Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan oldjátok meg a napi...

Hogyan oldjátok meg a napi teendőket, amikor a baba járni tanul, még többször elesik?

Figyelt kérdés

Kérem olyanok írjanak, akik egyedül oldják meg, tehát nincsen nagymama vagy más, aki akár csak ünnepek előtt, vagy akár fél évente, havonta vagy gyakrabban vigyáz a kicsire, hogy ki tudj takarítani. Pontosan nem is a nagytakarítások, hanem a kisebb dolgok érdekelnek, pl. hogy reggelizel, hogy csinálsz ebédet, a babának kaját, pakolsz a mosógépbe, le-feljársz emeleteket pl a mosott ruhávala kezedben, miközben utánad botladozik, bármikor eleshet a kemény járólapon? Jobb híján sírni hagyjátok a járókában? Ha lehet, olyanok írjanak, akinek a babája keveset alszik, pl napi max. 9-11 órát, azaz napközben 2-szer fél órát, azt is inkább autóban, és éjszaka is még 2-3 óránként fel kell kelni hozzá, vagy néha gyakrabban.


(A külső segítségről csak azért írtam, mert sokan állítják itt büszkén, hogy X éve nem aludtak, mert X számú gyerekük van és minden segítség nélkül mindent megoldottak, és ők előszeretettel válaszolnak olyasmiket, hogy "nem értem, én megoldottam", és kis beszélgetés után kiderül, hogy amikor apa otthon volt vagy a babájuk sokat aludt...stb. Nekem az a tapasztalatom, hogy abban a napi pár órában nem lehet mindent összesűríteni, reggelit, ebédet, vacsit...stb, és apa is fáradt, és más dolgok is vannak, pl. közeli haláleset vagy váratlan dolog, betegség, más amivel foglalkozni kell, ezért érdekelne konkrét megoldási lehetőség.)


2009. máj. 26. 11:32
 1/6 A kérdező kommentje:

Etetőszékben, hintaszékben nem sokáig marad meg.


Most 8 hós, még a járni tanulás előtt vagyunk, de már előre érdeklődök, mivel van, hogy napokig nem jutok számítógép közelbe. Most tanul felállni, és fáj a szívem, ahogy elesik, beüti a fejét, itt-ott az arcát itt mellettem a parkettás nappaliban is, mi lesz akkor más helységekben?

2009. máj. 26. 11:35
 2/6 anonim ***** válasza:

igazából nekem szerencsém van, mert nagyon jól elvan egyedül a fiam. én tudtam, hogy nagyon nem számíthatok senkire, és rengeteg munkám van a gyerek mellett, így az elejétől kezdve szigorúan kiságyba szoktattam nappali és éjszaka alváshoz is. napközben a földön játszik. könnyebben vagyok, mert van saját szobája, ahol nagyrészt azrét minden elvan pakolva, ami gondot okozhat neki. egyelőre az én fiam is csak mászik de így is esik-kel eleget. szerencsére elég jól eljátszik egyedül. sarokülőgarnitúra van a szobájának egyik felében. az elé terítem a plédet neki mindig, körbe rakom ilyen nagy párnákkal és egy csomó játékot odateszek neki. általában 10-15 percet elvan magában, pakol rakodik, de nagyon nem hiányol. én ilyenkor igyekszem mindent minél gyorsabban csinálni. aztán ha már nem bírja, akkor egy kicsit etetőszék, azán egy kicsit a gyerekülés:-) aztán kivonulunk az erkélyre. szerencsére laptopom van, így csak átviszem oda. én zömmel számítógépen dolgozom /saját vállalkozás könyvelési és egyéb munkái/, illetve online tanulok angolul, így ezt is tudom a gyerek mellett csinálni, míg ő az erkélyen játszik.

Segítségem nincsen, nekem inkább az okoz nagyobb gondot, hogy minden "sz*rért" futkozni a gyerekkel kell. egy kilo kenyérét, egy popsitörlőért, egy boritékért, vagy éppen a bankba, stb. Van egy lakásunk ami ki van adva bérbe. most pl jön a villanyszerelő, oda kell mennem, oda is a gyerekkel, a kocsiban 50 fok délben, klima nuku. szal nekem inkább eezek okoznak gondot! szerintem próbáld minél hamarabb önálló játékra szoktatni, csak így tudod megcsinálni a napi teendőidet!! akár sírással is, ha másképp nem megy!

