Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ébredhet sírva 1 éves...

Miért ébredhet sírva 1 éves gyerkőcöm? Hogy segíthetek neki, hogy ne így ébredjen minden reggel?

Figyelt kérdés

Mindig is sírva, inkább nyafogva ébredt, bár volt 1-2 hónap, amikor tudott úgy is ébredni, hogy észre sem vettük. Az éjszaki ébredésekről már leszokott (bár akkor is nyafogva felsírt, aztán vagy visszaaludt, vagy nem) Kb. 1-2 hónapja már totál végigalussza az éjjelt, de mióta átállítottuk az órát, 6-6:15 körül "kukorékol", vagyis ordítva ébred. Az álmomból riadok fel ilyenkor, még sötét is van, nem tudok úgy bemenni hozzá, hogy mosolygok és Jó reggelt, mert még jó lenne, ha visszaaludna. (az óraátállítás előtt 7-7:30 volt a kelés időpontja, az már jó is lenne, mert akkor már fent vagyunk mi is)

Nálatok volt ilyen? Meddig tart? És mit tehetnék, hogy csak ellegyen, vagy magyarázzon, mikor felébred. Ma is úgy üvöltött, mint akit nyúznak, kínlódott a nyálával is, hogy nyelje vagy ne nyelje, persze mikor kivettem az ágyból már mutogatott ide-oda, visszatettem a kiságyba és elvolt még egy negyed órát bent, aztán megint szenvedés. Na akkor jött az apja és átvitte hozzánk a nagyágyba. Bocsi, hogy hosszú lett...


2010. nov. 15. 09:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekünk kb 2 napja állt vissza a rendes 7:30-as kelésre, az óraállítás óta a kislányom is 6-kor kelt. Mindenfélét próbáltam, de végül az jött be, hogy a délelőttöket próbáltam minél hosszabbra elhúzni, hogy 12 előtt ne nagyon aludjon el (már csak 1-szer alszik). Általában 2-ig alszik és este fél 9 körül tudom letenni.

Miután órát állítottunk máe 11 előtt visszaaludt és este 7-kor alig bírta nyitva tartani a szemét.

A sírva ébredéssel kapcsolatban nem lehet, hogy felébred ő már előbb, csak te nem kelsz fel rá, csak mikormár unja a banánt és sír?

2010. nov. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Magatokhoz nem szoktad venni a nagy ágyba? Nem lehet, hogy egyedül érzi magát és csak a közelségedre vágyna. Sok helyen olvastam itt a fórumon, hogy miután apa elmegy dolgozni, anya meg a baba még alszanak együtt a nagy ágyban 1-2 órát.


Nekünk 3 hónapos a kislányunk, eddig apa aludt másik szobában, mi pedig a nagy ágyban a kislányommal, de ha apa visszaköltözik a hálószobába, akkor a pici lányt a kiságyában fogjuk altatni (szintén a hálószobában). Egyelőre ez tűnik a legjobbnak, én szeretem ha szem előtt van a baba. És kényelmi szempontjai is vannak a dolognak, jó, hogy ilyen közel van hozzám, így rögtön tudok reagálni, ha ébredezik éjszaka vagy hajnalban hogy éhes, vagy éppen csak közelségre vágyik. Hamar vissza is alszunk mindketten.


Esetleg éjszakai fényt lehetne hagyni neki, akár időkapcsolósat is, ha nem akarod egész éjjel égetni, és akkor ha reggel még a sötétben ébred, mégsincs vaksötétben. Olvastam azt is, hogy játékot is lehet hagyni neki a kiságyban, és ilyenkor ébredhetünk úgy, hogy a pici az ágyában foglalatoskodik, de máshol meg azt olvastam, hogy a kiságyból ne csinálunk "játszóteret", mert alvásra való.

2010. nov. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Igen, lehet, hogy korábban kel, mert már 6 előtt szoktam hallani néhányat nyökög, de nem megyek át, mert úgy gondolom, hogy visszaalszik. Aztán lehet, hogy akkor már nem is alszik....

Magunkhoz úgy nem vesszük, sosem aludt még velünk az nagyágyban (de. párszor mikor még icipici volt és szoptattam). De reggel mindig apa odahozza, mert én még kómázok, végülis elvagyunk a nagyágyban, de nem alszik. Sőt, akkor már állandóan mászkálás van, falikar piszkálás, éjjeliszekrényről pakolás, amiket persze nem lehet. És akkor már reggel kezdődnek is a nemszabadok.

Az ágyában van néhány plüssállat, születése óta, de játszani sosem tettem be, mai napig nem játszik velük, esetleg kidobálja.

Egyébként tényleg lehet, hogy mivel már sötét van reggel, azt nem szereti, de nem vagyok híve az egész éjszakás fénynek, mert kell a szervezetnek a sötétség az alváshoz.

Mindenesetre köszi a válaszokat!

2010. nov. 18. 13:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!