Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, anyukámat jobban...

Mit tegyek, anyukámat jobban szereti a kislányom mint engem?

Figyelt kérdés
Anyukámmal egy telken van a házunk, a kislányom elmúlt 1 éves. Mivel én dolgozom, anyu sokat van vele. Annyira ki vagyok borulva attól, hogy a kislányom a mamáját jobban szereti mint engem. Pedig én mindent megteszek, de amikor meglátja a mamát, akkor engem ellök és csak a mama létezik. Ha anyu elmegy, sír utána, ha én megyek nem is érdekli. Sőt ha anyu hazaér, neki örül, nekem meg épp csak egy kis mosoly. Egyszerűen nem tudom mit tegyek. Annyira rossz! Van valaki hasonló helyzetben? Ha igen, ő mit csinált? Vagy ezt el kéne fogadnom? (de nem megy...)
2009. máj. 27. 13:03
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
71%

Ez így van rendjén, hiszen anyukáddal tölt több időt. Ne emészd magad ezen, mert milyen rossz lenne, ha úgy kéne vele hagynod, hogy közben utánad sír. gy legalább nyugodtan dolgozhatsz. Én is örülnék egy ilyen nagyinak!

Ja és szerintem még egy kis rövid idő és el fog ez nála múlni. Nem egy idegenért rajong, hanem az édesanyádért. Irigylésre méltó a helyzeted. Én arra gondolok, hogy van egy kis lelkifurid, hogy dolgozol és ez miatt nagyítod egy kicsit fel ezt a dolgot.

2009. máj. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
51%

Na álljunk már meg! Aki nem marad otthon a gyerekével, az szar anya?! Igencsak irigylem azokat, akik 3 évig otthon tudnak maradni.

1, hogy él meg 28 ezer forintból? ingyen lakás, ingyen kocsi? kapta a anyuéktól?!

2, vagy esetleg szarja a pénzt?!

3, vagy esetleg ennyire eltartják, és attól nagy a pofája?!


agyamat eldobom! mi 3an nevelkedtünk fel, én 84-ben, húgom 87-ben, kisebb húgom 90-ben született, nagyon sokat voltunk a nagymamával, pici korunktól kezdve, és voltak olyan periódusok, hogy jobban kötődtünk hozzá, mint anyánkhoz, DE az anya az anya, akkor is, ha nem lehet mindig ott, a nagyi az meg csak nagyi. nyilván több mindent is enged meg, mint te, nem annyira szigorú, te is máshogy fogsz már az unokádhoz állni, mint a gyerekedhez. de hidd el, a babád nagyon jól tudja, hogy te vagy az anyja. ha még most nem is, fél év múlva elmagyarázhatod neki, hogy ő a te hasadban volt, te pedig a nagyiéban. nincsen ezzel semmi gond, hogy úgy tűnik, mintha őt most jobban szeretné. most szerintem fogadd el, hogy ez van, fogd fel úgy, hogy ezt választottad az éhenhalás helyett. nincs ezzel semmi probléma, később változni fog. 6 évesen már kétlem, hogy a nagyi le fogja tudni kötni, gyanítom az internetet már te jobban el fogod tudni neki magyarázni :) ebbe is bele lehet kötni, pedig pl. ez a jövő, ők meg ezt már nem vágják ennyire.


üdv, egy 2 hós kislány anyukája, aki gyes alatt biztos, hogy 8 órában fog dolgozni, mert nincs se gazdag famíliája, se ingyen lakása és kocsija, meg azt se akarja, hogy csak a férje gürizzen nonstop.

2009. máj. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
80%

Sztem az most a legkevésbé sem hiányzik, hogy mások oltogatását hallgasd (akik mellesleg totál más élethelyzetben vannak).

Pocsék lehet az érzés, egy dolgot tudok javasolni: az az idő, amit vele töltesz naponta, ha csak néhány perc is, legyen minőségi. Ezt most meg tudod tenni. És ne versengj anyukáddal, nem kell. Annak a gyereknek te vagy az anyja, mert ő téged választott. Azzal együtt, ami most van és azzal együtt is, ami később lehet. Lehet, hogy az itt megmondók java része a tizenéves gyerekével már nem fogja megtalálni a hangot, te viszont igen. Ki tudja?

2009. máj. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Szia!

Ha még olvasod ezt az oldalt és megkapod ezt az üzenetete, kérlek írj, hogy hogyan alakult a dolog a gyermekeddel... Azóta eltelt 2 év... Mi lett a kapcsolatotokkal? Én is úgy érzem, hogy hasonló cipőben járok, és nagyon kíváncsi lennék hogy alakult a dolog... :) köszönöm!

2011. okt. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!