Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mást is megőrjít az okos...

Mást is megőrjít az okos rokonság?

Figyelt kérdés

Igazából nem is kérdés, csak most borított ki. Állandóan ossza az észt, a 32 évvel ezelőtti babanavalésről. szerinte el van kényeztetve a baba mert éjjel felébred (anyatejes, éjjel is sokszor szopizik) mer az ő kicsi fiacskája (a párom:)) kapott este puszit, és egyből visszaaludt (ő nem szopizott), én az alternatív megoldás híve vagyok, a baba velem alszik, így nem kell éjjel többször felkelnem, csak átrakom a másik oldalmra és kész.

Meg szerinte nincs napi ritmusa (havi 2x talizunk kb, honnan is tudhatná!) reggel felkel-tízórai-9és 12 között alszik 1.5-2 órát- játék-ebéd-játék-alvás megint 1.5-2 órát-uzsi-játék-fürdés-vacsi-alvás, mi ez ha nem napi ritmus?? ja és mindezt persze nem előttem, hanem a páromnak telefonon, és még beleszólni se tudok!

köszi hogy meghallgattatok:))


2009. máj. 31. 21:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, minden nagyszülő ilyen szerintem:)

Csak valaki így közli valaki meg úgy.

Nekem anyós elszokta mondani, hogy ők, hogy csinálták annó, de tiszteletben tartja az én elveimet.

Anyám más tészta, de neki is vannak hasonló dolgai.


Hát ilyenek a nagyszülők:)

Egyébként jóban vagytok?

2009. máj. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk jóban, csak látszatra. De mivel a párom a kedvenc fiacskája és a babám az egyetlen unokája ezért próbálunk "jóban " lenni. Az a baj, hogy baromira nem tud semmit rólunk, akkor mi alapján mond bármit is?? Amikor a babóca elkezdte tartani a fejét, jött anyósom és elkezdte dobálni a babát, aki alig tudta megtartani a pici a fejét hogy ne nyekkenjen. Amikor rászóltam akkor meg megsértődőtt....annyira unom a hülyeségeit....
2009. máj. 31. 21:33
 3/10 A kérdező kommentje:
még annyit, hogy nem tudja elviselni ha valami nam úgy van ahogy azt ő elképzeli
2009. máj. 31. 21:34
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Áááááááááhhhhh!!!

Megértelek,engem az borít ki,mikor azt hangoztatják,hogy nem adnak enned?Mikor szinte egy kis zabagép a fiam,állandóan képes lenne enni.egy adag főzelék után simán szopizik még....amellett meg állandóan etetnék,mindenféle hülyeségekkel,mondván hogy mi is kaptunk ilyent,és semmi bajunk se volt.De ugyan hadd döntsem el én,hogy mit adnék a fiamnak!Minek adjak neki ostyát,mikor van babakeksz?És a barátnőim(friss anyukák) is azzal jönnek,hogy bezzeg az ő babájuk ezt meg azt csinálja,már nem kel fel éjjel szopni....6hetesen már az enyém is átaludta az éjjelt,de a hozzátáplálás óta kel újra.(most szoktatom le az éjjeli 3x kelésről)

Fölöslegesnek tartom beszólogatni,mert úgyse használ,legalább is nálam nem.Ha olyan van,inkább valami ürüggyel elviszem onnan a babám.

Napirended meg szerintem jobb mint a fiamé :-)Sajnos állandóan változik neki,igaz annyira már beállt,hogy 5x eszik napközben és általában 2-2,5óra fennlét után alszik egy 1,5órácskát(napi 2x)

De hát ez van.Ez legyen a legkisebb bajunk :-)

Fel a fejjel és jó nagy levegő...

2009. máj. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%

Nekem 3 gyerekem volt.Este 10 és hajnaki 3-4 között nem szopiztattam,legfeljebb teát kapott,így kialakult az éjszakai ritmusuk.Később a hajnali szopi kitolódott,akkorra,amikor felébredtek.

Igaz,hogy kényelmesebb együtt aludni vele,de mindkettőtöknek jobb lenne,ha melletted lenne a kiságya,mindketten jobban aludnátok,(apukáról nem is beszélve),így nehezen fogod rászoktatni a saját ágyikóra.

