Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba határozott idejű szerződé...

Baba határozott idejű szerződés esetén?

Figyelt kérdés

Sziasztok

azt szeretném kérdezni,hogy ha határozott idejű sz.alatt leszek terhes és mondjuk dec-ben lejár,jan.ban szülnék akkor nem jár a segély?és ha megszülök mielött lejárna tehát dec-ben lejár és dec-ben szülök is,de ugye jan-ban már nem foglalkoztat milyen segélyek járnak? el esek támogatástol ha nincs munkaszerződésem a szülés alatt v utánna?köszi a válaszokat


2012. jan. 31. 12:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem is határozott idejű szerződésem volt. Aug. 30-án járt le, szeptember közepére voltam kiírva. A szülés kiírt időpontja előtt 30 nappal már el lehet menni szülési szabadságra. Én is így tettem, megkaptam mindent, tgyást, gyedet.
2012. jan. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha a szerződés lejárta előtt tudsz igényelni tgyást, akkor simán jár tgyás és gyed is.

Ha lejár a szerződés, akkor 42 napon belül igényelhetsz tgyást, de gyed már nem jár.

Ha lejár a szerződés, akkor célszerűbb előbb elmenni munkanélkülire, ez alatt megszülsz, akkor szüneteltetve kell igényelni tgyást, majd vissza pár napra munkanélkülire, majd újra szüneteltetve gyedet.

2012. jan. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.még annyi h ugyan annyi tgyást és gyedet kapok ha szerződésben állok ha munkanélkülin vagyok?tényleg köszönöm a válaszokat sokat segít:)
2012. jan. 31. 16:16
 4/5 A kérdező kommentje:
irtátok h munkanélkülin is megkapom a juttatásokat.2011 junitol novemberig munkanélkülin voltam(még a 9 honap járt)utánna dec1-bejelentettek,tehát maradt 3 honapom munkanélküli ha jol gondolom vagyis ha 2012 oktoberében munkan.re megyek jrá a 3 hoés a gyes gyed meg ijenek?igy is hogy januártol lecsökkentették a munkanélkülit 3 hó-ra?
2012. jan. 31. 22:56
 5/5 anonim ***** válasza:

A munkanélküli központban érdeklődd meg, ezt nem tudom.

Ha munkanélküliről mész szülni (előző kérdésed), akkor a munkanélküli ellátás alapjául szolgáló jövedelmed lesz a tgyás/gyed alapod.

2012. febr. 1. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!