Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek a hiszti ellen?

Mit tegyek a hiszti ellen?

Figyelt kérdés
A babám 10 hónapos. Pár napja áll, mindenben felkapaszkodik. Ha valamit nem engedek meg neki, elkezd hisztizni és hátravágja magát. Próbálom játékkal elterelni a figyelmét, de pár perc múlva megint visszamegy a tiltott helyre (konnektor, virág). Nektek is volt ilyen? Hiába magyarázom el, hogy miért nem szabad, csak azért is csinálja.
2009. máj. 29. 11:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Dettó!!!! Ha meg van a válasz erre a rejtelmes kérdésre szólj nekem is. :-)))))) Náunk még a konvektor, és a számítógépes kábelek is csábítóak. :-)))
2009. máj. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen nállunk is volt ilyen időszak,minden hiába csakazért is.Én olyankor mindig betettem a kiságyba lenyugodni és magára hagytam.Elég hosszu idő volt de bevállt.
2009. máj. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem kicsit el lehet kényeztetve. És ez nem rossz értelembe írtam. Csak gondolom nem volt ilyen esetekben szíved a fenekére csapni, vagy valamivel "megbüntetni". Mert csak így tanulják meg mit szabad és mit nem. Ha nem teszel semmit, akkor ő lesz az úr a háznál.
2009. máj. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%

Pszihológus azt írta,hogy ilyenkor el kell magyarázni,hogy nem szabad mert veszélyes stb.és el kell onnan hozni.

Megverni nem szabad.Az én 2,5 éves lányom már előre mondja mikor meglátja már a vasalót,hogy meleg ne nyúlj hozzá megéget.Pedig csak 3-4 szer mondtam neki.Okosak a babák nagyon.

2009. máj. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

nekem az vált be mindhárom gyerkőcnél, hogy nem vettem tudomás a hisztiről. csináltam tovább amit épp elkezdtünk, a gyerek meg rájött, hogy nem érdemes produkálnia magát, mert nem ér el vele semmit.

a nagyobb fiam iszonyúan akaratos, konok volt már kicsinek is, képes volt hányásig hergelni magát, na őt néha betettem a járókába és otthagytam, mondván: "nem vagyok kíváncsi az ilyen buta viselkedésre!" persze mikor megnyugodott azonnal visszamentem.

légy következetes és türelmes, ez az az időszak, mikor a határokat próbálgatják, ha most engedsz neki, nagyon nehéz lesz a dackorszak.

2009. máj. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, néha elfogy a türelmem, mert szépen elmagyarázom hogy miért nem szabad és elviszem mással foglalkozni, de megy vissza, látszik rajta, hogy direkt csinálja.
2009. máj. 30. 21:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!