Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól vihetem tömegközleked...

Mikortól vihetem tömegközlekedésen, nagy bevásárlásra, strandra, nyaralni? Ki hogyan és mikor csinálta ezeket?

Figyelt kérdés
10 hetesek elmúltunk, de koraszülött volt a kislányom
2009. jún. 5. 10:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Tömegközlekedni nem voltunk, nem szorultunk rá szerencsére, nagybevásárlásra először 7 hósan vittem, mert meg tudtam oldani nélküle is. Nyaralni aug-ban megyünk, de addigra már 11 hós lesz.

Annyira pici még a babád, otthon van a legjobb helye. Ha megteheted, nem vidd sehova, csak levegőztesd!

2009. jún. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%

4 hetesen Westend vásárlás déltől este 8-ig ott voltunk.

6 hetesen Cora nagybevásárlás, este 7-től 8-ig.

Ilyenkor hazafelé mindig bealudt a kocsiban, s eset már nem keltettük fel fürödni,csak áttettük az ágyába, aludt másnap reggelig.

2 hónaposan korától már vittük minden felé magunkkal, heti egyszer mindig mentünk valamerre.Westend, Lidl, Piac, Csípőszűrés.

3 hósan 300km Nagyihoz, végig aludta az utat!

Soha semmi baja nem lett.Mindig rétegesen kell öltöztetni hogy tudd vetkeztetni ha melege lenne, ill. plád legyen nálad ha a boltban hűtő közelében vagytok meg ne fázzon. Nagy boltokban van mindenhol pelenkázó, de a kocsi hátsó ülésén is át lehet pelenkázni, megszoptatni, ill. ha tápszeres termoszban tudsz vinni vizet, a cumisüvegben a port. Tea vagy víz mindig legyen nálad, ha megéhezne ne sírjon míg oda nem értetk a kocsihoz, egy padhoz vagy nagy üzletekben van Baba Mama helyiség, a vevőszolgálatnál lehet elkérni a kulcsát.

Szerintem már nyugodtan elmehettek vele valamerre.

2009. jún. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi 4 hetesen vittük először nagy bevásárlásra (nem tudtuk máshogy megoldani, de hipermarketekbe most sem viszem szívesen, pedig már elmúlt 1 éves), a Balatonra először fél napra 6 hetesen vittük, nyaralni nagymamám nyaralójába a Vértesbe 5 napra 10 hetesen mentünk. Nekünk nyár elején született a babánk, és nem akartuk az egész nyarat a lakásban kuksolva tölteni és várni a következő nyárra, mígnem ő egy éves lesz, ezért döntöttünk úgy, hogy megyünk. Nem bántuk meg, mindent jól viselt, sőt, megkockáztatom, hogy élvezte is a maga módján az új ingereket. Ja, és 10 hetesen nagymamám nyaralójában aludta át először az éjszakákat! :)
2009. jún. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mi 6 hetesen vittük először vásárolni (Brendon). Elég gyors vásárlás volt, csak egy-két ruhát vettünk. Nem volt semmi probléma. Olyan helyre érdemes vinni vásárolni ahol van szoptatási lehetőség. érdemes vinni ,mert így legalább hamarabb megszokja a környezetváltozást, az embereket, és nem fog rettegni tőlük. Sógornőm hónapokig nem vitte a gyerekét sehova, csak az udvaron levegőztette, amikor meg már elindultak volna a gyerek ragaszkodott a megszokott dolgaihoz, és végigüvöltötte az utat. Sokáig boltba sem tudtak vele menni. De lehet, hogy ez gyerekfüggő is.
2009. jún. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Talán rosszul tettem fel a kérdést, vagy nem írtam elég infót:Mivel koraszülött utazni utazott már elég sokat, idegen helyen is volt, mert eddigi kis életébe már mentünk egy sor vizsgálatra(csípőficam 1x, szemészet 4x, korszülöttgondozás 1x, oltás,védőbe tanácsadás 2x, és még megyünk is szinte minden hétre jut egy) én 6 hetes kontrollomra is vittük, rövid vásárlás már volt egy itthon boltban, egy babakocsis gyógyszertár(így kézben vittem be)és két bababoltos.Most vettünk egy kengurut és ebben már most kiderült szeret lenni, van autónk is nekem is van jogsim de a belvárosban egyrészt azzal nehéz mozogni és másrészt a jogsim elég friss egyenlőre messzebb ha lehet még a férjem is ott van ha vezetek és ezért gondoltam a buszra kenguruval:fél óra a város és meg tudnám úgy oldani hogy ne a tömegnyomorban menjünk mert ismerem mikor vannak kevesen(ja nem főváros hanem vidék)Bevásárlásra az igazi nagyot gondoltam(Auchan de ezt is inkább meg a buszutat is azért hogy nem e elkap valamit, hogy vihetem e tömegbe már)A strand, nyaralás:nem tervezzük hosszúra a családnak van egy nyaralója Igalban oda mennénk hosszú hétvégére július 2. hetében és strandra sem egész napra.Nekem úgy tűnt tud idegen helyen aludni, anyukámék kanapéján simán bealudt és azt olvastam ha a napirend be van tartva akkor nem lehet gond.Ja ami a kaját illeti tápszeres tehát megoldható- van felszerelés(mivel már mentünk).Azért írtam le mindezt hogy ennek tudatában legyetek a válaszokat illetően.Mivel első baba és koraszülött azért vagyok bizonytalan, de amint látom többen vittétek mint nem.
2009. jún. 5. 11:06
 6/11 anonim ***** válasza:

BKV val nem járunk szerncsére, mert van kocsink.

Viszont vásárolni mindig együtt megyünk, 3 hetes kora óta, most 3 hónapos.

Elég sokat megyünk amúgy ide-oda.

2009. jún. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ja meg vettünk egy utazóágyat amit itthon járókának használok hogy szoktassam abba is szeressen lenni, el tudjon aludni így ismerős helyen alszik majd.
2009. jún. 5. 11:08
 8/11 anonim ***** válasza:

előző

Nyaralni Elbára megyünk a nyáron (augusztusban), Starndra nem szeretek járni, inkább lemegyünk a nyaralóba a Kis Dunához, de ha úgy adódik, hogy mégis mennénk (van egy 9 éves fiam), akkor visszük.

2009. jún. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Első válaszolónak annyit hogy lehet neki is igaza van valamilyen szinten és mivel ezt gondolom tudjon róla, nem én pontoztam le, ha neki számít ez valamit, mondjuk nekem nem, csak azért írtam hogy tudja.
2009. jún. 5. 11:12
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekünk is van utazóágy, még fiamé volt.

Itthon a nappaliban van felállítva, de voltunk már 3 napos hosszú hétvégén 8 hetes korában, akkor abban aludt, nem volt semmi gond.

utolsó

2009. jún. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!