Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kölcsön kapott bébi ruhákat...

A kölcsön kapott bébi ruhákat szerintetek vissza kell adni? Ezt kölcsönbe kapja a kismama, vagy örökbe?

Figyelt kérdés
Ha kölcsönbe, akkor honnan tudom, hogy azt kitől kaptam anno?

2012. febr. 4. 11:54
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Szépen kihipózod és magas hőmérsékleten kivasalod. Gondolom nem pelenkának, hanem büfizéshez, fej alá használták.
2012. febr. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Szerintem az a biztos, ha az elején tisztázzátok, hogy kölcsönbe adja, vagy ajándékba. Ha kölcsönbe, azt feltétlenül illik visszaadni. Ha valami tönkremegy, használhatatlanná válik, akkor amiatt szólni illik (lehet, hogy nem fogja érdekelni, de így korrekt).

"Azonosítás" később: vagy fotózd le, amiket kapsz, vagy írd össze egy listába, hogy kitől mit kaptál.

A megjelölés sem rossz ötlet, de lehet, hogy a sokszori tisztítás után elkopik a jelölés?


A textil pelenka nagyon hasznos, pl. büfizetéshez, később etetésnél száj-és arctörléshez, vagy fogzásnál nyáltörláshez. Az én gyerekeim nem használnak párnát (piciknek nem is kell), viszont a fejük alá teszek be kiságyba 1-1 pelenkát.

2012. febr. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
szerintem illik visszaadni, max azt mondja, h tartsd meg, fotózás jó ötlet, én biztos ami biztos mindegyik címkéjébe egy egyezményes színnel (melyik kitől) belevarrtam egy kis jelzést.
2012. febr. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
76%

így aztán végképp illene visszaadnod. bár te is azt írtad, hogy "kölcsön kapott" tehát nem ajándék.

én visszaadtam, pár ruha sajnos tönkrement, leharcolódott, ahelyett adtam olyat amit a fiamnak vettem. megkérdztem, hogy a tönkrement ruhát kérik-e vissza vagy mehet-e a kukába. ők tettek szívességet nekem, úgy gondolom illik hiánytalanul leszámolni :)

2012. febr. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Mi,amiket kaptunk ruhákat elvben örökbe kaptuk,legalábbis én így gondolom,viszont ha akitől kaptuk szülni fog ismét,akkor mi is adunk neki rucikat(vegyesen:tőle kapott,mi vettük)

Amúgy szerintem is,aki tervez még gyereket nem ad oda ruhát.Legalábbis mi nem adtunk.Nagyobb dolgokat,szopi párna,sterilizáló igen,de arra mondtuk is,h kölcsönbe van.

Ha neked nem mondták,szerintem örökbe adták,de illik majd neked is támogatni őket,ha gyerek születik,legalábbis nekem így logikus.

2012. febr. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi tervezünk még egy gyereket de majd csak évek múlva, még csak 2 éves a lányom. Most születik neki a napokban unokatesója de mi mindent kölcsönadtunk amink volt. Még legalább 3 évet szeretnénk várni a kis tesóval addigra úgyis kimennek a divatból,úgyhogy nem baj ha foltos lesz vagy ilyesmi, azért itthon még jó lesz.

2012. febr. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
24%

Én nem szeretnék kölcsönbe ruhát, könnyen lesz foltos ,színét veszti,vehetek újat hogy vissza adjam ,akkor inkább megveszem eleve nem a használtság ellen beszélek mert használtan szívesen vásárolok,csak tudjam hogy nem tartozom elszámolással.

A textil pelus nagyon hasznos lesz ,nekünk 10 van de nem elég.

2012. febr. 7. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!