Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jó e így az altatás? Nem...

Jó e így az altatás? Nem fogja megsínyleni a kicsikém? Nem kevés ez így? Esetleg kellene egy dal vagy mese?

Figyelt kérdés
10 hetes a kislányom és jobbára eddig először nem lehetett (vagyis még annyira kezdő voltam hogy nem tudtam elaltatni sehogy sem)aztán rájöttem hogy kezemben ha elalszik pl böfizés közben és utána hasra teszem nyomban alszik tovább.De aztán ez így ment kb 3-4 hétig mire rájöttem hogy ha csak így alszik el(márpedig így volt)egyedül sosem fog.Most az van hogy leteszem, villany lekapcs, előtte kap egy puszit és kijövök.
2009. jún. 5. 11:30
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Mi is így altatjuk, és nagyon bevállt, nyugodtan modhatsz neki egy rövid verses mesét, lehet, hogy szó szerint nem érti még, de ha mesét mondunk, vagy verset, más a hanglejtésünk, hangsúlyunk, hangszínünk és ezt ő már meg tudja különböztetni a rendes beszédtől. Szertartásnak nagyon jó, tudni fogja hogy most lesz a hosszú alvás. Érdemes rövid mesét mondani. Ráadásul a szókincse is jobban fog fejlődni mert előbb utóbb érteni fogja majd a rövid mesét.
2009. jún. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nekünk újszülött kora óta nem akart aludni se éjjel se nappal a kis drága,meg hasfájós volt.....

aztán mikor már a hasfájás elmúlt akkor maradt az ölben altatás de miután letettem ok h aludt de 30 perc és felkelt,meg aztán egyre nehezebb volt a súlya,nem bírtam már.....így próbálkoztam....addig játszottam vele napközben míg nem láttam rajta h igazán álmos,ekkor adtam 1 puszit neki és letettem az ágyikóba,aztán persze felsírt és mikor már tudott állni fel is állt+Amikor felsírt én vissza mentem mondtam h alucizni kell mert álmos vagy és lefektettem...és addig járkáltam ki be míg el nem aludt!Aztán már 1re jobb volt a helyzet mert most leteszem és v elalszik hamar v még fennt van de beszélget játszik és egyszer csak csend!Persze még így is vannak napok amikor iszonyat nyűgös akkor nehezebb akkor simizni szoktam amit imád és elalszik!

2009. jún. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!