Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan és mivel itassam az 5...

Hogyan és mivel itassam az 5 hónapos kislányom?

Figyelt kérdés
Az a gondom, hogy 5 hónapos kislányom nem hajlandó semmit sem inni, próbáltam vizet, gyümölcslevet, teákat, cumisüvegből, pohárból, csőrös pohárból, kanálból, semmi nem megy, kiköpi, néha még öklendezik is. Aanyatejes volt, de már naponta egyszer kap dél körül tejpépet, estefele pedig pürét. Nem is aggódtam az ivás miatt, hiszen a köztes időben szopizott, de mostmár a cicit sem hajlandó elfogadni, félek, hogy kiszárad, és még nehezen is kakilt. Mit tegyek?
2012. jan. 11. 17:40
 1/5 anonim ***** válasza:

De ezek szerint még szopik azért?

Valószínű elég neki az a mennyiség, amit még szopizik. S a többi ételből is "kinyeri" a vizet.

Hányszor szopik? Tápszert még nem kapott?


Lányom 7 hónapos koráig nem ivott meg semmit sem, és utána sem sokat. 1 éves kora óta iszik értelmes mennyiséget.

2012. jan. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Na én pont ez miatt adtam a lányomnak csak vizet. habár ö tápszert elfogadta de rettentö keveset ivott. és nem akartam hogy más löttyökre rászokjon ha már rossz ivó így csak vizet kapott. elfogadta annyira amennyire szomjas volt.
2012. jan. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok: én mindig csak vizet adtam, mégsem volt jó ivó.

Most is csak vizet iszik (párszor már kínáltam most már mással is, de nem kell neki - 15 hónapos).

2012. jan. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Enyém is csak vizet iszik. És esténként még szopizik. 16 hós.


Próbálkozz a vízzel, hátha megszereti.

2012. jan. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Eddig szopizott is, viszont naponta kétszer be kellett pótolni, nem volt már neki elég (csak bal ciciből volt hajlandó szopizni), dél körül tejpépet kapott, estefele gyümölcspürét. A köztes időben tejcsizett, de két napja már nem hajlandó cicire menni, kiabál, feszíti magát, stb. Viszont ettől a napi két adag szilárdabb kajától is nagyon nehezen kakilt, kb 4 naponta és nagyon megviselte, nem tudom, ha egyáltalán nem fogad el semmilyen folyadékot, félek, hogy még nehezebben fog neki menni, nem beszélve arról, nehogy kiszáradjon.

Tápszert kapott, de csak születése után pár hétig, naponta egyszer, de már azt sem fogadja el, köpi ki. Mindent kiköp, fintorog neki, néha még öklendezik is. Akár mit adok neki, akár miből, se cumisüveget, se csőrös poharat, sem sima poharat még csak be sem vesz a szájába, kanállal is próbálkoztam, de úgy is kiköpi.

2012. jan. 12. 16:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!