Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg sokat eszik? Az a...

Tényleg sokat eszik? Az a gond hogy nagyon sokszor eszik a babám és most 2 hét alatt 1 kg hízott..de ha nem adok neki enni meg addig üvölt amíg nem adok neki

Figyelt kérdés
Hiába próbálom lefoglalni játszani vele sajnos nemtudom betartani mindig a 3 órát..tápszeres 3 hónapos..hozzáteszem pont 2 hete eszik tápszert eddig anyatejes volt..tényleg sok?
2009. máj. 28. 07:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit tényleg sok,de ne foglalkozz vele. Lehet, hogy nála most van fejlőséi ugrás. Amíg boldog, és kiegyensúlyozott, addig etesd, ahogy Ő kéri szerintem. Annyit még megpróbálhatsz, ha jelez, hogy éhes, adj neki teát, vagy vizet, azzal is kitolod a két evés közti időszakot.
2009. máj. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
fejlődési ugrás, elírtam az előbb
2009. máj. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%

Hát, sok. Biztosan éhes?

Nem hülye vagyok és azért kérdezek ilyet, csak saját tapasztalatból... Én a picimet mindig tömtem tápszerrel szopi után, mert üvöltött. Egy hónapig mindig üvöltött, amikor rámszólt a doki, hogy azonnal hagyjam abba a gyerek tápszerrel tömését, mert tele van a gyerek és azért üvölt, bukik, fáj a hasa. Azonnal abbahagytam a tápszert, maradt csak a szopi és másnaptól boldog, kiegyensúlyozott gyerekem lett, aki 1 hónapig pedig üvöltött. Onnantól mintagyerek lett... Jól van na, hát hülye voltam, első gyerek, satöbbi... :-)

Szóval amit írtál, az szerintem sok. És azért nem jó, mert a csecsemőkori elhízás nagyon megnöveli a felnőttkori elhízásra való hajlamot. Tehát valószínűbb, hogy kövér lesz majd. Jobb lenne ezt elkerülni.

2009. máj. 28. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A gond az hogy a teát nem hajlandó meginni..se melegen se hidegen és próbáltam már több cumisüveget is az se jött be..A vizet meg megszagolja már köpi is ki..ez a legnagyobb bajom..bizti éhes mert az öklét majd megeszi és rákap az arcomra..
2009. máj. 28. 07:47
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, elég sok. Az enyém is 1 hónap alatt 1,5 kg-ot hízott. De ne foglalkozz vele tulságosan. Majd elmarad ez a nagy étvágy. Esetleg tegyél egy kanállal kevesebb tápot uannyi vízbe. Vagy csinálj neki teát (én A HIPP édesköményt adom). Azt tuti megissza, és kevesebb kalória. Nekem ez bevált. De amúgy majd magától leáll erről a mohóságról. Egyébként sztem a gyerekkori elhízás nem itt kezdődik, hanem amikor a gyerek nem mozog eleget és nem egészségesen van etetve. Az én fiam (2.)nem gyengén duci volt, sokat evett és most tök csini. Sztem ez genetika, testalkat kérdése. Persze azért ész nélkül sem kell tömni a gyereket, igyekszem én is a 3-4 órát tartani az etetések között.

3 gyerekes

2009. máj. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, most látom, hogy nem issza a teát. Esetleg próbálj más ízt. Az öklét az enyém is rágja, ha éhes, ha nem:-)) Mi is táposak vagyunk.
2009. máj. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt a helyzet, de a sdoki azt mondta, hogy nem azért van a szájában a keze, mert éhes, hanem mert baj van a pocijával. Mindenképpen tartsd be a három órás evést, addig nyugodtan adhatsz neki gyümilevet( egy c.üveg vizhez kb.10 ml-t tettem) Azt tuti meg fogja inni. Így meg lesz a három óra. Mi 5 hósak vagyunk, de már három hónapja 4 óránként eszünk, így is 1 kilót hízik havonta! Jó babázást
2009. máj. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem iker babáim vannak. Az egyikőjük tökéletes mennyiséget eszik (ahogy a nagy könyvben meg van írva), a másik babám viszont nagyon falánk. Én amikor még szoptattam, akkor rengeteget evett (1,5 hónaposan 210 gr-ot). A probléma ugyanez volt. Ordított, evett, majd rosszul lettem amikor megláttam a mérlegen az eredményt, hogy mennyi tejet szopizott, de továbbra is üvöltött.

Tapasztalatom: az etetés utáni ordítás amiatt volt, hogy feszült a kis gyomra, majd szét repedt a pocija. Úgy kellett neki masszíroznom, hallottam is, ahogy megindult a gyomrában a tej. Nagyon cumi ellenes voltam, de egyik este (szintén ekkora mennyiségű tej után) egyfolytában üvöltött, de annyira hogy már levegőt is alig vett, teljesen belevörösödött. Na, ekkor jött a cumi. És csodák csodája, lenyugodott. Ezentúl már csak úgy etetem, hogy megeszi az adagját (testsúly osztva 6-tal plusz 1 kicsi), aztán büfi és jöhet a cumi. Csak addig cumizik, amíg elalszik, tehát miután megnyugodott, nem keresi. Éjjel sem kell a szájába adnom.

Az elején nálunk is ekkora volt a hízás. A kórház főorvosa jól leszidott, mert azt hitte, tömöm a gyereket. Bár anyatejes babát nem lehet túl etetni, de sajnos a tápszerről ez nem mondható el.

Most tértünk át tápszerre, és ebből sem eszik többet, mint amennyit tejből evett. Naponta 5X eszik, 4 óránként, éjféltől fél 8-ig pedig alszik (pontosabban alszanak a tesóval együtt) És mindketten boldog, kiegyensúlyozott két és fél hónapos babák.

Remélem, tudtam segíteni.

2009. máj. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!