Reggel és este volt az együtthancúrozás ideje.

Nálunk ez nagyon jól bevált.

Ez természetesen az én tapasztalatom,a te dolgod,hogy megfogadsz-e belőle valamit.

Amúgy meg az a véleményem,hogy a 32 évvel ezelőtti nevelés sem volt feltétlen rossz.Hallgasd meg a véleményeket,gondold végig,és döntsd el melyik lehet számodra hasznos.

Azt pedig nem hiszem,hogy egy pici baba esti puszi után végigaludta az éjszakát,még akkor sem,ha grízzel lakatta jól este.Sőt,éppen amit kelt fel,mert fájt a pocija.

Hallgasd meg,azután csináljatok mindent úgy,ahogy nektek tetszik.

2009. máj. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

ez részben ismerős,bár nekem rendesebb anyósom van,de mi velük élünk.

első gondolatom az volt hogy még jó hogy csak2 havonta taliztok.nekem is példálózott korabeli nevelésimódokkal,de ki tudja azt bizonyítani hogy az ő módszere tényleg bevált. Ez olyan mint mikor egy öreg papi meséli hogy mik voltak a világháborúban a fronton meg a bajtársaival miket csináltak és valójában nem is volt a seregben.

én is ezt a mellettem alvós módszert csinálom,bár lehet hogy ésszerűbb lenne az éjszakát máshogy megoldani,ahogy az egyik válaszadó írta,csak az a gond hogy zabagép fiam van.

2009. máj. 31. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
"nekem is példálózott korabeli nevelésimódokkal,de ki tudja azt bizonyítani hogy az ő módszere tényleg bevált." - mondjuk a férjed... elismerem, hogy vannak borzasztó anyósok, az enyém se mintapéldány, de csak nem csinálta annyira rosszul, ha a fiát választottad...
2009. jún. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

11 eve elunk egyutt a ferjemmel, tenyleg szerettem apost anyost, amiota a baba van, hát vannak gondok. probalok nem ellensegesen reagALNI, emiatt huvosen tavolsagtarto es kimert leszek, ami nalam feltuno, mert nagyon kedves vagyok altalaban. es ugy szegyellem magam.

es felek, hogy rosszabb lesz :(

szoval neked is hajra, ez meg csak a kezdet. kitartast!

2009. jún. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem az anyósomék elváltak, így mindkettőtől külön-külön megkapom az okoskodást.

Az anyósom azzal traktál, hogy "biztos nem kell neki teát adni"?? 3 hós anyatejes de ha nagy meleg van megkínálom egyébként de ő állandóan itatná hiába mondom neki, hogy nem is kéne adni és különben meg eltelíti és nem fog rendesen enni. Meg, hogy ha kiköpi a cumit (amit egyébként is csak alváshoz használ meg kb.akkor amikor a nagyihoz megyünk mert akkor már ő is nyűgös) akkor "jaj, na ugye, hogy nem is kell neked az a cumi"!? ÁÁÁ!!

Apósom meg folyton azzal jön, hogy minek neki annyi ruha amikor meg lebukizza magát meg tiszta nyál (ez úgy óránként fordul elő) akkor meg megkérdezi, hogy "nem öltözteted át"?

Na?? Jó mi?? Néha alig bírok magammal már szó szerint be kell fognom a szám, hogy vissza ne szóljak.

Most nem azért de anyámék tényleg nem dumálnak bele semmibe de másba sem ők meg mindenbe beleszólnának. Pedig higgyétek el nem vagyok elfogult már a férjem is egyetért velem.

Én is kösz, hogy kiírhattam magamból.:))

2009. jún. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A 09,01-esnek írom, hogy nem azért választottam mert az Ő fia, plusz még az anyósom azt is hangoztatja állandóan, hogy olyan munkaidőben dolgozott hogy a lépcsőház, meg a titkárnők "nevelték" a gyereket. A nagyobbik fiát meg a nagymama. Kb 3 hónapig szoptatott, tehát ilyen ne jöjjön nekem azzal hogy mit hogy csinálok. Tegnap olvastam egy jó beszólást: nem azért szültem gyereket, hogy minél hamarabb le tudjam rázni.
2009. jún. 1. 19:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!