Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes kislanyom amiota...

3 hetes kislanyom amiota megszuletett szopizik ahanyszor keri csak mar a mellbimboim nagyon fajnak, erzekenyek. Minden etetes egy kin mar szamomra. Mit tehetnek hogy ne fajjon es kellemes legyen a szoptatas?

Figyelt kérdés
2008. aug. 14. 20:45
 1/9 anonim ***** válasza:

szia

sztem meg kéne szüntetni a komfort szopit.ha nem koraszülött,v nagyon picurka,akkor indokolatlan az állandó szopi-te is ki leszel-a kis gyomra pedig megfájdul.olvasd el a suttogót-abban leirják hogyan kell megoldani.én sosem engedtem órákig szopizni-bár a fiam max 10 perc alatt teleette magát

2008. aug. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A suttogóról megoszlanak a vélemények, én nem vagyok katona és nem is azzá szeretném nevelni a lányomat. Nekem kissé túlzó a módszer. Én a bimbóvédőt javasolnám és persze tényleg addig hagyd mellen, amíg eszik, utána vedd el tőle a melled!
2008. aug. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

kend be anyatejjel. én azzal kentem a mellbimbómat, ami már majd "eszakadt", a teteje meg volt nyílva (nekem is nagyon fájt). bekentem minden szopi után anyatejjel (kinyomkodtam és bekentem vele) és hamar helyrehozta. Kicsit pihentesd a fájó melled. fejjél ki és add oda üvegből (ha szoktad üvegből etetni).

minden jót.

3 hós kisfiú anyukája

2008. aug. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Légyszi ne olvasd el a suttogót! Szoptasd amikor csak kéri és tarts ki,mert a mellbimbód is hozzászokik majd és nem fog fájni. Mi most vagyunk 2 hónaposak. Az első hónapban szinte óránként evett és fájt a mellbimbóm,de mostanra már szépen beállt magától és már a mellbimbóm sem fáj. Kitartást és örömteli szoptatást kívánok!!!
2008. aug. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A Suttogó segít. Olvasd el a megfelelő részt akár a könyvesboltban. Aki ez alapján katonásra neveli a gyereket az nem érti a könyv lényegét. A napirend fontosságát emeli ki, hogy kiegyensúlyozott baba és mama élet legyen. Nekünk bevált. 6 hetes babám átalussza az éjszakát, és akkor kap enni ha kér. Amit nem sírással, hanem torokköszörüléssel jelez, így nagyobb a bizalom, hisz nem hagyom hogy sírásig fajuljanak a dolgok. A lényeg hogy apránként (5-10perc időhúzással) eljussatok a legalább 2 órás szünetekig, és max 20 percet egyen. Ha tolod az időt, ő éhesebb lesz többet eszik, később éhezik meg... Apránként!

Én is így kezdtem, kitartás! A szopizást meg kell tanulni neked is és a babának is. Próbálgasd a pózokat, a helyes mellretételt, és ne hagyd hogy 15-20 percnél tovább egyen a baba, mert csak feláztatja a bőrt és újra fájni fog. Ha seb van rajt, akkor egy teljes napig akár fejd le abból a melledből a tejet, add oda cumiból, vagy kanálból, ezalatt gyógyulhat a bimbó. (anyatej, bephanten kenőcs...kinek mi) Én 3x tartottam ilyen napot mire begyógyult, és három hétig tartott mire megtanultuk a babámmal a szopizás rejtelmeit.

Kitartást és gyógyulást!

2008. aug. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is így voltam 1 hét után.Sebes volt mindkét bimbóm és szinte a könnyim jöttek mikor elkezdett szopizni.Az egyik mellemet garmastan kenőccsel kentem,míg a másikat befújtam aloe vera first-tel.2-3 nap alatt mindkettő meggyógyúlt.Nem volt különbség,ugyanolyan jó volt rá mindkét szer.(Dirrekt azért kezeltem másként a kettőt,hogy megtudjam melyik a jobb.)
2008. aug. 15. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen a suttogót valóban értelmezni kell megtanulni, de ha az anyatejjel való kenegetés nem segít akkor van egy szuper jó krém amit bármelyik patikában meg tudsz venni, a neve Panthenol mast. Ez nem káros a babára viszont nagyon gyorsan helyrehozza a bimbódat. Nekem ez vállt be. És addig is használj bimbóvédőt, és amennyire lehet pihentesd a melledet. De a krémet tényleg jó szívvel ajánlom. Boldog babázást.
2008. aug. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
AVENT bimbóvédő krém!!!
2008. aug. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A bimbóvédőt inkább ne használd. A gyerek nem tud vele rendesen szopizni, és nem elég, hogy éhes marad, de a tejed is elapadhat!

Nekem is fájt eleinte a szoptatás, és használtam a bimbóvédőt. A gyerek folyton ordított, sosem tudtam miért. Aztán a védőben lemérték 1 hónapos korában, és kiderült, hogy a gyerek fogy. A védőnő a bimbóvédőre fogta, azt mondta, azzal nem tud eleget enni. Én nem hittem neki. Aztán vettem egy babamérleget. Kiderült, hogy intenzív 40 perces szopizás alatt 30 gr-ot tudott csak enni. Bimbóvédő nélkül 20 perc alatt 120 gr-ot!

Igen, az elején fáj a szopizás, akkor is ha helyesen teszed mellre. Meg kell szokni. Addig is a fenti hozzászólásokon kívül még annyit tudok tanácsolni, hogy ha lehet ne hordj melltartót, hagyd minél többször a melled szabadon szellőzni.

A Suttógóban leírt módszerek egyébként jól hangzanak, csak éppen nem minden gyereknél jön be. Az enyémnél tuti nem. Ha kéri, hagyd enni, nem kell kivárni a 3 órát, de a nassolásra azért ne szoktasd rá.

2008. aug. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!