Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hetes a kisfiam. A teákat,...

5 hetes a kisfiam. A teákat, a babavizet mint kiköpi. Adhatnék neki vízzel higított babaitalt (sárgarépa-sárgabarack-alma koktél)?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy 4 hónapos kortól ajánlják és ez van rajta is, de ha a babavízzel keverném és tényleg csak egy kicsit öntenék bele az íze miatt? Hátha így megissza.

Kevés a tejem, tápszert kap mellé. Semmi más folyadékot nem fogad el, sem teákat, sem a tiszta babavizet.

Segítsetek!


2009. jún. 3. 17:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nerm kell neki más folyadék, ha szopik is akkor meg főleg! Nincs még olyan nagy kánikula, hogy aggódnod kéne. Az én lányom tavasszal született és tápszeres volt mégsem fogadott el semmi mást inni, csak a nagy kánikulába pár kortyot. Forralt vizet és édesítetlen babateát kínáltam. Mást ne is próbálj adni, még nem való neki a gyümilé. Persze babavizet is adhatsz. A védőnőd nem mondta mit adhatsz?
2009. jún. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%

Bocsi,de nem lehet hogy nem is kell neki?

Amíg nincs szilárd táplálék addíg a tejjel meg a tápszerrel elég folyadékhoz jut,és szerintem még az 5hetes kor nagyon korai. Ha szomjas lenne úgyis inna akár forralt vizet,akár teát.Szerintem jobb ha az édes ízekhez nem szoktatod hozzá.

2009. jún. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
54%
szia, próbáld meg a hipp málna-csipketeát, vagy a hipp alma citromfűteát. ezek ilyen granulált cumók, a lényeg, hogy ne annyit tegyél a babavízhez, ami a dobozra van írva, hanem elég a fele. én ezt adom már kb 6 hetes kora óta, az almásat nem szereti , de a málnásat nagyon. a mecsek baby, meg kamilla, meg simavíz neki se tetszett, de ezt a málnásat kifejezetten kedveli, hiába ez is elvileg csak 4 hóstól adható, baja biztos, hogy nem lesz tőle.
2009. jún. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Azt hiszem, akkor kipróbálom majd a Hipp-es teát. Hátha! Ha nagy meleg lesz, mindenképpen adni szeretnék neki más folyadékot.
2009. jún. 3. 17:33
 5/12 anonim ***** válasza:
55%

az én tápszeres fiamnak teát adtam mecsekbabyt úgy, hogy ízesítettem egy kis cukorral és egy kis citromlével megitta és most is azt szereti a legjobban , jobban megissza mint a gyümölcsleveket (babáknak való)én már 2 hetesen is adtam neki

semmi baja nem lett tőle szép egészséges 5 hónapos kisfiú aki nincs elhízva a hozzáadott cukortól, ert sokan ezzel jönnek nem olyan sokat kap, hogy elhízzon vagy rosszak legyenek a fogai...

ő sem itta meg üresen vagy a vizet

adj neki nyugodtan először kóstóltasd meg vele és nem észlelsz rajta semmit add neki

:)

2009. jún. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
36%

kis cukor vagy kis citrom a teába, vagy mindkettő

nem kérek lepontozást, orvos ajánlotta :)

2009. jún. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
48%

mi ez a nagy lepontozás?

lassan már ott tartok, hogy utálok válaszolni 1 kérdésre, mert olyan sok a nagy okos, akkor csak válaszoljato ti!!!

Amúgy meg a kérdező tanácsot kért én csak leírtam hogy én hogy adtam a fiamnak....

ebbe mi nem tetszett nektek leírnátok?

ja én is adtam a fiamnak Hippes teát és attól sem lett baja a picinek

miért csak vizet igyanak?

2009. jún. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
24%

egyetértek. miért kell lepontozni azt, aki itatja a babáját????miért ne ihatna folyadékot???

emberek, gondolkodjatok már!!!!!

ez olyan, mintha azért pontoznád le, mert tápszert ad a babának, mert mondjuk nincs teje.

borzasztó ez a primitív hozzáállás!!!!!!!!!!!

2009. jún. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
39%
én írtam először a hippes teát. már amikor begépeltem, akkor tudtam, hogy ez lesz, mégis leírtam, mert tudtam, hogy a kérdezőnek segítek vele. ne foglalkozzatok ezzel a begyepesedett "százévig-csakanyatejet" felfogású félnótásokkal. én már rég túlléptem ezen a lepontozósdin.
2009. jún. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Én mindenkinek köszönöm a válaszát! Még próbálkozunk, hátha lesz olyan cucc, amit elfogad! :)
2009. jún. 3. 21:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!