Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Nálatok is előfordul,...

Anyukák! Nálatok is előfordul, hogy indulatosak vagytok a gyerkőccel?

Figyelt kérdés

Most 13hónapos a kislányom.Egyre rosszabbul érzem magam,és komoly lelkiismeret furdalás gyötör,de sokszor nem tudom féken tartani magam,ha elszakad a cérna,és rákiabálok a kislányomra,vagy ha nagyon hisztizik indulatosan emelem fel,vagy teszem be a kiságyba és ott hagyom.Ez kb 2 hónapja kezdődött,sorozatos éjszakázásokkal ébredésekkel,aztán most erősen akaratos,és mindig ordít,ha nem az történik amit ő szeretne.Alig van pár dolog amit tiltunk,de azt rendszeresen milliószor megpróbálja.De mégis a legjobban evés közben tud kiborítani,mert szinte nincs kajcsi hiszti nélkül.Feszeng az etetőszékben,vörösödik a kis feje,ökölbe szorítja a kezét és közben nyög,mintha mindjárt felrobbanna és olyan arcokat vág,hogy néha úgy érzem kiraknám a folyosóra a grabancánál fogva.Ma például rácsaptam a tálcára,hogy most aztán elég!Ilyenkor rémült arcot vág,vagy elsírja magát,és néha félelmet látok a szemében,ami borzasztó.Gyűlölöm magam,hogy nem bírok urá lenni a helyzeten.Pedig az evés,a fogmosás,az öltözés,ami napi szintű,mindig beszélgetve,énekkel,mondókával,viccesen indul,de aztán semmi nem elég jó,mintha ki akarná provokálni,a határokat súrolni,és kihozza belőlem.Nem értem miért van ez!!!?Utána borzalmasan dühös vagyok,de inkább magamra,és hogy kudarcot vallottam megint mint anya!És a rosszkedven nagyon nehezen teszem túl magam.Persze a manó 5perc múlva játszik,mintha mi se történt volna,de nekem még idő kell,hogy összeszedjem magam,és megöleljem,megszeretgessem.Ahogy írtam,talán az is a gond,hogy már egy ideje mindig van valami,és ez által hamar el is szakad a cérna.Mintha besokalltam volna és akár milyen gáz,de legszívesebben lelépnék egy hétre!Apa egyébként nagyon sokat segít,mintaapuka,és nagyon megértő.Kimenőt is kapok,eljárhatok tornázni,vagy egy egy alkalommal rá hagyhatom egy két órácskára.Az éjszakázásban is segít.Persze gyerekes,de néha szinte irigylem,ahogy látom őket mókázni,ahogy apa higgadtan tűri a hisztit,vagy nála nincs is,és ahogy sír utána,ha apa megy dolgozni.Néha olyan,hogy jaj,már megint anyával maradok!

Mit tegyek!Segítsetek!Tudom kapok majd hideget meleget,de én őszintén vállalom a hibáimat,és változtatni szeretnék!

Már az is segítség,ha tudom nem vagyok egyedül,és erőt meríthetek másból.


2012. febr. 16. 22:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem könnyű ez az időszak, és igazából a dackorszak végéig nem is tudlak vigasztalni, hogy jobb lesz. (Utána a 4-12 éves korig szerintem szuper)

Természetes ha néha kiborulsz amikor a csemete tépkedi az idegeidet. Egyszer beszéltem egy nagycsaládos anyukával akinek már nagyobbak voltak a gyerekei, és ő azt mondta, hogy nem baj, ha néha látják, hogy mérges vagy valamiért, amikor rosszat tettek.

Én nem érzem a viselkedésedet olyan borzasztónak, elvégre nem püfölöd a gyereket mérgedben. Bájosan mosolygó, a gyerek minden rosszalkodását nyugodtan tűrő anyukáknál azt látom, hogy ott a csemete is rosszabb, van amelyik a játszótér réme, és anyuci nem érti, hogy az ő éééédike cukorfalatját miért kerüli mindenki nagyívben.


