Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már teljesen bekattanhattam?

Már teljesen bekattanhattam?

Figyelt kérdés
8 hónapos kisfiú anyukája vagyok.A férjemmel nagyon szeretjük egymást már 12 éve,rengeteget segít a háztartásban is és a gyerek körül is.Csak már én nem vagyok normális.Most,hogy nincs itthon(dolgozik)semmi bajom sincs,de amikor hazajön ott kötök bele ahol tudok,tiszta ideg vagyok,csapkodok és földhöz vágok mindent.Már nincs kedvem a háztartást se csinálni,sokszor úgy érzem hogy már elegem van ebből az egészből.Ha elmegyünk sétálni vagy vásárolni vagy kirándulni semmi bajom sincs csak akkor borul el az agyam amikor itthon vagyok.Lever a víz,alig kapok levegőt,sírhatnékom van,fáj a gyomrom.Most egész éjszaka fájt a fejem,dobáltam a párnát mert mindegyik kényelmetlen volt.A pici is még 2-3 szor felkel éjszaka,megetetem de utána nagyon nehezen tudok visszaaludni.Ilyenkor belátom,hogy milyen hülyeségeken tudok fenn akadni,de amikor kiborulok akkor nem tudok megnyugodni.Már próbáltam akkor nagy levegőket venni,de még rosszabb lett.Ilyenkor nagyon letört vagyok,mert tudom hogy én nem ilyen voltam.Amikor elmegyünk sétálni mindig bocsánatot kérek a páromtól de tegnap is már azt mondta hogy inkább hagyjuk mert úgysem változok meg és már unja a hülyeségeimet.Valaki tudna segíteni?Nem akarom tönkretenni a családomat.
2009. jún. 5. 09:32
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Énis ilyen vagyok a párommal, a gyerekekkel is sajnos és csak akkor ha itthon vagyunk! Ez már feltűnt...

Én szerintem attól lehet, hogy örökké ugyanott van az ember és ez már unalmas és monoton, lelkileg terhelő. Pedig az otthonnak kellene lenni a kis családi fészeknek, ehelyett pedig üvöltözés és ideg - ingerültség van a lakásban. Ez senkinek nem jó.

Az biztos, hogy sok dolog - feladat kerül az anyák nyakába és még mellette maradjon nő is. Rohadt nehéz! Egyszerűen képtelenség ennyi minden feladatot egyszerre jól csinálni! Neveld a gyereket, legyen mindig rend, tiszta - összehajtogatott ruha, legyél állandóan kedves a gyerekekkel, férjjel és még mellette főzni és csinosnak maradni. Még így is sok, persze van még néhány amit lehagytam a sorból mint pl. bevásárolni, oviba menni a gyerekért stb. amit az apa csinál néha. Nyugtasd magad a munka végére sohasem fogsz érni! Engem ez is idegessé, feszültté tesz, hogy nincs annyi kezem mint amennyit ez a rengeteg dolog megkíván. Látom hogy nyakamon a sok meló és hiába csinálom akkor sem jutok a végére! Viszont feladni nem szabad, és mi megbeszéltük a férjemmel ez a gyerekes időszak átvészelős időszak lesz valószínű, mert nincs más lehetőség! Ezt nem lehet másképpen csinálni, csak átvészelni, mert testileg lelkileg kimeríti a gyerek a szülőt! Nem lehet mást tenni, ezt át kell szenvedni. Igazi megpróbáltatás. Ha azt az időszakot, míg a gyerek felnő kibírja a házasság, akkor az a házasság már mindent kibír! Nekem sokan azt mondják addig rossz, míg a gyerek kicsi. Utánna valamivel könyebb - másabb lesz. Hát énis veled együtt bizakodom és azzal bíztatlak: végig kell csinálni, mert mindenki az mondja: kisgyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond! Szóval gond ez az egész! :)))

2009. jún. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Minha csak én írtam volna!Kipróbálom a magne B 6-t.Már saját magamtól rosszul vagyok!!!!!!!
2009. jún. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
barátnőmnek is ez volt. elment dolgozni a gyereket berakta bölcsibe és minden ok lett. kitartás:)
2009. jún. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
szeretnék neked segiteni!Pls irj privit!
2009. jún. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszadónak írtam privit.Köszönöm szépen mindenkinek a hozzászólásokat,kitartás mindenkinek aki hasonló cipőben jár.Köszi mégegyszer.
2009. jún. 5. 10:17
 16/21 anonim ***** válasza:
49%

