Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A munkahelyen határozott...

A munkahelyen határozott szerződés lejárta után igényelhető-e a tgyás?

Figyelt kérdés
15 hetes terhes vagyok. Határozot szerződésem van,2010 06.30ig. Júli 10-re vagyok kiírva. Munkaviszonyok:2008 07.22-08.31, majd 2008.09.01-2009.06.30, 07.05-08.30 munkanélküli,aztán 09.01-2010.06.30.Tehát a szerződésem jóius végén jár le.Vagyis nincs meg a 2 év, ha jól számolom.Igényelhető-e a tgyás, a gyed?Mikor mehetek el táppénzre ill.szülési szabadságra?Vagy ha elmegyek táppénzre akkor nem szünhet meg a szerződésem?Bocsi a hülye kérdésért, de nem látom át, hogy mi vonatkozik így rám határozott szerződéssel?
2010. jan. 12. 19:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Tudják,hogy babát vársz?tehát esély sincs hogy hosszabbítsanak?

Mert úgy egyszerűbb volna.ugyanis a hat.idejű szerződésnél nem véd a táppénz,max kihúzhatod a szülésig azzal a táppénzel.viszont így nem tudom,milyen juttatás jár.nekem a tgyás alatt járt le a hat.szerződésem,így tovább passzív jogon voltam tgyásom,majd most gyeden.

amúgy minimum 1év biztosított jogviszony kell a szülés napjáig folyamatosan,hogy ellátást kapj.a munkaügyin érdeklődj.

2010. jan. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen tudják a munkahelyen, de nem hosszabbítanak, júni 30ig van szerződés, aztán elvileg júli10re vagyok kiírva.Ha elmegyek táppénzre, aztán jár a tgyás?Vagy így nem?Mit jelent pontosan az, hogy passzív tgyás?
2010. jan. 12. 20:15
 3/4 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, hogy 42 napig lehet passzív táppénzen (tehát a szerződésed lejárta után) és azután 28 napon belül ha szülsz akkor benne vagy a tgyásba.


Itt biztosan tudnak segíteni:

[link]

2010. jan. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg az oep-nél,ott kiszámolják neked,hogy mi jár és mi nem.Ha jogosult vagy tgyásra és gyedre,akkor ha lejár a szerződésed másnap menj tgyásra.Az szülés előtt 28 nappal már igényelhető,így nem szakad meg a biztositott jogviszonyod.
2010. jan. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!