Nekem a nagyobbal volt az, hogy a kaját rendre kiborította. Nem ügyetlenségből, hanem mert úgy látta jónak, hogy ha befejezte az evést, akkor az etetőtálcáról mindent levág a földre. Nem kell magyaráznom, hogy egy egy méterről zuhanó műanyag tányér félig paradicsomos krumplival mekkora kupit csinál. Mondtuk, hogy ejnye, rászóltunk, hogy nana, de semmi. Egyszer a gyerkőc befejezte az evést, majd a maradékot egy laza mozdulattal leöntötte az etetőtálca mellé a földre. Az apjával egyszerre durrant el az agyunk, szerencsétlennek két oldalról egyszerre eresztettük ki a hangunk. Nagyon megijedt, de nem bőgni kezdett, csak lebiggyesztette a száját, megtelt könnyel a szeme. Ezt a nézést soha nem felejtjük el, nagy lelkiismeretfurdalásunk volt utána... de azonnal megszűnt a kajadobálás.

2012. febr. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

„Saját gyerekünk pontosan tudja, mivel lehet kihozni minket a sodrunkból.”


Nyugi, szerintem sok szülőnél előfordul, hogy kikel a sodrából. Én őszintén megmondom, csodálom azokat, akiknek birka türelmük van a gyerekükkel szemben és soha nem kelnek ki magukból. Imádom a fiam, de tényleg. És tudom, hogy nem szándékosan akar bosszantani. De néha úgy fel tud hergelni, mint még soha senki! Volt, mikor hirtelen indulatból rákiabáltam, de aztán nekem is mindíg lelkiismeret furdalásom volt, mindíg nagyon megviselt. Mostanában nagyon igyekszem higgadt maradni, ha érzem, hogy feszültebb vagyok a kelleténél beveszek gyógynövény alapú nyugtatót vagy iszok egy citromfű teát. Persze nem mindíg jön be, de mostanában szerencsére "csak" elkezdek zokogni, már nem veszekszem. Minap mikor ez történt, az én kis ördögöm megszeppent egy percre, mikor meglátta, hogy potyognak a könnyeim, aztán meg jól kinevetett. :)


Egyenlőre én sem tudom, hogy hogyan tudnék még nyugodtabb és higgadtabb lenni, minden bizodalmam az időben van.

2012. febr. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 alaszka ***** válasza:
Velem is előfordul, az én nagyobbik lányom 4 éves, de másfél éves kora óta dacol, ma már ritkul azért a hiszti, de másfél-két évesen eszméletlen módon ki tudott akasztani, pl. az utcán nem lehetett vele menni, mert rángatta, elengedte a kezem, szaladt az autók alá, alig bírtam elkapni, a strandon ment a medencének egyenesen, a lejtőn lefelé szaladt, szóval két ember is kevés volt hozzá, és ne értett a szóból, aztán jöttek a földön fekvős jelenetek, meg a bölcsis nem öltözöm hisztik...szóval aki ezt kibírja hangos szó nélkül, idegesség nélkül, azelőtt meghajolok....Idővel jobb lesz ez, bár nálunk azért még mindig van hiszti, de ez már nem olyan azért...
2012. febr. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Volt már olyan... Nálunk is kb. 1 éves korában kezdődött. Volt, hogy annyira haragudtam a kisfiamra, hogy az eset után még vagy félóráig küzdöttem a sírással és a haragommal, képtelen voltam leülni vele mosolyogva játszani, még ránézni is.

Ha eldurran az agyam, és is rákiabálok a kisfiamra. Nem fordul elő gyakran szerencsére. Régebben engem is azzal őrített meg, hogy kiborította vagy eldobta a teli tányért, vagy kiverte a kezemből a kanalat. De szép lassan sikerült megtanítanom rá, hogy ha már nem éhes, akkor csak tolja el magától a tányért. Most már mondja: "nem kéjsz", a tányérdobálásról leszokott.

