Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szopi, tápi gyümi, főzi,...

Szopi, tápi gyümi, főzi, kaksi-maksi, édi-bédi. Ezektől csak én akadok ki?

Figyelt kérdés
A becézésre gondolok.
2009. jún. 3. 08:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
47%
Valami baj lehet nálad, ha ezek idegesítenek...
2009. jún. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
78%
Kicsit nekem is bántja a szememet és a fülemet. Ez van, egyre jobban terjed manapság mindenhol, nem csak a kismamák között az efféle beszéd, írás (ubi, pari, sali). Én sem használom, ha Neked sem tetszik, Te se tedd. Egyébként mindenki úgy használja, ahogy neki jól esik, csak a nyelvművelők és az erre érzékenyek haja áll tőle fel. :D
2009. jún. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%
És a szopcsi, tápcsi, főzcsi jobbcsi??????:D
2009. jún. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
77%
A szopi,tápi,gyümi,főzi nem becézgetés hanem csak rövidítés. A kaksi-maksit meg az édi-bédit még nem volt szerencsém olvasni és nem is használom vagy használtam. Én nem akadok ki akkor sem ha látom. Az egyetlen amin egyik nap csodálkoztam az a "Kakálás" szó. Nekem a kakilás jobban bejön. Mindenki más ezért másképp használja a szavakat,másfajta becézési,rövidítési dolgot szeret. Szerintem ezeken nem kell kiakadni. Át kell siklani felette!
2009. jún. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
76%
Nem csak Te, ne félj :) Nekem kicsit infantilisnek hangzik, pont úgy, mint amikor szegény kisbabákkal gügyögve rikoltoznak. Nem hülye az a szegény gyerek, csak kicsi, lehet Vele értelmesen is beszélni. Na, igy vagyok ezekkel az ÉDI-BÉDI szavakkal is :))) De amúgy meg már csak jót röhögök rajta, ne figyelj oda Te se :)))
2009. jún. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
8,27-es válaszolónak: még nem is láttam, hogy irtad az édi-bédit, és tessék, már használtam is :))) utolsó voltam.
2009. jún. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
61%
Nálam a tejci veri ki a biztosítékot, pedig én is szoptatok.
2009. jún. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Én nem becézésként használom,hanem rövidítésként(szopi,gyümi).Csak és kizárólag írott formában,beszédben kimondom.De zavarni nem zavar,ha más így használja.
2009. jún. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Na, látom akkor nem csak nálam van "baj" . ;)
2009. jún. 3. 09:05
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

És ahhoz mit szóltok, mikor ilyenekkel jönnek, hogy

NAON ideges VOK

hát én ettől akadok ki... ez a divat?! Katasztrófa...

2009. jún. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!