Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rácsapsz néha a babád/gyerkőcö...

Rácsapsz néha a babád/gyerkőcöd kezére? Ha igen, milyen esetekben? Sűrűn előfordul?

Figyelt kérdés
2012. jan. 17. 16:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Sem a kezére, sem egyéb testrészeire. 17 hós.
2012. jan. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

kétszer volt Egyzser a forró kályha után nyúlt másik estebe a konektor fele irányult a figyelme s a keze. Megtanulta többet nem kellett

16 hós


és te ?

2012. jan. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Még nem volt rá alkalom. De nagy pánik esetén majd előfordulhat. Konektorba nyulkálás, edény magára rántása előtt, gondolom lesz majd ilyen, vagy hasonló szitu.
2012. jan. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Egyszer-kétszer kapott, de rájöttem semmit nem érek vele, mert iszonyatosan zokon veszi (talán azért mert nagyon ritkán kap), és ahelyett hogy megtanulná miért kapta, csak azzal foglalkozik, hogy mennyire fáj neki, pedig éppenhogy csak rálegyintek. Úgyhogy én más büntetést használok.
2012. jan. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nekem is egyszer volt,amikor a domestosos vízbe akart "pancsolni". Hirtelen ennyit tudtam tenni,ne kérdezzétek miért,de ha sikerült volna neki megszerezni és magával rántani az edényt,az sokkal nagyobb baj lett volna sztem. Amúgy van,hogy néha "eszembe jut",de tudom,hogy semmire nem megyek vele.

Azért kérdeztem,mert egyrészt kíváncsi vagyok,vajon ez sok szülőnél bevett "nevelési" minta vagy nem, ill. nemrég beszélgettem erről a barátnőmmel. Szerinte nem olyan gáz.

2012. jan. 17. 16:29
 6/14 anonim ***** válasza:
71%
4. vagyok. Szerintem többen csinálják, mint amennyien itt bevallanák neked, csak tudják, hogy ezen az oldalon egyből lehurrogást kapnának. Persze ezt nem azért írtam, hogy a többieket meghazudtolnám, akik nemmel válaszoltak.
2012. jan. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
79%

Igen, de ha megfordítod a helyzetet, akkor láthatod úgy is, hogy sok esetben nem a kisgyerek a hibás. Sok ilyen kézrecsapás elkerülhető, ha maga a helyzet nem teremtődik meg, pl. nincs domestos-os víz a kisgyerek elérhető közelében. Mert ha van, akkor az egy természetes és kiszámítható reakció a baba részéről, hogy odamegy megnézni, hogy mi az. Ilyenkor kell őt biztonságba helyezni a kiságyba, járókába, vagy ha van elkerített biztonságos rész, ahol játszhat. A veszélyforrásokat kell a minimumra csökkenteni. A konnektorokat bedugaszolni, fűtőtesttel, radiátorral nem lehet mit csinálni, csak elmagyarázni, hogy forró és figyelni, hogy nehogy baleset legyen belőle.

Igazából a kisgyerektől pontosan ez a viselkedés és reakció várható el (ami aztán sokszor maga után vonja a kézrecsapást), mert kíváncsi. Nincs még meg benne a racionalitás. A szülőnek kell figyelnie amennyire csak lehet. És nem mondom, hogy ez könnyű.


(1. voltam)

2012. jan. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

nem könnyü de amikor egyedül vagy otthon és véletlenül nem a járokába teszed a ygerket és az odamegy a kályházos és megégeti magát sokaltabb roszabb mintha egyzser rácsapsz a kezére és elmagyarázod forro meleg nem szabad, megtanulja!

Nem felpofozásrol nem elverésröl van volt szó hanem egy kézre csapás vagy legyintés

2012. jan. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

6-os, a százalékunk és a véleményünk is ugyanaz, nem sokan vallják be, még egy anonim oldalon sem.

Én nem tartom szégyenteljesnek, de nem tudom, beválik-e másnál.

Szintén forró kályha miatt történt már nálunk is, de semmit nem érek el vele, ezért nem így fogom csinálni, ha előfordul még ilyen.

2012. jan. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

21 hónapos a kisfiam.

Párszor csaptam a kezére, semmi értelme nincs, kinevet. Úgyse csapok akkorát, hogy fájjon, így meg azt hiszi, játszunk. A pelusára kapott már többször is, de az az igazság, hogy az is csak "tűzoltásnak" jó, tíz percre nyugi van akkor, aztán kezdődik minden előröl.

Sokáig én is úgy voltam vele, hogy ki kell védeni a veszélyes helyzeteket, de anyuka legyen a talpán, akinél ne szakadna el a cérna, amikor a gyerek az ajtóba csapkodja a fejét például. Szereljem le az ajtót? :)

Sokan javasolják a büntifotelt, azt egyelőre nem tudom az én gyerekemmel elképzelni, hogy megértse, mit akarok vele, úgyhogy még keressük a hatékony fegyelmezési módot.

2012. jan. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!