Volt néhány nagyon nehéz időszak, de már látom a fényt az alagút végén, tehát téged is ezzel biztatlak, hogy pár hónap alatt sokat változik a baba és (remélhetőleg) javul köztetek a kommunikáció, a hisztik ritkulnak és a felfedező korszak legnehezebb részén is túllesztek. Aztán persze 2 éves lesz és jön a dackorszak :)

18 hónapos kissrác anyukája

2012. febr. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"Én őszintén megmondom, csodálom azokat, akiknek birka türelmük van a gyerekükkel szemben és soha nem kelnek ki magukból."


Most visszagondoltam az elmúlt 10 év játszóteres, bölcsis-ovis-sulis ismeretségekre, és egy olyan birkatürelmű,soha nem kiabálós anyukát nem tudok mondani, akinek normális lett volna a gyereke. Láttam idegbeteg, állandóan üvöltöző anyukát, annak nem csoda ha a gyereke is zakkant és kezelhetetlen volt. De akiket soha nem borított ki a gyerek, azokon nem a türelmet, hanem azt láttam, hogy nagy ívben tesznek a nevelésre, arra hogy a gyerekük épp egy totyogós fejére rugdossa a homokot, teljes erővel nekidobja a labdát egy babakocsinak amiben egy picike aludt vagy egy bottal veri más biciklijének a láncát és próbálja leszedni.

A legnormálisabban viselkedő gyerekek azok voltak, akiket próbáltak szeretettel és türelemmel nevelni, de bizony egy-egy alkalommal elszakadt a cérna és akkor anyuka felemelte a hangját.

2012. febr. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia! Na igen,úgy érzem ez az időjárás rá is tesz,mert egyre több ilyen kérdést látok.Kisfiam 1 hét múlva lesz 10 hónapos néha hogy őszinte legyek a hajam tépem tőle.Egy tündérien aranyos,nagyon okos,nagyon aktív baba,de kb 1,5 hónapja olyan hisztiket képes lerendezni,hogy ketté áll a fülem,és akkor még ne is beszéljünk arról,ha jön a foga vagy/és szeles idő vagy front van.Na kb 1 hete,az időjárás is betesz,a foga is jön,ráadásul egyre hisztisebb.Hihetetlen milyen gyorsan felhúz.Ok nincsenek kötél idegeim és nem vagyok határtalan türelemmel bíró,sosem voltam,de amikor már 3 napja azt játssza,hogy az ebédet kilöki a kezemből mindent,összeken vele nem akarja megenni,és még hisztizik is legszívesebben a fejére önteném.Nagyon sokat van lelkiismeret furdalásom,hogy nem vagyok képes visszafogni magam,és egy idő után rákiabálok,vagy a földhöz vágok valamit.De az evés körüli hiszti,hiszti a pelenkázásnál,hogy mégis mit képzelek,hogy nem engedem,hogy menjen,és az öltözésnél.Jó ez a végső stádium,mert sokszor marha aranyos ahogy panaszkodik arról,hogy öltöztetem,vagy bemertem rakni a karámba amíg megcsinálok valamit,nagyon aranyos kis feje van,és inkább mosolygok rajta.Rátesz még,ha nem hajlandó napközben aludni,és én is szörnyen fáradt vagyok,és hogy unom már ezt a hülye telet,alig lehet valamit csinálni,és amúgy sincs ettől az időtől olyan jó kedvem.Néha hihetetlen gyerekesnek érzem magam,de sokszor érzékelem,hogy olyan,mintha direkt provokálna.Tegnap már annyira aki voltam,hogy kétszer kiabáltam vele,utána meg zokogtam milyen szörnyű anya vagyok,szegény kisfiam. :( Kisfiam is ordít ha valami nem úgy van ahogyan gondolja,ha mesélem barátnőinek akiknek van gyerekük vagy anyukámnak nem hiszik el,hogy mit tud művelni,mert hogy olyan kicsi biztosan túl reagálom,vagy valami baja van azért nyafog.Na és amikor előttük is elkezdett cirkuszolni csak mert ráadtam a nadrágot máris megértették,hogy nem hülyéskedek,hogy néha olyan hisztit levág,mint egy 1,5-2 éves.Tényleg sokszor eszemben sincs mérges lenni,mert egyszerűen aranyos ahogy néha mérgelődik,vagy a kiságyban a hátára vágja magát és dobálja a lábait nyafogva,mert beraktam.

