Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hónap alatt 150 grammot...

1 hónap alatt 150 grammot hízott. Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
6 hónapos babám az elmúlt egy hónapban összesen 150 grammot hízott. 2 hónapja hozzátáplálok, reggelire táp, tízórai gyümölcs(alma vagy meggy kexel) ebéd zöldség(sütőtök, tök, krumlpli, cékla, srépa, brokkoli és ezek változatai) uzsonnára tejpép, vacsora táp. 1 hete kb nem akar enni semmiféle zöldséget, aztán kevertem almával a zöldséget de az sem kellett, aztán már a tejpép sem ízlett. Ma már csak tápot adok neki, mert nem akarom hogy megundorodjon a kanáltól, ugyanis ahogy közelítek felé, elkezd ordítani. 4000 gmal született csöppségem, ami azt jelenti, hogy már dupláznia kellett volna, amit hogy nem ért el, mert most 7 kg, azzal nincs olyan nagy gond, mert 4 hósan kijött 2 foga, és akkoriban keveset evett. De most ezt nem értem. Mi lehet a gond, hogy nem hízik rendesen. Mert tápból megeszi a 150-200 ml-t, ami meg azért nagyból elég ha felszorzom öttel. Szerintetek? Dokihoz nem akarom vinni. Köszi a válaszokat előre is!
2012. febr. 15. 17:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Az is lehet, hogy megint jön a foga, nem? Én erre gyanakodnék, ha a tápszert elfogadja a kanalasat viszont nem. Legalábbis nálunk így volt az első fogaknál, gondolom a többinél is így alakul majd. Ha a védőnőt felhívod, és elmondod, hogy mennyit hízott, ő biztosra meg tudja neked mondani, hogy valamit rosszul csinálsz e vagy sem.

Én már nem mértem meg a gyereket 2 hónapja. De ma vagy holnap sort kerítek rá. És pont azért nem mérem, sűrűn, hogy ne kergüljek meg ha csak keveset hízik. Ha nem hízna vagy esetleg fogyna azt észrevenném, így nem látom szükségét, ogy hergeljem magam. Amúgy is nagyon "ráparázok" az evésre nála, hát még ha méregetném:-)

-Hasna-

2012. febr. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt amikor jött a foga semmit nem fogadott el ami kanalas,így ebben az időszakban én is tápszert adtam neki.Ahogy kijött a foga minden magától rendeződött.Ne izgulj
2012. febr. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hát remélem igazatok lesz, s napokon belül elfelejthetjük ezt:)Köszi a válaszokat
2012. febr. 16. 08:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!