Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Este 6-tól elalvásig hogyan...

Este 6-tól elalvásig hogyan zajlik az élet egy 3-4 hós és egy 2,5 év körüli gyerkőccel, ha utóbbi nem jár bölcsibe?

Figyelt kérdés
Fürdés-sorrend, esti játék, altatás, egy szobában alszanak-e, mikor alszanak el stb.
2012. jan. 22. 16:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Már túl vagyunk ezen, pont két év van a gyerkőcök között. 3-4 hós babával még ultrakönnyű az élet, nekem sose volt gondom egyikkel sem ennyi idősen. Hat körül még aludt egy rövidet a pici, addig a nagyobbal játszottunk, hétkor fürdés mindkettőnek, a kicsi a kis kádban, a nagyobb a nagyban. Törölközés, öltözés után a kicsit beraktam a pihenőszékébe a nappaliban, a nagyobbnak volt ott kisszéke, amit a dohányzóasztalhoz toltunk, megcsináltam a nagyobbom vacsoráját, amit a nappaliban evett meg mesenézés közben, amíg én elaltattam a másik szobában a picit. Ez általában 10 perces elfoglaltság volt, aztán mehettem vissza a nagyobbomhoz. Vele még kicsit mesét néztünk, beszélgettünk, aztán őt is vittem aludni. Két és fél évesen még szopizott este, vagy bealudt azon és csak leraktam, vagy ha nem aludt el, akkor átvittem a szobájukba (közös szobában aludtak, illetve én is velük) és pár perc alatt szépen elaludt úgy, hogy fogtam a kis kezét.

Most várom a harmadikat, kíváncsi leszek, hárommal hogy alakul a napirend, remélem, legalább ilyen jól. :-)

2012. jan. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

5 hónapos 2.5 éves és 4 éves gyerekeim vannak. Most is egyedül fogom fürdetni rendezni őket este. Pár hónapja hete még kaotikusabb volt, sajnos akárhogy rendeztem a sorrendet a pici mindig sírt egy kicsit. Na szóval nálunk előbb van a vacsi és aztán a fürdés.

Tehát 6tól még játszunk aztán összepakolunk a nappaliban. Ezután a nagyok vacsoráznak (hétköznaponként apával) ilyenkor a kicsi ált. utolsó alvását végzik de max. olyan fél 7ig.

7kor megeresztem a vizet a nagy kádba, kis kádba. Aztán fürdetés jön. A nagyokat beteszem a vízbe a kicsit ebbe a tartóba (még pont belefér szerencsére nem egy dagi úgyhogy még jó neki) azért praktikus mert nem kell tartsam folyamatosan és ő is tud lubickolni egy 5-8 percet.

Ezalatt a nagyokat gyorsan megmosom. Utána jön a pici, lefürdetem, ott a fürdőszobában lévő pelenkázón megtörölgetem, felöltöztetem (közben a nagyok még tudnak játszani)

Ezután kicsit beteszem az ágyába vagy a pihiszékbe tettem még 3-4 hónaposan sajnos mióta forog (4 hónapos kora óta) nem marad meg a pihiszékben nyomja kifelé magát belőle és sír. Úgyhogy vagy a saját ágyába teszem vagy a mi hálónkba nagypárnákkal körbevéve.

Ekkor gyorsan felöltöztetem a nagyobbakat, jó, mert már hozzák a pizsit maguknak.

Ezután megkapják az esti tejüket és mese következik vagy én olvasok vagy leginkább ők nézegetik én meg szoptatás közben fejből nyomom a kedvenc meséket :))

Ezalatt a pici szopik.

Majd büfi, és leteszem a kiságyába. A két nagyobbal fogat mosunk és alvás...

Hát nagyjából így.

A rossz az benne amikor a nagyobbak öltöztetése közben a kicsi már türelmetlen és sír ordít pillanatok alatt behergeli magát, és nem tudok mit csinálni mert ha őt dajkálom akkor sose készülünk el ha meg hagyom sírni az se túl jó érzés..

2012. jan. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Jó esetben apa hazaér, onnan rácuppan a nagy, enyém marad a kicsi. Néha csere....

Én a kicsit fürdetem 7 körül, apa a nagyot mikor ő is fürdik, 9-10 körül. Kicsi alszik 8-kor, a nagy 11-kor külön szobában, apa altatja.

2012. jan. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!