Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hol ronthattam el a hozzátáplá...

Hol ronthattam el a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés

5 és fél hósan kezdtük el. Csak szopizott előtte.

Reszelt almával kezdtük. Eleinte csak pár kanállal , 3 nap alatt már majdnem egy fél reszelt almát benyomott. Utána sárgarépa, azt is ette. Aztán üveges őszibarack bébiétel. Az annyira izlett neki hogy szinte majdnem egy fél üveggel bevert egy ültő helyében. Utána alma-banán üveges. Körtés nem izlett neki. Szilvás sem annyira. Próbáltam főzni neki sárgarépát, anyatejjel higitottam nem ette meg. Akkor alma-krumplival, nem ette meg. Alma-krumpli-répa-anyatej, nem ette meg. Saláta-krumplival nem ette meg. Alig lehetett beletuszkolni a kanalat is hogy csak kóstolja meg ezeket. Próbáltam bébiételből sütőtök-pulyka, kevertem bele reszelt almát. Nem ette meg. Most már ott tartunk hogy ami a kedvence volt eddig, az őszibaris bébiétel abból is max 3 kanál és összezárja a száját és nyöszörög. Voltunk egy ismerősünknél ahol az ismerősünk kislánya ( vele egyidős) babánpépet evett. Ott megette ő is. Gondolom megkivánta a kislánytól. Erre felbúzdulva ma csináltam neki én is. 3 kanál és megint összezárja a száját. Délután próbáltam sárgarépát levesből. De már a kanál közeledtére összezárja mostanában a száját.

Egyszerűen nem értem.

7 hós a fiam már, és ez megy már egy ideje. Amúgy jól szopizik, 8 és fél kilós, hurkás baba. Dehát azért gondolom valamit csak kéne ennie is mellé.

Segitsetek! Hol ronthattam el?

Már próbáltam szopi előtt, szopi után, két szopi között. Ez megy már több mint egy hónapja.


2009. jún. 2. 15:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Erőltetni nem szabad.

ha szopizik akkor még ráérsz.

hagy ki pár nap szünetet.

2009. jún. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
és próbálj meg csak egy félét adni.
2009. jún. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

tudom én sem akarom erőltetni, már próbáltam kihagyni pár nap szünetet is, de azóta van az hogy már a kanálra becsukja a száját és elfordul és még meg sem kóstolja mi van rajta. :(

Fogalmam sincs mit tehetnék. Már 7 hós és mindenki azzal zaklat hogy már töltött káposztát kéne ennie ebben a korban. Tudom hogy ez hülyeség. De azért talán valamit tényleg kéne ennie a szopi mellé. Gondolom a vitaminszükséglet és ezek miatt szüksége van rá. Gyümik ilyesmikre gondolok.

2009. jún. 2. 15:47
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

az én fiamnak is voltak ilyen dolgai. ne izgulj helyre fog jönni minden, csak idővel. az én fiam nagyon rossz evő a mai napig. 9 hónaposan úgy döntött nem eszi meg amit külön főztem neki, csak a mienket. 11 hónaposan csak a tejtermékeket ette meg, nagyon sokáig. 15 hónapos korától kezdett el rendesen enni ebédet. leves és második.

Gyümölcsbe meg csak a pépes boltit eszi meg. darabosan nem. majd helyrejön.

Az anyatejjel megkap mindent!

2009. jún. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
20%

7 hónaposan nem elég az anyatej.

biztos nem rontottad el, szerintem próbálkozz kitartóan.biztos nem kóstolta még meg az összes bébiételt, csak van, amit szeretne...

2009. jún. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Az enyém akkor eszik, ha én is. Közös kanállal eszünk, és kifejezetten versenyez, hogy nekem ne maradjon :) Néha viszont nem éhes. Ilyenkor "éheztetem" kb 2 órát. Lehet, hogy ezt a te babád szopizással megkerüli?
2009. jún. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Próbáld meg kicsit ízesíteni a pépeket. Egy nagyon-nagyon kevés sóval mondjuk. Annyira, ami neked még bőven sótlan. Nekünk ez bevált. Én továbbra sem érzem, hogy bármi íze lenne a zöldségnek, de a gyerek úgy eszi, mint aki egy hete nem evett. :-)
2009. jún. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Mindig megkinálom abból is amit én eszek , és mindig nézi is ha eszünk. Ha olyat eszek amiből nem ehet akkor csakmegnyalatatom vele. De egyszerűen elforditja a fejét már egyáltalán nem kiváncsi semmire sem ami a szájába kerülhetne. Nem érzem úgy hogy erőltetem inkább csak kinálom. Nem erőltetem ha elforditja a fejét de sajnos mostanában mindenre ezt csinálja. 3 óránként szopizik. Nem tudok kihagyni 1 szopit sem mert világháborút művel érte.
2009. jún. 2. 16:19
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia! 10 hónapos a lányom, 6 hósan kezdtük a hozzátáplálást, evett is, most meg ő sem akar, viszont rendesen szopizik. Ha adok a kezébe egy darab kenyeret vagy babakekszet, bulátát, kölesgolyót, azt rágcsálja.

Ne félj, kinövi ezt a dolgot. Mindent jól csinálsz, szopizzatok továbbra is - teljesen elég az anyatej, ha nem így lenne, éhes lenne a baba és fogyna. Még egyetlen gyerek se halt éhen, akinek volt lehetősége enni, nem kell aggódni. Ők tudják leginkább, mi a jó nekik. Én mindig odaültetem az etetőszékben mellénk az asztalhoz a lányomat, ha eszünk, hátha megkívánja. Megkínálom, de ha nem kér, nem erőltetem. Még azt eszi legszívesebben, amit maga tehet a szájába. Takarítani kell utána, de annyi baj legyen! :-) Párom hobbievésnek hívja ezt a dolgot. Előbb-utóbb úgyis elkezdenek enni, hadd tegyék a maguk tempójában.:-)

2009. jún. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Tudom hogy idegölő, de ne aggódj, előbb-utóbb ugyis enni fog! Had szopizzon, valamiért ösztönből tudják, mire van szükségük. Megtömni meg ugysem lehet!:) ( gondolom már próbáltad:)), de ne add fel, minden nap próbálkozz! Vidd ki a konyhából, más helyszinen egyen. Apa adja a kanalas hamit, mert lehet hogy tőled csak szopni akar, apától meg ugyebár nehezen menne a szopi;). Kitartás!
2009. jún. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!