Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek az erősíti egy...

Szerintetek az erősíti egy kisgyerek immunrendszerét, ha néha-néha elkap valamit, vagy az, ha soha semmit nem kap el?

Figyelt kérdés
2012. jan. 21. 10:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Kicsit értelmetlen a kérdés, áldilemma! Azt feltételezed, hogy vagy beteg, és akkor fejlődik az immunrednszere, vagy nem beteg és akkor nem fejlődik. Valóságban az immunrendszert napi rendszerességgel érik támadások, nem kell ahhoz betegnek lennie, hogy fejlődjön, mitöbb, az a bíztató, ha nem betegeszik meg a gyerek, annak ellenére, hogy pl tisztára nyalja a busz kapaszkodóját.
2012. jan. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
Igen erősíti. Hagyni kell a gyereket.Nekem nem volt play station-on se Wii-m, bújócskáztam. Haza kellett mennem mikor felkapcsolták a lámpákat, és anyukám nem hívott fel mobilon hanem kikiabált "gyere haza"! Játszottam a barátaimmal és nem chat-eltem velük. Nem volt antibakteriális gél, bogarakkal játszottunk, levelekkel és sárral és senki nem szólt ránk. Tte is csapból ittad a vizet és mégis túlélted....
2012. jan. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
jo amit irtál tetszik!uccso
2012. jan. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek. Nem kell mindentől védeni, óvni. Meg kell ismerkednie a földdel, piszokkal, állatokkal, mindennel. Nálunk is állandó téma ez. A párom nagyon félti minden porszemtől, én meg hagyom, hogy csúszkáljon a földön, pld.
2012. jan. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Továbbmegyek: a sterilizálás kimondottan árt! Mert ahogy az első is írta, napi rendszerességgel találkoznia KELL kórokozókkal a gyerek szervezetének hogy aztán ne betegedjen meg!

Én még újszülöttnek se sterilizáltam semmit. Minden tiszta, de semmi nem steril. Egyik gyerekem se volt másfél-két éve orvosnál. Még járványok idején se betegek. Akik meg burokban tartották a gyereküket és pl. nem vitték ki mert épp fújt a szél, és agyon sterilizálgattak mindent azok üvegszám önthették a gyerekbe az antibiotikumokat.

2012. jan. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az én 3 évesem nincs túl sterilizálva, sőt rengeteget járunk orvoshoz, kórházba, betegekkel találkozik, bkv-n szó szerint megnyalja a kapaszkodót, játszótéren a taknyos gyerekekkel játszik, mégsem kapja el.

Ilyenkor mi a helyzet????

Miért nem???

És a 11 hónapos huga sem szerencsére.

Macskánk is van és apa nem a tisztaságáról, rendszeretetéről híres.

2012. jan. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát épp azért nem beteg mert nincs sterilen tartva! Az immunrendszere találkozik naponta kórokozókkal, legyőzi őket és megerősödik!

Pont az a gyerek nem lesz beteges akit nem óvnak mindentől.

2012. jan. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
én sem fertőtlenítek, viszont anyós-problélám van, elég gyakran elfelejt kezet mosni, és főzés közben a nyers hússal is mindent összefogdos. Soha nem tudom, hogy szóljunk neki, vagy hagyjuk, mert ennyi baci kell.
2012. jan. 21. 13:32
 9/10 anonim ***** válasza:

Én mondjuk a nyers husist, esetleg tojásost nem hagynám. :(

Meg azért ha wc-ről jön az ember akkor is inkább mosson először kezet, mielőtt a gyerekhez nyúl.


De az a jó a gyereknek, minél több kosszal találkozik, mert így az immunrendszere felismeri a későbbiekben is a bacikat és már tud ellenük védekezni.

2012. jan. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

11.04-es a Facebook-ról lopta, hónapokig keringett ez a szöveg!:D Attól még igaz.

Ha egy kisgyermek ritkán betegszik meg, az azt jelenti, hogy erős az immunrendszere. Azok betegségek pedig, amiken átesik, még jobban erősítik, mert a szervezet "megjegyzi" magának a kórokozót. Így működik az immunrendszerünk.

2012. jan. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!