Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újra székrekedéses gondok....

Újra székrekedéses gondok. Babám, aki 7 hós anyatejes + gyümik, jó ha 1 hét alatt 1x kakil. Másnál mi vált be?

Figyelt kérdés
amit próbáltam: jártunk 3 dokinál... kamilla tea, laevolac, lenmagolaj, espumisan,kúp, hőmérő, szélcső, szilva, barack, narancslé, aszaltszilvalé....hirtelen ennyi jutott eszembe..... el vagyok keseredve... ok, előfordulhat ez, de nálunk ez van 2 hónapja... ma pl. már a 7. kakimentes napunk van..... aki tud, segítsen!
2009. jún. 5. 10:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Ennél többet szerintem mi sem tudunk.... a dokik mit mondtak? Babád láthatóan szenved a szorulástól? Mióta hozzátáplálok az én babámnak is vannak szorulásai, sőt, van hogy napokig nem kakil, de a viselkedésén nem látszik. Szerencsére nem zavarja. Neki a szilva jött be, fagyasztottat vettem, megfőztem, lehúztam a héját és így kapott 3-4 db fél szemet. Másnapra megvolt a hatása. A barack semmit nem jelentett.
2009. jún. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem irod, hogy mennyi vizet vagy teát iszik/nap? Amig nem itattam, mivel gondoltam a tej elég, borzasztó szorulása volt ugy három hétig, hiába evett 1 ü gyümit , 1 ü főzit naponta. Majd elkezdett inni, először nagyon keveset, majd napról napra többet, mikor már egy jó deci folyadékot megivott egy nap ( mecsek baby tea), mindennapossá vált a kaki.
2009. jún. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nekünk sincs mindig kaki és igen gömbölyü ha megérkezik de nálunk se látni a gondott a babán.Így én nem is foglalkozok vele, csak a kaját figyelem hogy székletfogo mellé kapjon lágyito gyümit v. sütötököt, céklát. Olvastam a meggyröl hogy nagyon jó a belekre. Keress rá a googlénál.
2009. jún. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
10:41 -es vagyok igen én ís figyelek a folyadékra is. víz v. gyógytea.
2009. jún. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A DOKIK CSAK NÉZNEK EGYMÁSRA ÉS A LEGOKOSABB ÖTLETÜK A SZÉLCSŐ..... Nem nagyon iszik,pedig mindig kínálom....
2009. jún. 5. 10:46
 6/7 anonim ***** válasza:
Én nemrég gondoltam erre, de még nem néztem utána! Homeopátiás golyócskák is biztos vannak! Egyébként a Laevolac-ból mennyit adsz egyszerre? Merthogy írja a tájékoztató is, hogy ha nem elég az 5ml, akkor inkább 10-15! Próbáld ki ha még nem csináltad! Ártani nem ártasz! Én azt szoktam, még, mikor látom, hogy kezd erölködni, fel a pelenkázóra és torna! Amikor nyom, tartom a lábát! A Laevolac-ot pedig étgyomorra próbáld a kicsi pohákából apránként lenyeletni vele! És sok folyadék valóban!!!
2009. jún. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem is írták: sok folyadékot kell kapnia a babádnak. Nálunk ugyanez volt a gond, bár az én kisfiam azért 5 naponta kakilt.

Meg kell szoknia, hogy más ételt, italt is kap, nemcsak anyatejet. Ezáltal a kakija is keményebb lesz, és nehezebb is lesz kinyomni neki, hiszen eddig kb. folyékony volt (bocsi a részletezésért!).

Hozzá kell szoktatni a folyadékhoz, naponta nagyon sokszor kínáld meg. Hosszú folyamat, de előbb-utóbb ő maga fogja kérni.

Én Laevolac szirupot használtam, előírás szerint, az segített. Reggel 9 körül megitattam a kisfiammal, du. 2 felé meglett az eredménye.

2009. jún. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!