Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megőrjít a 20 hós gyerkőcöm...

Megőrjít a 20 hós gyerkőcöm étvágytalansága, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sorozatban utasítja el a ételeket, ma már ott tartok, hogy már nem is főzök neki semmit se, mert úgyse eszik belőle.

Totál kikészültem, elegem van! Legszívesebben a kukába dobnák mindent!

Se kenyérfélék, se főzelék semmilyen formában, de már a reggeli joghurt vagy puding se csúszik! Szinte semmi!


2011. febr. 21. 12:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Én étvágytalanságra Béres Cseppet kezdtem el neki adni, és megvontam tőle egy időre a nasit, csokit....most már egy hónapja rendesen reggelizik, ebédel, vacsorázik, tízóraira uzsonnára kapja a joghurtot, néha egy kis csokit, almát, mandarint. És a lényeg: ne legyél feszült, ideges(tudom, mondani baromi könnyű, én is az voltam, de hatalmas önuralommal elérhető), vedd könnyedén a dolgokat, mert megérzi rajtad, ha ingerült vagy. Főzz az egész családnak (én mondjuk nem szoktam a gyerkőcnek külön főzni, azt eszi, amit mi), és ha éhes, úgyis enni fog, de ne legyen nagyon más választása, csak a rendes kaja.
2011. febr. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekünk ezt kellett adni. Az én lányom is ilyen képes volna egész nap semmit nem enni. Nekünk használt 1-2 hét után.

[link]

2011. febr. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia! Az enyém is pontosan ezt csinálja, és pontosan ilyen idős. A kérdésedre sajnos nem tudok válaszolni, csak együtt érzek veled. Az én lányomnál semmi nem vált be, nem kap nasit, mégsem eszik. Egyszerűen, mintha nem lenne éhes soha. Már megőrülök, de ez van. Egyszerűen nem tudok vele mit csinálni. A gyerekorvos szerint, ilyen típus, bele kell törődni!

Mondjuk ez attól is függ, hogy mióta nem eszik. Vagy mindig is rossz étvágyú volt? Mert az enyém születése óta rossz evő. Ha hirtelen csökkent ennyire az étvágya, annak talán állhat valami a hátterében,amit érdemes lenne kideríteni.

Amúgy hány kg, hány cm?

Sajnálom, hogy hasznos tanácsot nem tudok adni, de teljesen megértelek!Kitartás!

2011. febr. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Béres cseppet és Cebion cseppet használunk tavaly november óta háziorvos javaslatára. Hát hangyafasznyit se nőtt az étvágya. Jelenleg bújnak ki a rágófogai és most egy picit náthás, de ez időszak nem mentség arra hogy étvágytalan lenne, mert előtte se evett sokat.

Nagyon jó étvággyal ette a leveseket, most meg úgy kell valamit belédiktálni. Főzelékekről ne is beszéljünk. Semmi felnőttes kaját se eszik, most épp fő a sütőtök-répa-csirkehúsi, amit még pürésítenem kell, de ha azt se eszi meg, akkor tényleg a falhoz vágom az edényt.

Nekem kínlódás ez az egész!!!

2011. febr. 21. 12:42
 5/8 anonim ***** válasza:
a fiam 1,5 éves és dettó ezt csinálja.mindenre mondja h nem,meg rázza a fejét.ha bele akarom ültetni a székébe már ordít,mint akit nyúznak.és ő elég jó evő volt.már azt csinálom hogy végigsorolok minden ehetőt,hátha valamire rábólint.ma reggel is igy tettem.végigsoroltam neki:kenyér,kakaó,joghurt.mindegyik nem.amint mondtam h virsli,azonnal jött oda és fogta a kezem,húzott h mennyünk a boltba.most próbálok neki olyanokat adni,amit tudom h nagyon szeret.a múlt héten spagetti volt.becsapott egy olyan adagot,h felnött megirigyelhette volna.ha már egyszer eszik egy nap normálisan,már boldog vagyok.már én is megvontam a nasit.a múlt hét elején csak kekszet meg perecet evett 2 nap.semmi mást nem fogadott el.és ugy sem hajlandó enni,hogy együtt eszünk,pedig mondom elég jó evő volt.amit szeretett abból rengeteget meg bírt enni,de most ugy kell beleimátkozni szinte mindig a kaját.egyébbként megfigyeltem h 3-4 naponta eszik rendesen.addigra annyira megéhezhet h muszály ennie,még ha nem is akar igazán?nem értem.holnap megyünk tanácsadásra és rákérdezek a doktornőnél h mitől lehet ez a nemevés.
2011. febr. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia.

Én próbálkoztam vitacolánnal de sikertelenül.

Türelem,ha éhes úgyis enni fog.

2011. febr. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Életkori sajátosság? Nincs most valami fejlődési ugrás?


Béres+Cebion folyamatosan télen

Vitacolan kipróbálva

Marslakócskák szirup kipróbálva


Nem evő szintén 20 hónapos. Ha valaki rálel a titokra közölje legyen szíves :)

2011. febr. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Régi a kérdés , de hátha vki olvassa

Nekem 6 hosan kezdott a nemevés tortúra . Rémálom volt. A doki mindig csak azt mondta, h ne eroltessuk , ilyen. Aztán nem bírtam már, elvittem magán dokihoz. Kideritette , h brutálisan vashianyos a lányom. Kapott vascseppet. Megjött az étvágya. Azért irom le , mert ez a vashiany , ahogy azóta olvasgattam róla nagyobb gyereknel is kialakulhat . Nem is ritka. Ne törődjetek bele , ha az orvos csak legyint a problémára. Jarjatok utána, amennyire csak lehet.

2016. márc. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!