Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már teljesen bekattanhattam?

Már teljesen bekattanhattam?

Figyelt kérdés
8 hónapos kisfiú anyukája vagyok.A férjemmel nagyon szeretjük egymást már 12 éve,rengeteget segít a háztartásban is és a gyerek körül is.Csak már én nem vagyok normális.Most,hogy nincs itthon(dolgozik)semmi bajom sincs,de amikor hazajön ott kötök bele ahol tudok,tiszta ideg vagyok,csapkodok és földhöz vágok mindent.Már nincs kedvem a háztartást se csinálni,sokszor úgy érzem hogy már elegem van ebből az egészből.Ha elmegyünk sétálni vagy vásárolni vagy kirándulni semmi bajom sincs csak akkor borul el az agyam amikor itthon vagyok.Lever a víz,alig kapok levegőt,sírhatnékom van,fáj a gyomrom.Most egész éjszaka fájt a fejem,dobáltam a párnát mert mindegyik kényelmetlen volt.A pici is még 2-3 szor felkel éjszaka,megetetem de utána nagyon nehezen tudok visszaaludni.Ilyenkor belátom,hogy milyen hülyeségeken tudok fenn akadni,de amikor kiborulok akkor nem tudok megnyugodni.Már próbáltam akkor nagy levegőket venni,de még rosszabb lett.Ilyenkor nagyon letört vagyok,mert tudom hogy én nem ilyen voltam.Amikor elmegyünk sétálni mindig bocsánatot kérek a páromtól de tegnap is már azt mondta hogy inkább hagyjuk mert úgysem változok meg és már unja a hülyeségeimet.Valaki tudna segíteni?Nem akarom tönkretenni a családomat.
2009. jún. 5. 09:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
pánikbetegségre, és depire utalnak a tüneteid, próbálj meg sokat kimozdulni otthonról, barátokkal lenni, kicsit kikapcsolódni
2009. jún. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Szinte ugyanebben a cipőben járok. 11 hónapos a kislányunk és nekem soha semmi nem jó. Mi sajnos még akkor is veszekszünk már ha elmegyünk valamerre. Én már nyugtatókat is szedtem annyira ki voltam. Tetézi az egészet hogy anyósomékkal lakunk.
2009. jún. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát segíteni sajnos én nem tudok, legfeljebb együtt érezni, mivel ugyanígy működök én is. Citromfű teát iszom, állítólag jót tesz az idegeknek, de nem nagyon használ. Úgy gondolom hogy a kialvatlanság okozza. Az én babám is min.

2 x ébreszt éjjel, emellett fogzik és nem lehet letenni mert sír - a sírástól az én idegeim pedig azonnal felmondják a szolgálatot.

Imádom a kisfiam, de kell kikapcsolódásra idő, sajnos ez nehezen megoldható, úgyhogy várom míg picit nagyobb lesz és együtt csavaroghatunk.

2009. jún. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon ki lehetsz merülve, szegény....:(

Teljesen átérzem, én is csináltam ilyeneket régebben, mikor még kisebb volt a baba.

Én azt ajánlanám, de ne bántódj meg, hogy keresd fel az orvost, mondd el neki mindezt. Szerintem egy enyhébb hangulatjavító segíthetne, pár hét múlva minden sokkal könnyebb lenne. Nehogy rosszabbul legyél!

2009. jún. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Napközben el kéne menned sétálni, más anyukákkal beszélgetni, kicsit kimenni a játszótérre, berakod a babád a homokozóba és mutogatsz neki minden félét. Én is szoktam ideges lenni a férjemre de okkal, mert nem pakol el maga után stb, de ok nélkül nem nagyon. Én is elég nehezen tudok vissza aludni, de csak a férjem horkolása miatt, de már ezt is próbálja kezelni.

Ja és a babának se tesz jót ha csapkodsz, mert kb. 2-3 hónap múlva ő is ezt fogja csinálni, tudod amit lát otthon.

2009. jún. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
MagneB6- a reklamot nem lattad? Probald ki.
2009. jún. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
A Magne B6 tök jó csak a szoptatós anyukák nem ehetik.
2009. jún. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem segít, tudom, de mintha csak magamról olvastam volna. A fiam 10 hónapos, de a többi mind ugyanaz. Mindenbe képes vagyok belekötni, közben meg úgy utálom magamat... Látom a páromon, hogy már nagyon fogy a türelme. Én komolyan gondolkozok azon, hogy elmegyek a háziorvoshoz, hogy írjon föl valamit, ahogy az egyik válaszoló írta. Csak annyira ódzkodok tőle, egy idegennek elmondani ezeket, ráadásul tök öreg (mármint a háziorvos) és mi van, ha azt mondja, "na menjen szépen haza fiatalasszony és szedje össze magát, ne rabolja itt az időmet, ide beteg emberek járnak stb." Mert a szívem mélyén tudom, hogy nincs okom erre a viselkedésre, de néha teljesen olyan, mintha nem is én lennék, és egyszerűen nem tudok uralkodni magamon.

Addig is megpróbálok azért segíteni magamon, elkezdtem tornázni, és akármilyen nagy a kísértés, nem hanyagolom el magam körül a háztartást, mert ha káosz van körülöttem, akkor az egész még rosszabb.

Látod, segíteni én sem tudtam, magunkra vagyunk utalva és nekünk egyedül kell kiutat találnunk, bármilyen nehéz is.

2009. jún. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Minden nap találkozok anyukákkal mert egy lakóparkban lakunk és sok itt a kisgyerekes anyuka.Sokat sétálunk.De már félek attól hogy séta után haza kell jönnünk.Már beszéltem a védőnővel erről,ő is a dokit javasolta,csak elég szűkre vagyunk szabva anyagilag és hát dokihoz járni nem olcsó:(
2009. jún. 5. 09:55
 10/21 anonim ***** válasza:
Pihenj többet és aludj éjszaka!Az alváshiánytól kiborulhatsz. A babád már 8 hónapos, fokozatosan le tudod szoktatni az éjszakai kelésről.Neked is jobb lesz, a babának is és a férjednek is.
2009. jún. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!