Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem elég már az anyatej 4...

Nem elég már az anyatej 4 hónapos babámnak?

Figyelt kérdés
Tünetek: napok óta felébred hajnalban (eddig átaludta az éjszakát), és eszik, aztán visszaalszik; nappal, mikor ébren van, szinte állandóan nyűgös már vagy két hete, és azt sem tudja, mit vegyen a szájába, az ujjamat is szopizza veszettül; reggel/délelőtt még bevág 100-150 ml-t, de délután és este már csak 40-50-eket eszik a mérleg alapján egy mellből; már egy ideje egyáltalán nem duzzad/keményedik meg a mellem, akkor sem, ha egész éjszaka aludtunk mindketten. Egyetlen dolog zavar be a képbe: hetente mérjük, és az elmúlt két hétben hízott heti 10-12 dkg-ot, mindezek ellenére. Ezek alapján ki lehet jelenteni, hogy vészesen fogyóban van a tejem? Ha így van, nehéz dolgunk lesz, mert tápszert és cumisüveget még nem látott közelről....
2009. máj. 28. 15:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, kevés. Az én babámnak is kevés volt annak ellenére 630 grammot hízott 1 hónap alatt.Nekem is a 4 hónap volt a vízválasztó, nappal nem akart aludni 2 óránként sírt, éjszaka pedig egy idő után óránként kelt. Az én babám sem látott előtte cumisüveget, de mivel kaja volt benne azonnal elfogadta.
2009. máj. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha kevés lenne a tej, akkor hízna ennyit???? Nem tudom, én is ebben a dilemmában vagyok, de az orvos szerint, ha van 6-8 vizes pelus, akkor evett eleget.
2009. máj. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mintha én írtam volna a kérdést. Nálunk is ugyanez a helyzet. mi sem nagyon akarunk enni, mégis hízunk szépen. Az a furcsa, hogyha én megnyomom a mellem, akkor spriccel a tej, és mégsem kéri. Nem tudom, mi lehet a baj. Nem lehet ez a fogzás miatt?
2009. máj. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Persze hogy nem elég, egy négy hónapos baba már minden pépes ételt ehet-kóstolhat.
2009. máj. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szia 3. válaszoló. Tegnap járt Nálam egy barátnőm, aki csecsemőgondozó és szoptatási tanácsadó, hogy segítsen. Sajnos beigazolta a gyanúm, kevés már a tej. Kipróbáltuk, hogy délutáni alvás után lemértük, mennyit eszik a picikém. Mindössze 100 ml-t préselt ki egy mellből, utána pedig megpróbáltunk kézzel fejni (barátnőm meggyőzött, hogy jobb, mint a mellszívó, Neki sem ment anno azzal), és szopi után mindössze még 10 ml-t bírtunk kinyomni vagy fél óra alatt. Ha először megnyomtam, Nekem is spriccelt, és még percekig, de aztán mintha elzárták volna a csapot. Szerinte, ami logikus, ott rontottam el a dolgot, hogy örültem, mint majom a farkának, hogy kislányom átalussza az éjszakát, de ezzel ki is szúrtam magammal, mert azt a jelzést kapta a testem, hogy nem kell a tej. Nappal mikor meg kislányom 9-10 óra alatt szeretett volna Tőlem 800-850 ml-t kapni, hát nem tudtam annyit "termelni". Barátnőm minden anyatejes baba anyukájának azt javasolja, hogy ha a pici át is alussza már az éjszakát, éjjel anyuci keljen fel akkor is legalább 4 óránként, és fejjen, hogy meglegyen az inger a tejtermelésre. Szerinte nem visszafordíthatatlan Nálam sem a folyamat, de kevés az esély most, hogy már két hónapja nem eszünk éjszaka. Mindenesetre nem tragédia, ez van.
2009. máj. 29. 08:19
 6/7 anonim ***** válasza:

Köszi szépen a visszajelzést!

Még annyi kérdésem lenne, hogy Te akkor most mit csinálsz? Pótolsz tápszerrel, vagy hozzátáplálsz? Attól félek, hogyha tápszert adok neki, akkor még inkább nem fog neki kelleni a tejcsi. Nem tudom, mi lenne a jó megoldást. Előre is köszi a választ!

2009. jún. 3. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, tápszert adok Neki, de csak akkor fogadja el a cumisüveget, ha nagyon éhes. Csak úgy működik, ha először azt kapja, aztán szopi. Illetve, egyik evésnél szopi, következő evésnél tápi stb. Simán szopizik ettől függetlenül továbbra is, mindezek ellenére úgy tűnik, mintha azért továbbra is azt tartaná "normális" étkezésnek. Szerencsére. :-)
2009. jún. 3. 22:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!