Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szopi, tápi gyümi, főzi,...

Szopi, tápi gyümi, főzi, kaksi-maksi, édi-bédi. Ezektől csak én akadok ki?

Figyelt kérdés
A becézésre gondolok.
2009. jún. 3. 08:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
77%
en a szopi szot szeretem, mert olyan baratsagos...de a tobbi roviditest szlengnek tartom,melyek tipikusan magyarorszagiak, en mas nyelvben nem tapasztaltam ennyi es ilyen idetlen roviditeseket. a legmegdobbentobb szamomra "karifa" volt
2009. jún. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
79%
Én is csak rövidítésként használom itt, ha sokat írok, így gyorsabb. Amúgy én se használom ezeket a szavakat, elég hülyén hangzanak kimondva.
2009. jún. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

A gyümi, főzi,... nem "idegesít", néha én is használom, ha sietek vagy telefonról írok.

A tejci, szopcsi, babuci, kaksi már jobban.

Ami borzasztó, az a v helyett w használata (wok), az i helyett ee vagy y (Katy, Zolee), és a ksz helyett az x (lax, kex).

A kakálás számomra is idegen, de ez családonként változik, ki h szokta meg. Sok ilyen szó van, nem idegesítenek (punci-nuni, fütyi-kuki, anya-anyu, mama-nagyi, popsi-popó,...).

Amúgy sem vagyok egy ideges típus, ezen meg pláne nem húzom fel magam. :)

Max a szememet bántja.

(Meg a rengeteg helyesírási hiba.)

2009. jún. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
52%
Első vagyok. Nem bántásként írtam, amit írtam. Csak nem értem, hogy ilyen pitiáner dolgokkal miért kell foglalkozni!!??
2009. jún. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
65%

Nemcsak téged:)

A legszörnyűbb a szopcsi, tejci és a tápi.

feláll a szőr a hátamon!

Pedig én nem vagyok nyelvművelő, csak simán nyelvész.

És van kisbabám, de szembe sem jut ilyen szörnyű szavakat használni:) Pedig imádom a babámat :)

2009. jún. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
28%
Gondolom majd Anyuci sem lehetsz a gyerekednek , csak Anya.
2009. jún. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
22%

Szia!


Nem,nem csak Te akadsz ki rajta,ahogy olvasom a válaszokat.

Sosem jutott eszembe ezen problémázni és sajnálom azokat,akik emiatt kiakadnak...alacsony lehet az ingerküszöbük.Rövidítésként használom nap mint nap a tápit,gyümit,szopit...miért is baj?!

2009. jún. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
82%
Én a ciciltől tudnék rosszul lenni:S
2009. jún. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!