Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, ha 2 hónapos...

Mit tegyek, ha 2 hónapos kislányom nem kakil?

Figyelt kérdés
Eleinte mindig volt kaki. Aztán egyszer csak elkezdett nem kakilni. :( Múltkor az ötödik napon adtam neki cukros kamillateát, az egy órán belül kihozta neki az 5 napi adagot. De olvastam, hogy nem jó sokat kamilláztatni, mert hosszú távon szárítja a bélnyálkahártyát és ront a kaki dolgon. Ma is adtam neki (még nem tudtam ezt róla), de nincs kaki, pedig megivott 2 dl-t ma összesen. Mit tegyek, hogy kakiljon? 2 hónapos, hozzátáplálás még kizárva, mivel segíthetnék rajta? Anyatejes amúgy.
2012. jan. 15. 16:51
 1/10 anonim ***** válasza:
A kislányom anyatejes volt, 5 naponta volt széklete. Hőmérőzni akartam, de a gyerekorvos lebeszélt róla! Minél kevesebb a széklet, annál több anyatejet dolgoz fel a szervezete! Szóval, jó minőségű a tejed! Szerintem se itass vele semmit, csak ha szorulása van!
2012. jan. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a szélcsövet. Nálunk bevált és ehhez nem lehet hozzászokni. Emellett egyél olyan dolgokat amik hajtanak.
2012. jan. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyanez volt a helyzet, de nekünk csak a szélcső segített (orvosi javaslatra), mert nagyon fel is puffadt a kisfiam. Viszont ha a te babád nem puffad fel, akkor az előttem válaszolónak adok igazat, mert csak arról lehet szó, hogy a szervezete teljes mértékben "felhasználja" az anyatejet.
2012. jan. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia,az én kisfiamnál pont egy hete volt,hogy a 12 napig nem volt kaki,már mindent kipróbáltam én is, cukros kamillatea,tornáztatás,hasmasszázs,glicerines kúp de semmi nem hozott eredményt így én ettem egy napig jó sok édességet, sütit,(egy adag gesztenyepürét,szaloncukrot 4-5 szemet,meg vmi csokit)na ez meghozta másnapra az eredményt :D .Egyébként nekünk ezt a dokinéni javasolta,mert az én fiam is csak anyatejes és mi az édes dolgokkal tudunk nekik ebben segíteni.Mert a tejcsi laktóztartalma mozgatja meg a beleiket.remélem tudtam segíteni.Azóta mindennap eszem vmi édességet,így minden másnap van kakija már.:)
2012. jan. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja azt elfelejtettem írni 9 hetes a drágám.:)
2012. jan. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha nincs vele probléma, nem sír, nem görcsöl a hasa, nem fáj neki akkor én nem itatnám semmivel. Had kakiljon ahogy akar. Nincs az kőbe vésve hány naponta kell produkálni, az anyatej amúgy is nagyon jól emészthető.

Ha görcsöl tőle a hasa akkor tényleg a szélcső a legjobb megoldás, mi is használjuk csak mi a gázok miatt mert hasfájós a babám.

2012. jan. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Igen ahogy a többiek mondják, az anyatejes babuk van hogy 5 naponta kakilnak!

Ha nem rossza közérzete és nem (bocs hogy így írom de nekünk szinte így volt (tápszeres)) pukkan szinte szét a kis feje mikor kakilni akar akkor nincs gond!

Jó minőségű a tejed ezek szerint!

Bár nekem is így lett volna :(

Szóval ne aggódj :)

2012. jan. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én 3hónaposom is ĺgy van,pedig n napi egy tábla milkát megeszek. Neki sem volt kaki, 4 naponta kupoztam. Kt hete iszok bravo kajszit,azta olyanokat kakkant :) Próbáld ki.
2012. jan. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egy probléma van nálam, hogy én nem ehetek cukrot, mézet, nádcukrot....stb. :( Tehát még csak ezt sem tudom bevetni! Szélcsövet próbálta valaki? Most több anyukától hallottam, hogy bevált nekik. Nem csak puki jött ki, hanem amikor óvatosan kifele húzták, a kaki is. Ma 6 napja hogy nem kakilt. Szomszédomnak mondjuk azt mondták, hogy a is normális anyatejeseknél, ha 7-8 naponta van csak kaki. Ma már azért fájdogált evés közben a poci... Pukik jönnek, pisi rengeteg...
2012. jan. 16. 16:07
 10/10 A kérdező kommentje:
Ja, bocsi, a szélcsöves választ most vettem észre. Lehet, hogy hozatok a férjemmel vész esetére...
2012. jan. 16. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!