Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól kell aggódni, hogy...

Mikortól kell aggódni, hogy nem beszél túl sokat a baba?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm, akinek 2,5 éves a gyermeke és csak pár szót mond, de nem tulajdonítottak jelentőséget neki a bölcsiben. Kell aggódniuk?
2012. jan. 31. 15:17
 1/3 anonim ***** válasza:

fiú vagy lány?

a lányoknál 2,5 éves kortól, fiúknál 3 éves kortól beszélhetünk megkésett beszédfejlődésről.

ez még nem azt jelenti, hogy aggódni kell, de tény. én fiam lassan 2,5 éves, nem beszél, kb. 30 szt használ, járnunk kell a koraiba tornázni, de egészséges csak kicsit lusta beszélni :)


egyébként azt nem értem, hogy a nem beszélésnek mi köze a bölcsihez? ők gondozók, nem gyógypedagógusok, azért a két foglalkozást nem kéne keverni. első körben hallásvizsgálatra, audiológiára küld 2,5-3 éves korban a gyerekorvos és onnan irányítanak át a korai fejlesztőbe ha minden rendben

2012. jan. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Lány és kb. 8-10 szót mond. A bölcsit azért vetettem fel, mert a kozmetikusom lánya is ide jár, és nála egyből kiszúrták, hogy valami nem stimmel és fejlesztik a kislányt, külön foglalkoztató órákra jár. Itt derült ki, hogy nagyon el volt maradva a mozgás fejlődésben (amivel a védőnő nem foglalkozott), és ennek következménye, hogy elmarad a beszédfejlődésben is. Ugyanebben a bölcsiben a szóban forgó kislánynál rá sem hederítettek. Tehát van lehetőség a fejlesztésre.
2012. jan. 31. 15:43
 3/3 anonim ***** válasza:

perzse, a gondozók nagyon sok gyereket ismernek, tisztában vannak kinek hol kéne tartani így egy nagyobb problémát kiszúrnak.


de pl. ha a babának kicsi korában volt valami ami megállította a beszédfejlődést, mondjuk ilyen lehet egy fülgyulladás amit félrekezeltek vagy akár egy költözés (nálunk ezt mondták lehetséges problémának, nem is hittem volna, hogy egy költözésnek ilyen hatása lehet :S)

azt egy gondozónéni nem fogja kiszúrni.


van fejlesztés, nem is kevés. logopédusok 3 éves kor alatt tartanak tornát, van HRG (vízi) torna, TSMT torna, ezek mind beindítják a beszédet :)

emellett sokat kell pörgetni, hintáztatni és gördeszkán gurítani :)

2012. jan. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!