Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jó e így az altatás? Nem...

Jó e így az altatás? Nem fogja megsínyleni a kicsikém? Nem kevés ez így? Esetleg kellene egy dal vagy mese?

Figyelt kérdés
10 hetes a kislányom és jobbára eddig először nem lehetett (vagyis még annyira kezdő voltam hogy nem tudtam elaltatni sehogy sem)aztán rájöttem hogy kezemben ha elalszik pl böfizés közben és utána hasra teszem nyomban alszik tovább.De aztán ez így ment kb 3-4 hétig mire rájöttem hogy ha csak így alszik el(márpedig így volt)egyedül sosem fog.Most az van hogy leteszem, villany lekapcs, előtte kap egy puszit és kijövök.
2009. jún. 5. 11:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%
Az a baj, hogy másképpen nem tudod csinálni. A baba addig van ébren, amíg foglalkozol vele. A dal jó ötlet lehet, de a mesével még nem tud mit kezdeni. Egyébként az én fiam már 8 hónapos, de ő sem alszik egyedül még el. De szerintem ez nem is olyan fontos. Ráér majd később, egy éves kora után megtanulni ezt.
2009. jún. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ügyes vagy, ha így szoktatod, ez lesz neki a természetes. nyilván vannak nyügösebb napok, amikor így nem fog menni, de azért alapvetően ragszkodj ehhez a módszerhez és hidd el könnyű lesz mindig az altatás. A kisfiam 14 hónapos, napközben alszik még 2x, lerakom, eléneklem a szokott kis dalocskát, kb, 10 másodperc, pápá és kimegyek. Lehet, még nem alszik el, de addig nézelődik, míg el nem álmosodik és nem sír, hogy vegyem ki. Kiegyensúlyozott, nyugodt kisfiú, akit agyonpuszilgatok minden nap százszor, de az alvásnál "szigor" van :)
2009. jún. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%
10 hetestől felesleges elvárni, hogy magától elaludjon, mert nagy részük nem fog és ez nem abnormális. 10 hetes még nem tud mesén elaludni meg arra koncentrálni.
2009. jún. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
2.vok, az első válaszhoz szólnék hozzá, hogy sztem ha nem így szoktatod nem fogja 1 éves korai után megtanulni. Ez csak önáltatás. NE haragudj, nem akarlak megbántani. Csak én is mondtam már pár dologra, hogy majd ráér később, aztán rájöttem, hogy ez nem így van. Na jó, nem a bilireszoktatásról beszélek, mert az tényleg ráér később...na de ez már más téma :)
2009. jún. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%
11:42: és mi a legjobb módszer altatáshoz?
2009. jún. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nincs legjobb módszer, mindenkinek az a legjobb, ami náluk bevált. Nálunk ez vált be, amit másodikként leírtam. De az is biztos, hogy én nem ringattam sosem a kisfiamat, merthogy nem akartam 10 kilósan is még félórákat hurcolni, de azt is osztom, hogy lehet valaki így kezdte, aztán mégis egy idő után át tudott állni a baba arra, hogy csak leteszik a kiságyba és kész. Bár ahogy elnézem a kérdéseket, talán minden napra jut egy altatással kapcsolatos..
2009. jún. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ok,amúgy megy neki egyedül, már vagy 3-4 napja apa és én is így csináljuk csak azért kérdeztem nem találtam a legjobb szót a kérdéskor hogy ez nem e DRASZTIKUS így?Amúgy napközben egyszer kétszer alszik(most oltást kapott és egész nap)és napközben is így csináljuk.Ja és még este annyi hogy leengedem a redőnyt hogy sötét legyen ezt is szokja meg.
2009. jún. 5. 11:47
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
2. vok :). Sztem nem drasztikus, az alvás az alvás, a játék az játék. Külön kell választani. Este mindig besötétítettem, nappal meg mindig világosban aludt, hogy megtanuljon különbséget tenni az éjszaka meg a nappal között. Én értem egyébként mit mondasz, él bennünk egy kép, hogy anya ringatja gyermekét és altatódalt dúdol neki, a Pici meg angyali mosollyal elszenderül :) Azért ez nap, mint nap, hónapokon , éveken keresztül nem kivitelezhető, ezért ildomos arra szoktatni, hogy egyedül aludjon el.
2009. jún. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én első percttől igy szoktattam a kisfiamat most 14hónapos és most is igy van fürdésig sok játék utánna pancsi megkapja a tejcsiét körbepuszilgatom és egyedül hagyom.ínállunk ez nagyon bevált és örülök,hogy nem kell órákig ringatnom.
2009. jún. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor megnyugodtam
2009. jún. 5. 12:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!