10:01-es válaszoló vagyok. Még annyit szeretnék hozzáfűzni, ami az előbb lemaradt hogy van az a közmondás, hogy jóból is megárt a sok. Ez a gyerekre is igaz, ha sülve - főve együtt vagy vele, könnyen átmegy utálatba a szeretet bármilyen furán hangzik is. Így sajnos énis "megutáltam" már saját gyerekeimet. (ha bárki megis botránkozik, szerintem sokan utálják már a gyereküket, csak kimondani nem merik)

Elviselni sem tudom néha őket, viszont a nagyobbik mikor hazajön az oviból már alig várom hogy megölelhessem és megpuszilgathassam és együtt legyek vele. Kell hogy picit érezzük a gyerek hiányát! Nem jó mindig együtt lenni vele. És kétségtelenül ez az ember életében egy igazi nagy próbatétel: JÓ szülőnek lenni és maradni!

~Kitartást neked is és jó egészséget a pici nevelgetéséhez~

2009. jún. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Akkor ez nemcsak az én problémám. Látom sokan vagyunk. Sajnos én is sokat bántom a férjemet, pedig ő is egy nagyon segítőkész ember, háztartásban, gyerek körül is. Amikor ilyen vagyok, akkor én is utálom magamat, és utána gondolkodom, hogy hát normális vagyok én??!! Hiszen van egy gyönyörű kislányom, szerető férjem, aki mindenben segít. Lehetne ez rosszabb is, ha nem segítene, nem lenne ennyit a kislányunkkal, inna, eljárna itthonról, stb... De ő mindig velünk van.

Nálam mostanában talán javult egy kicsit a helyzet. De a tél nagyon megterhelő volt. Sajnos az én helyzetemet az is nehezíti, hogy van egy otthonról nem kimozduló beteg anyósom, aki 5 percre lakik tőlünk, és úgy gondolja, hogy ha valami kell, akkor állandóan a férjemet ugráltatja, most ezt hozzon a boltból, most azt, stb... Továbbá én nem ebben a városban lakom, hanem 20 km-re innen (tudom nem nagy távolság, de gyerekkel elég messze van), ott vannak a szüleim, barátaim, munkahelyem, és UTÁLOK ITT LAKNI. És a jövőben kilátásunk sincs arra, hogy elköltözzünk innen, pedig már a férjem is benne lenne.

Sajnos nem tudtam segíteni, bocsánat, de egy kicsit megkönnyebbültem. Csak annyit tudok mondani, amit én is fogok csinálni most, hogy már egyre nagyobb a kislányom, hogy játszóház, baba-mama klub, stb... jó programok, amik mindkettőtöknek jók, és ha itthon van a férjem, akkor együtt lenni hármasban, és veszekedés nélkül jól eltölteni az időt. Kitartás mindenkinek!!

2009. jún. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Detto ugyanez volt nálam is. Kb. egy hónapja fordult jobbra minden. Én is kipróbáltam sok mindent: társaság, vásárolgatás, kimozdulás stb. Semmi nem segített. Aztán egy reggel úgy keltem fel: MÁTÓL MEGVÁLTOZOK ÉS ÚJRA A RÉGI LESZEK. Ezzel úgy megkönnyebbültem, hogy még most is csodálkozok rajta. Azóta tudok csak rendesen bánni a férjemmel, nem bántom, és nincsen már olyan, hogy semmi nem jó... Ha mégis bepipulok megint oktalanul, akkor visszafogom magam. Remélem, nem esek vissza megint, legalábbis nem fogom hagyni, hogy újra eluralkodjanak rajtam a rossz érzések és az ideg. Én hiszek abban, hogy minden a fejben dől el. Kérlek, próbáld meg!
2009. jún. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Remélem még elolvassátok, én mindenkinek tudom ajánlani, annak is aki még szoptat, a SEDATIF PC nevü homeopátiás tablettát. Nálam bevált!!

De ha van bizalmatok, akkor dokit is lehet keresni, esetleg először névtelenül: ORVOS VÁLASZOL.HU. Nagyon jó szakemberek vannak!!!!

Nálam ez az első 2-3 hónapban csapódott így le az állandó kialvatlanság és később rájöttem, hogy a sok vérveszteség miatt. Kellett volna tovább szednem a vasat és a vitaminokat is pluszban, a kajában lévők nem voltak elegendőek. Őszintén szólva most is parázok, ha erre az időszakra gondolok.

2009. jún. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
10.19-es lehet,hogy mondasz valamit.Pont tegnap beszéltük a párommal,hogy amikor egy hónapban egyszer váltott műszakban dolgoztunk,milyen jó volt hogy hiányoztunk egymásnak.H-K-SZ,tök jó volt nélküle de CS-n már hiányzott és én is neki:)
2009. jún. 5. 10:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!