Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Korán elkezdtem vagy mehet...

Korán elkezdtem vagy mehet már neki?

Figyelt kérdés
6 hónapos a babám és ma már adtam neki disznó husit ami a levesben főtt. Mivel mindig külön főzni neki, így azt eszi délben amit magunknak is főzök, persze csak a levest. És pépesítve. Mit lehetne még neki adni pipihusi, pulyka ezt tudom. Mivel mi már 4 hónaposan elkezdtük a hozzátáplálást így elég nehéz eldöntenem. A táblázat ami fent van 6 hónapos kortól kezdi. Én úgy gondoltam akkor azt kaphatná amit a 8 hónapos vagy nem. Mivel ugye mi 4 hónaposan elkezdtük már. ÉRTELMES válaszokat várok. Köszi mindenkinek.
2012. jan. 31. 13:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Azért nem kaphatja azt, amit a 8 hónaposok, mert abban már benne vannak a puffasztó ételek és a tejtermékek, azt attól függtelenül hogy mikor kezdted el a hozzátáplálást, még nem adhatod.

Mi is 4 hónaposan kezdtük, most 6 hónapos a fiam. Eszik már húst, répát, sütötököt, cukkinit, tököt, céklát, krumplit, rizst, cukorborsót (paszírozva), brokkolit, almát, körtét, őszibarackot, banánt(nagyon ritkán).

2012. jan. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bocs, az kimaradt, hogy adhatsz már neki húst, mert kell a fehérje miatt, bár néhányan biztos azt mondanák, hogy csak 7 hósan lehetne, de a hús nem allergizál, ill. nem szokott hasfájást okozni. A lényeg, hogy valami száraz fajta hús legyen (csirkemell, pulykamell, karaj).

Gondolom a levesben karajcsont volt, és arról vetted le a húst, az úgy jó.

2012. jan. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én később adtam neki disznóhúst, 8 hó után. (Amúgy 4,5 hótól kezdtem a hozzátáplálást)

Egyetértek az elsővel, hiába kezdted korábban azért nem mehet még neki minden étel. A pocakját még sok dolog bánthatja, így azért jobb óvatosabban haladni, még ha előbb is kezdted a hozzátáplálást.

Nézz bele ebbe a táblázatba, én nagyjából ez alapján haladtam:

[link]

2012. jan. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nem úgy van ahogy gondolod.

a táblázat nem azt írja, hogy hány hónap után lehet adni neki az ételt a hozzátáplálás elkezdése után, hanem hogy mennyi idős korára érik meg rá az emészőrendszere, gyomra.



se húslevest nem kaphatna még a zsírosság miatt, se disznóhúst.

persze a levesből a zöldségeket már eheti ha nem igen fűszerezed

2012. jan. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy disznóhúst egy éves kor után lehet adni, nehezen emészthető.
2012. jan. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!