil pelenka. Szopizás után ugyan úgy megeszi a 90 ml tápszert. Bár szerdtnék szoptatni ezek után nem ítélem el azt aki nem akar.
2012. febr. 20. 13:27
 4/8 anonim ***** válasza:

egyrészt semmi elítélendő nincs abban ha valaki nem szoptat, a saját döntése.


másrészt, és ne haragudj ha megbántalak, de olyan hülye kifogásokat felsoroltál a nem szoptatás javára, hogy... hú, szerintem ne szoptasd, annyira ordít a kommentedből, hogy nem akarsz, nincs ezzel semmi baj, csak döntsd el. vagy ha akarsz akkor pedig engedd a babád próbálkozni.


én azt nem értem, hogy miért eteted így. értem, hogy neked is ez a kérdésed, de a miértjét nem értem. a 4hetes babád eszik 90ml tápszert. hogy kerül a szájába negyed óra múlva újra a cumisüvege és kap megint 60milit? szerintem ezt nem szabadna. ennyi idő alatt még a büfizést se fejezitek be, de már újra egy adag tápit kap amit 2 óra múlva lenne szabad.

szóval szerintem egyszerűen ne etesd meg negyed óránként :S

2012. febr. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szeretnék szoptatni és ezek nem kifogások hanem az igazság. Úgy kerül a szájába cumisüveg, hogy belerakjuk, mert éhes. És meg is eszi, ha nem kellene neki nem enné meg ahogy erre volt is példa.
2012. febr. 20. 14:27
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát most 14:45-15:45-ig szopizott mindkettőböl és a lefejt 50ml anyatejet is megitta. Tehát 1 órányi szopizás után sem lakik jól!
2012. febr. 20. 15:56
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is fiam van, és ő is ilyen cicibubus (bocs!) volt 3 hónapos koráig. Akkorra sikerült 45 perc alá szorítani 1-1 szopás idejét. 4 hetesen még bőven 1-1,5 óra volt. Hugomnak lánya van, egyszerre szültünk, irigykedtem is rá rendesen hogy 20-25 perc alatt végeztek a szopival!!
2012. febr. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy amikor már nagyon el voltam keseredve, a dokinéni azt javasolta, hogy 20-20 perc szopi mellenként, aztán snitt, a maradék legyen tápszer. Fontosabb egy nyugodtabb anya, mint az anyatej mennyisége.
2012. febr. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!