Nagyon szeretem a kisfiam,de ki tud hozni a sodromból,és annyira sajnálom.Férjem csodálatos apuka már nagyon pici kora óta sokat foglalkozik vele,szereti,én is kapok kimenőt,Ő is.Sokkal türelmesebb,mint én. Nem tudom mit tehetnék,tudom,hogy nem hibás,és ez egy ilyen korszak,és még nem is a dackorszak.

2012. febr. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 krisztivan ***** válasza:
Én nagyon hirtelen,felcsattanós vagyok.Olyan gyorsan megy is vissza a pumpa.Szoktam néha rákiabálni a fiamra,de ez valahol természetes.Lehet hogy én vagyok itt az egyetlen de nekem nem szokott miatta lelkiismeretfurdalásom lenni.Hiszen akkor és ott ezt láttam jónak,mert már az összes többi lehetőséget kimerítettük.Nem veszekszem vele,de ha harap(néha a játék hevében)akkor bizony én felkiabálok hogy fáj,vagy ha kiveri a kezemből a kanalat,akkor is felemelem a hangom.Vagy bármi másnál.Hisztinél-mintha ott sem lenne-úgy csinálok.Na,ez nehéz és rettenet önuralom.De nem egy tipikusan hisztis a fiam,ezért ezt így kibírom:-))
2012. febr. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést én is irhattam volna, szó szerint ez a helyzet nálunk is,apa is pont ilyen. pont tegnap este irtam ki,hogy hogy lehet ezt idegekkel birni. van egy 20 és egy 3 hónaposom. a nagy olyan szinten fel tudja b...ni az agyam!főleg most,hogy eléri a kilincset egész nap csapkodja az ajtót,kizár,ha bemegyek ordit. az evés még mindig káosz, 1m-es körzetben gané van. nincs ötletem, igyekszem túlélni. kitartás!
2012. febr. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szia!Hát látod nem vagy egyedül.ezt a kérdést én is kiírhattam volna.Nálunk is kb 1 éves kora körül fordult ki magából és hetekig csap kapkodtam a fejem,mert egyik napról a másikra teljesen megváltozott.Nem tudtam mi történik,az addig kis angyalka kisördög lett.Azóta másfél éves,van,hogy 1 hónapig semmi gond,de aztán töményen bepótolja.Az elején még türelmesebb voltam,meg nálunk ez pont nyáron kezdődött,tudtam programot csinálni bőven.De most télen,katasztrófa.Nem is akar menni sehova,de azért én minden nap kiráncigálom és ha ez sikerül,mér remekül érzi magát.Sok a hangos szó sajnos nálunk is.Egyszer annyira elszakadt a cérna,hogy két nagyot rásóztam a fenekére persze peluson keresztül.Nem sírt,csak kicsit meglepődött.Ez kb 2 hónapja volt,most már kezdem feldolgozni.De minden kiakadásom után is minimum 1 órára szarul érzem magam.Sok ilyen kérdés van és sokszor az nyugtat meg,hogy látom milyen sokan küzdenek ugyan azzal a problémával mint én.Sokszor érzem magam rossz anyának emiatt,de azt is tudom,hogy próbálok a lehető legjobb anyukája lenni az én kis szemem fényének és tudom,hogy bármilyen nehéz,érzi mennyire szeretem és tudom,nem lesz lelki sérült,mert tudja,hogy Ő az életünk.
2012. febr. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a frontok miatt is vagyunk ennyire feszültek. Nekem van egy 2 hónapos hasfájós babám, aki egész délután ordít, meg egy 2 és fél éves, aki egyébként egy angyal. Estére már olyan fáradt vagyok, hogy apát rendszeresen bőgve fogadom, és valamelyik nap előfordult, hogy mikor meg sem kóstolta a vacsorát (aminek elkészítése miatt otthagytam az ordító kicsit), leüvöltöttem és földhöz vágtam a cumiját. Ő is elkezdett sírni, úgyhogy már 3-an bőgtünk.:) Most elkezdtem szedni a magne b6-ot.
2012. febr. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!