Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Nálatok is előfordul,...

Anyukák! Nálatok is előfordul, hogy indulatosak vagytok a gyerkőccel?

Figyelt kérdés

Most 13hónapos a kislányom.Egyre rosszabbul érzem magam,és komoly lelkiismeret furdalás gyötör,de sokszor nem tudom féken tartani magam,ha elszakad a cérna,és rákiabálok a kislányomra,vagy ha nagyon hisztizik indulatosan emelem fel,vagy teszem be a kiságyba és ott hagyom.Ez kb 2 hónapja kezdődött,sorozatos éjszakázásokkal ébredésekkel,aztán most erősen akaratos,és mindig ordít,ha nem az történik amit ő szeretne.Alig van pár dolog amit tiltunk,de azt rendszeresen milliószor megpróbálja.De mégis a legjobban evés közben tud kiborítani,mert szinte nincs kajcsi hiszti nélkül.Feszeng az etetőszékben,vörösödik a kis feje,ökölbe szorítja a kezét és közben nyög,mintha mindjárt felrobbanna és olyan arcokat vág,hogy néha úgy érzem kiraknám a folyosóra a grabancánál fogva.Ma például rácsaptam a tálcára,hogy most aztán elég!Ilyenkor rémült arcot vág,vagy elsírja magát,és néha félelmet látok a szemében,ami borzasztó.Gyűlölöm magam,hogy nem bírok urá lenni a helyzeten.Pedig az evés,a fogmosás,az öltözés,ami napi szintű,mindig beszélgetve,énekkel,mondókával,viccesen indul,de aztán semmi nem elég jó,mintha ki akarná provokálni,a határokat súrolni,és kihozza belőlem.Nem értem miért van ez!!!?Utána borzalmasan dühös vagyok,de inkább magamra,és hogy kudarcot vallottam megint mint anya!És a rosszkedven nagyon nehezen teszem túl magam.Persze a manó 5perc múlva játszik,mintha mi se történt volna,de nekem még idő kell,hogy összeszedjem magam,és megöleljem,megszeretgessem.Ahogy írtam,talán az is a gond,hogy már egy ideje mindig van valami,és ez által hamar el is szakad a cérna.Mintha besokalltam volna és akár milyen gáz,de legszívesebben lelépnék egy hétre!Apa egyébként nagyon sokat segít,mintaapuka,és nagyon megértő.Kimenőt is kapok,eljárhatok tornázni,vagy egy egy alkalommal rá hagyhatom egy két órácskára.Az éjszakázásban is segít.Persze gyerekes,de néha szinte irigylem,ahogy látom őket mókázni,ahogy apa higgadtan tűri a hisztit,vagy nála nincs is,és ahogy sír utána,ha apa megy dolgozni.Néha olyan,hogy jaj,már megint anyával maradok!

Mit tegyek!Segítsetek!Tudom kapok majd hideget meleget,de én őszintén vállalom a hibáimat,és változtatni szeretnék!

Már az is segítség,ha tudom nem vagyok egyedül,és erőt meríthetek másból.


2012. febr. 16. 22:22
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: mármint a nagy nem ette meg a vacsit, nem apa.
2012. febr. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok!Köszönöm a válaszokat,nagyon hálás vagyok,és azért is mert rászántátok az időt,a hosszas kifejtésre.Esküszöm,könnybe lábadt kicsit a szemem,ahogy olvastam a sorokat,annyira egy cipőben járunk.Én is imádom a babómat,meghalnék érte,de ő az egyedüli ember a földön egyenlőre,aki ilyen szélsőséges érzelmeket tud kiváltani belőlem.A mai napunk nagyon szépen alakult eddig,és nagyon igyekszem,persze az ember nem hordhat szájkosarat egész nap,és úgy is érzik az ember rezgéseit,nem lehet kijátszani,őket az tuti.Este apával nagyot beszélgettünk,nagyon jól esett,sokat segített nekem.Kedves Anyukák!Január február itt a nyár!Én is ezt mondogatom magamnak!Az,hogy sokszor utálom magam a hibáim miatt,azért ezen sokat javít,hogy olykor büszke vagyok magamra,hiszen igyekszem jó anya lenni,ha már tökéletes nem is lehet az ember!És minden nap tartogat valami szépet,ezek sokat segítenek.Ha ránézek és rám mosolyog a huncut szemével,vagy megölel,elolvadok!

Tudom,hogy rengeteg anyuka emészti magát ezen a témán e percben is.Ezért is írtam ki magamból,és sokat segített!Főleg,hogy sorstársaimtól biztatást kaptam!:D

Hát fel a fejjel,túl leszünk ezeken a nehéz napokon is!

Minden szépet és jót kívánok Nektek!

2012. febr. 17. 13:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!