Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hol ronthattam el a hozzátáplá...

Hol ronthattam el a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés

5 és fél hósan kezdtük el. Csak szopizott előtte.

Reszelt almával kezdtük. Eleinte csak pár kanállal , 3 nap alatt már majdnem egy fél reszelt almát benyomott. Utána sárgarépa, azt is ette. Aztán üveges őszibarack bébiétel. Az annyira izlett neki hogy szinte majdnem egy fél üveggel bevert egy ültő helyében. Utána alma-banán üveges. Körtés nem izlett neki. Szilvás sem annyira. Próbáltam főzni neki sárgarépát, anyatejjel higitottam nem ette meg. Akkor alma-krumplival, nem ette meg. Alma-krumpli-répa-anyatej, nem ette meg. Saláta-krumplival nem ette meg. Alig lehetett beletuszkolni a kanalat is hogy csak kóstolja meg ezeket. Próbáltam bébiételből sütőtök-pulyka, kevertem bele reszelt almát. Nem ette meg. Most már ott tartunk hogy ami a kedvence volt eddig, az őszibaris bébiétel abból is max 3 kanál és összezárja a száját és nyöszörög. Voltunk egy ismerősünknél ahol az ismerősünk kislánya ( vele egyidős) babánpépet evett. Ott megette ő is. Gondolom megkivánta a kislánytól. Erre felbúzdulva ma csináltam neki én is. 3 kanál és megint összezárja a száját. Délután próbáltam sárgarépát levesből. De már a kanál közeledtére összezárja mostanában a száját.

Egyszerűen nem értem.

7 hós a fiam már, és ez megy már egy ideje. Amúgy jól szopizik, 8 és fél kilós, hurkás baba. Dehát azért gondolom valamit csak kéne ennie is mellé.

Segitsetek! Hol ronthattam el?

Már próbáltam szopi előtt, szopi után, két szopi között. Ez megy már több mint egy hónapja.


2009. jún. 2. 15:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nálunk is ugyanez a helyzet, az én fiam 9 és fél hós és már több mint 2 hónapja csinálja, hogy csak anyatej kell neki, ha kanalast adok összezárja a száját és rázza, hogy nem-nem kell neki. Nincs még fogunk, és azt várom hogy végre kibujjon, hátha utánna megváltozna a helyzet.

Kitartás! Mindkettőnknek!

2009. jún. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
17.48-as nekünk már 4 fogunk van :(
2009. jún. 2. 17:51
 13/14 anonim ***** válasza:

Az utolsó vagyok akinek 9 és fél hós a babája. Ha én is a kezébe adok valamit, kenyérdarab, kiflivég, kölesgolyó, uborka azt elmajszolja, de ennyi.

A doki azt mondta ne aggódjak, egészséges. Majd fog enni.

2009. jún. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Jól van, nem vagyunk egyedül. :))) Már elnézést, hogy örülök.

Kislányom 1 hét múlva lesz 10 hónapos! 6 hósan kezdtük a hozzátápit, szintén anyatejes. Az első 3 hétben olyan ügyesen evett kanállal, hogy nyugisan hátradőltem, hogy ez megy, mint a karikacsapás. Aztán elkezdtek jönni a fogak! És csak jöttek és jöttek, kb. 2 hete kibújt a 6. is. Mindeközben 2 hónapig semmit nem volt hajlandó megenni. aztán valahogy rájött, h a banán finom, de nem ám kanállal. Nekem kellett lecsippenteni, kicsit ujjal összenyomni és úgy a nagyságosasszony szájába adni. 3 hétig csak a banánt volt hajlandó megenni. :)) Gondolhatod, hogy elkezdtem izgulni, hogy ilyen nagy baba és még csak jószerivel szopizni hajlandó.

Most ott tartunk, hogy a bébiételeket nem eszi, még ha enné sem tudnám odaadni, mert a kanalat nem hajlandó a szájába venni. Csak a darabos ételeket komálja. Eszik banánt, szoktam belecsempészni sült almát, répát, túrót. De nem sokat, mert kisasolja, aztán az sem kell neki.

Amit végre megeszik az a tökfözelék, vajaskenyér csirkesonkával, babakeksz, banán, tegnap kapott krumplistésztát, azt is megette. (Természetesen neki külön elkészítve) Egyszer-egyszer, ha olyan kedve van, akkor néhány kanállal tudok neki adni ételt, de aztán vissza kell térjünk a "kézi" evésre.

A mennyiséggel sem tudok dicsekedni, kb eszik 1/3 banánt, vagy 50 gramm másfajta ételt. Nálunk tuti a fogak zavartak be. Remélem lesz egy kis szünet e téren. :))

Szóval egyáltalán nincs okod izgulni és aggódni, majd eszik ha akar. A 16.28-as válaszolóval nagyon egyet értek, mi is úgy csináljuk.

2009. jún. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!