Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kölcsön kapott bébi ruhákat...

A kölcsön kapott bébi ruhákat szerintetek vissza kell adni? Ezt kölcsönbe kapja a kismama, vagy örökbe?

Figyelt kérdés
Ha kölcsönbe, akkor honnan tudom, hogy azt kitől kaptam anno?

2012. febr. 4. 11:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ezzel én is bajban voltam!

A felét nem adtam vissza mert azt sem tudtam honnan van!

Van amelyik meg volt jelőlve!Azokat tudtam vissza adni!

2012. febr. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Igen, illik visszaadni! Vagy legalább is megkérdezni,hogy lesz-e még rá szükségük!

Mi egy rokontól kaptunk, ezért tudom,hogy kinek kell visszaadnom. De ha másképp nem megy írd fel valahova. Pl. virágos, rózsaszín rugdalózó ettől meg ettől!

2012. febr. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Igen, illik visszaadni!

Mi amit kölcsönkaptunk és amit kölcsönadtam mindegyiknek a címkéjére alkoholos tollal ráírtam a kezdőbetűjének annak akitől kaptuk. Ez a mosáskor sem jön ki, nem látszik és szerintem a ruhának sem lesz tőle semmi baja.

2012. febr. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Kerria ***** válasza:
100%

Nálam a sógornőm közölte kölcsönadja, így az nem kérdéses, neki vissza fogom adni.

Ismerős aki adta, ő mondta, hogy nem akar több gyereket, így neki nem kell visszaadni.

Próbáltam így letisztázni mindenkivel, de az sem ciki, ha most kérdezel rá, szerintem.


Én lefényképeztem minden ruhát, amit kaptam, és el van mentve a gépemen, külön-külön mappába.

2012. febr. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ha kihangsúlyozzák, hogy kölcsönbe adják, akkor igen. De általában ilyenkor (én legalábbis így tennék) megjelölik. Ha nem mondják külön, és van már min.két gyerekük akkor én nem forszíroznám a kérdést. Persze ha kérik akkor visszaadnám (már ha tudják melyik az amik tőlük vannak). Az én tapasztalatom az, ha valaki tervez még, vagy nem tudja, hogy lesz-e több gyermeke, az nem ad kölcsön igazából semmit (hisz tudjuk néha milyen nehezen és milyen állapotban jutnak vissza a cuccok-már ha visszakerülnek).Persze vannak kivételek. Ruhát kölcsönbe ritkán adnak, mert olyan könnyen foltosak lehetnek amik semmivel nem jönnek ki, meg ugye a mosás által azért csak kopnak akár mennyire is vigyázunk rájuk...
2012. febr. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Én is kaptam két barátnőtől is kölcsön. Tudtam hogy szeretnének még babát,így a ruhákat visszavárják.

És azzal is tisztában voltam,hogy nem fogok rá emlékezni,kitől mit kaptam,megjelölve nem voltak. Így fogtam és lefényképeztem a ruhákat,hiánytalanul vissszakapta mindneki.

2012. febr. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Én is kaptam kölcsön a kislányom születésekor egy csomó ruhát. Mivel kölcsön kaptam, és korrektül, hiánytalanul szerettem volna visszaadni - ha már a kölcsönadó megtisztelt a bizalmával, és oda adta - megjelöltem őket, a belső cimkénél, hogy tudjam, melyik kitől van.
2012. febr. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Én is kaptam kölcsön és szintén lefényképeztem. Így biztos nem maradt ki semmi.:)
2012. febr. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Azt hogy melyiket kitől,azt onnan tudam, hogy a gépen más mappákba mentettem el.
2012. febr. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek, a fotózás jó ötlet, így teszek én is. Barátnőmtől kaptam, akinek még nincs gyereke, de a nővérééké a ruha, nekik már van 2 kislányuk. Teszem hozzá, kaptam kb. 25 db használt textilpelust is, ezzel nem tudom mit kezdjek.
2012. febr. 4. 13:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!