2009. máj. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon ügyesen megoldottad! Nálunk a nappaliban tudtam eddig hagyni, kisebb-nagyobb sírások árán. Most lenne a szeparációs szorongás korszak ideje, de nem vettem észre nagy változást, eddig is ugyanúgy sírt 5-10 perc után, ha eltűntem. Igaz, nem lehet rálátni más helységekből a nappalira, nálunk a sarokgarnitura puha, így ott nem üti meg magát. Asztalt kirámoltuk, hogy helye legyen a játékoknak. Inkább a sarokszekrény, ami a nappali többi részén van körbe a szobában, és aminek a polcos részéből egyébként kipakoltunk - erre esve vannak sírások, itt próbál felállni, szekrényt nyitogatja...stb. De igazán most arra keresek megoldást, ha majd nem lehet visszatartani, és kijön utánam mindenfelé, "veszélyes vízekre".
2009. máj. 26. 12:03
 4/6 anonim ***** válasza:

Én egyedül vagyok a kisfiammal, szintén 8 hós. Nekem apa viszi sétálni, hétvégén, a takarítást ált. akkor oldom meg, a napi teendőket, úgy, hogy viszem minden helyiségbe magammal, hogy lássam mit csinál, közben beszélgetünk... Még fürdeni is viszem magammal, addig kibírja a bébikompban, bár utálja, a járókát is.

Néha elvesztem az irányításom a háztartás felett, megértelek...

Az étkezéseket úgy könnyítem, hogy szégyen ide v. oda, univer, kecskeméti és hipp bébikaját veszek.

A ruháit kezdetektől nem mosom külön, nem bírnám.

2009. máj. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Szintén 8 hónapos a fiam és már kezd itt ott felállni. Hát elég nehéz, mert egész nap egyedül vagyok vele és a járókába, kiságyba nem szeret lenni, de ha olyan dolgom van ahová nem vihetem magammal, akkor nincs mese, beteszem a járókába és inkább sírjon egy kicsit, mint baleset legyen. Amúgy ahová lehet viszem magammal és mindenhol csináltam neki egy kicsi kosarat, amiben elrejtettem néhány dolgot, azt oda adom neki és én közben bepakolom a ruhákat a gépbe, leülök a szőnyegre és ott hajtom össze a ruhákat, kiviszem a teraszra és a lábam mellett tesz- vesz amíg én kiteregetek. Hát így próbálkozok, de még így is megesik, hogy akkorát koppan a fejecskéje, hogy teljesen megrettenek. Nem lehet ezt teljesen kivédeni.Amúgy régebben meg akartam mindent csinálni mellette és mivel nem sikerült, állandó fejfájással küzdöttem, mert elfojtottam magamban a haragot. De rá kellett jönnöm, hogy ha felfordulok sem tudok mindent megcsinálni, így mikor elalszik akár 20 percre is, akkor pörgök mint lúd a jégen. Most meg a netezést választottam éppen, mert nekem is jár néha egy kis szabad idő. Remélem tudtam segíteni!

2009. máj. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítséget, és hogy időt szakított a hozzászólásra!

Úgy látom, mindenki megoldja, ahogy tudja. Lehet, kicsit túlreagálom, mert nem merném letenni pl. a pincében a hideg+kemény járólapra, míg ki- vagy bepakolok a mosógépből. Ha éppen alszik, akkor igyekszem vagy a bepakolást, és mivel a program hosszabb, mint az alvásideje, a kipakolás várat magára, míg apa hazaér. Vagy a járókába rakva eltűntem és egy részét kiszedtem, a teregetés azonban szinte mindig késő délutánra maradt eddig. Fürdés közben az autósülésből figyel, aminek helye egyébként praktikusan a WC-vel szemben van, gondolhatjátok, miért :))).

A legújabb, hogy feláll a járókában is (pedig hálós!!), már felfedezte az egy szem fogantyút. Most még elesik néha, és bár kibéleltem takaróval, sír. Remélem, ha ilyen ütemben fejlődik, akkor hamarosan megoldódik ez a dolog!

Jó babázást Nektek is, és mindig találjátok meg az örömet, a vissza nem térő pillanatot a kisbabátokban!

2009. máj. 27. 23:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!