Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehetnék még?

Mit tehetnék még?

Figyelt kérdés
21 hós kislányom már egy ideje alig akar enni.reggelit úgy ahogy eszik,meg vacsit,bár nem sokat.de viszont ebédet szinte egyáltalán nem akar enni.semmit.de a reggeli meg a vacsora sem valami hű de nagy mennyiség amit megeszik.már rettegek mikor közeledik az ebédidő.egy ideje bevezettem azt h tízórait nem kap és kicsit kitolom az ebédidőt,hátha...de úgysem.már teljesen el vagyok keseredve.doktornő tanácsára a nasit megvontam tőle,és kapja a marslakócskák szirupot,hátha attól megjön az étvágya.de semmi:(((mit tehetnék?valaki hasonló helyzetben?mi vált be?
2012. febr. 19. 12:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Itass vele frissen facsart narancslevet, nekünk ezt javasolta a doki, mert kislányom sajnos sosem volt egy nagy étkű.De nem Hohes C-t, hanem rendes narancsot.Nagyon jó étvágy növelésre.Cukros innivalót ne kapjon, csak vizet, mert az édes löttyök is elveszik az étvágyát.Nagyon jól teszed, hogy nem nassoltatod most egy darabig, hiszen az is telíti a gyomrát.
2012. febr. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nálunk "csak" válogatós, azaz csak száraz pékárut és tejet volt hajlandó enni vagy 3-4 hónapig. Hosszú küzdelem után, bekeményítettem és leginkább az vált be (úgy 80%-ban), hogy

- nincs egyáltalán nasi,

- együtt eszünk, szépen megterítve, nem rohanva, mindenki ugyanazt, és

- sokfélét csinálok (pépes és darabos is van).

Ha mégse kéri, akkor bemehet játszani, nem kínálgatom, de mást nem kap helyette. Ha később kijön a konyhába és kéri, megeheti, ha nem, kövi étkezés a vacsora. Ha megette az ebédet, megkaphatja a kedvencét ilyenkor, ha nem, valami kevésbé jutalmazót tálalok.

És mindehhez jó képet kell vágni, hogy ne lássa, hogy izgulsz a témán...ááá :)

2012. febr. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
És ne rettegj, mert azt nagyon megérzi, és csak tovább rontasz a helyzeten, akaratodon kívül.Ha a Marslakócskák nem válna be, próbáld ki a Vitacolan-t, ez is multivitamin szirup, vagy a Béres cseppet.
2012. febr. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sajnos az én picim is ugyanezt csinálja, alig eszik.... Mi is kipróbáltunk mindent, vasat is kapott, és narancsot is próbáltam, mindent amit el tudsz képzelni, most még mindig adom neki a Vitacolant, de semmi nem javul. Voltunk számtalanszor dokinál, és nem tud semmit se mondani( talán nem igazán jó a dokink ) Sajnos én is elvagyok keseredve, konkrétan reggel a zsemléből 2 falatot evett a belsejéből és franfurti virslinek is a felét ette meg:( és ha hiszed ha nem , akármi a reggeli neki nem kell, pedig van etetőszék és mi is leülünk vele legtöbbször..... Talán én arra tudom fogni hogy mozgékony kisbaba és a türelmével van a baj..... HA gondolod cserélhetünk facebookot, skype-t és beszélgethetünk( ha lesz időnk), talán ketten valamit kieszelünk:(
2012. febr. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ugyenez a helyzet van/volt nálunk is. kb 20 hós kora óta hullámokban előjön a nem evés. Olyankor 3-4 hétig szinte semmit nem eszik. Aztán jön egy időszak amikor megint rendesen eszik majd megint egy nem evős és ez így váltakozik. Próbálok olyanokat főzni, ami tudom, hogy a kedvence, de így se. Egy időben bevált a vitacolan szirup, most mást próbálok. Foga nem jön?
2012. febr. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
dokink nekünk is javasolta h cukros innivalót ne kapjon csak vizet.erről még igazából nem tudtam leszoktatni,mert imádja a teát amit főzök neki,a vizet viszont utálja.sajnos.ezen kívül már tényleg sokminent kipróbáltam.mindíg együtt eszünk,ez néha beválik,vagyis bevált,mert egy ideje már ez sem.van olyan h reggel eszik,vagyis eszeget valamennyit,és legközelebb csak délután.de nem az ebédet mert azt nem hajlandó megenni,így kénytelen vagyok neki mást enni,hogy legyen a kis gyomrába valami.nagyon mozgékony kislány egyébként.de érdekes mert pl a sültkrumpli jöhetne neki dögivel.meg az üreskenyér.de hát üreskenyérrel nem fogom etetni rendes kaja helyett.nem tudom mi tévő legyek.a Marslakócskát kb másfél hete adom neki,várok még hátha több idő kell neki h kifejtse a hatását.ha nem jó abbahagyom.barátnőm kislányának ez tökéletesen bevált,neki nagyon meghozta az étvágyát.
2012. febr. 19. 15:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!