Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy foglakozzak vele eleget...

Hogy foglakozzak vele eleget úgy, hogy ne kapassam el sem, és ne is kelljen bömbölni hagyni?

Figyelt kérdés
Láttam a hasonló témát, de nekem még csak 8 hetes lesz holnap a babám, és mindenhol azt olvasom, hogy ne hagyjuk 2-3 hónapos korban még magára, sirni. Igy viszont ma effektive semmi mást nem csináltam, csak dédelgettem őméltóságát, és valóban úgy érzem magam, mint egy alattvaló a kis fiacskámnak. Ugynakkor fáj a hasa is, de szerintem messze nem annyit, amennyit hihetnék, mivel ha kézben hason hurcolom, pl. elmúlik, de ha le akarom hasra tenni valahova (földre, babakocsi, kanapé, kiságy), rögtön rázendit. Normál esetben azt mondom, hogy jó baba, el van egy ideig kicsi létére is, keresi már a kezét, nézi a fényeket, a szines dolgokat, amiket elé/köré rakok, de ő még nem olyan fejlett ugye, hogy egyedül ellegyen. Már a játékötleteket is végigpróbálgattam, amiket egy másik témában irtak, azokkal is ő még csak perceket lefoglalható, és ahhoz is kellek én is. Persze igy szalad a háztartás, mivel aludni viszont alig alszik, csak 2-3 célzott órát napközben, meg éjjel a többit. Lehet, hogy csak lelki segély kell, de ma nagyon kiakadtam :(
2009. máj. 25. 18:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy most sokan le fognak hurrogni, de szerintem ebben a korban a babának még az anya közelsége a legfontosabb. Az én babám is hasfájós volt, és sokat kellett tornáztatnom, mozgatnom, hogy a puki kisikeredjem. Amikor jelezte a hiányomat én bizony fölvettem. Most 9 hónapos, és oylan jókat eljátszik már egyedül. A háztartás pedig egy darabig úgyse lesz oylan mint azelőtt, de el kell dönteni melyik a fontosabb, a babánk vagy az a pici kupi. A pici babának az anya a világ, és ha anya nem jön, a világtól fosztjuk meg. Később úgy is annyi érdekes dolog lesz, hogy már nem akar mindig az ölben lenni. Mellesleg, akkor meg azt hiányoljuk:) bocsi, egy kicsit hosszúra sikeredett
2009. máj. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom most 5 hós, szépen elvan egyedül a játszószőnyegén, de amikor igényli, akkor odamegyek, és csak vele foglalkozom, szerintem nem lehet elkapatni még őket, meghálálják a sok törődést.

Lassan szokasd hozzá a játékhoz. Én azt vettem észre, hogy evés után jobban elvan egyedül, olyankor hagyd, hadd játszon, aztán, amikor nyüszizik, szórakoztasd, játsz vele. Ilyen korban még az is elég, hogy felveszed, megölelgeted. Nagyon pici még, szüksége van az anyai ölelésre, de persze ezt tudod, te is.

A háztartás olyankor nálam is szalad, de már nem foglalkozom vele. Amikor alszik, a szükségeset megcsináltam/megcsinálom.

2009. máj. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
egyetértek az első válaszolóval. Szintén kilenc hónapos a lányom, mindig első nyikkra felvettük, az első három hónapban szinte folyamatosan kézben volt. Aztán amikor megtanult forogni, majd később ülni, nagyon megváltozott a helyzet: szépen elvolt egyedül, ha akart valamit, szólt. Mióta mászik, és kapaszkodva lépeget, úgy kell elkapni, h'az ember kicsit megszeretgesse, de azért sokszor ő is odajön pusziért. Szóval azt kell mondjam, nálunk nagyon bevált az a módszer, h' a bizalmat kiépítsük, tehát nem volt magára hagyva, főleg nem sírni hagyva, és mostanra nagyon önálló, mosolygós baba lett. Őszintén szólva nekem is voltak kétségeim, de az ösztönöm ezt diktálta. Az eleje tényleg nehéz volt, olyannyira, h' én nem hiszem, h' még egyszer bevállalom, de megérte. Az alvás pedig korszakonként változik: amikor aktívabb lesz a mozgása, több ingert fog az agya, jóval többet alszik majd napközben, mert elfárad. Nagyon jó, h' mindenfélével próbálkozol, és hidd el, lesz eredménye.
2009. máj. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy ezt megosztottad velem! Nekem az a furcsa, hogy mindenhol azt olvasom, hogy ha sir, vegyem fel, nyugtassam meg, de utána tegyem vissza, és ezt ismételgessem. De ne hagyjam sirni. De ne dédelgessem sokat, mert akkor elkényeztetem... Szóval ez szerintem paradoxon a maga módján. Ma viszont kézben is sirt végig, bármilyen pózban voltunk, a lábát nem rúgta, nem feszült be, mint amikor a hasa fáj, csak fülsértően üvöltött szinte egész nap. Többet is evett, mint máskor, de amikor éhes volt, mindig megetettem (a szokásos ritkábbal ellentétben 2.5-3 óránként)...
2009. máj. 25. 21:40
 5/7 A kérdező kommentje:
Kedves második és harmadik válaszoló, Nektek is köszönöm a kommentet! Már csak azt nem értem akkor, hogy az 5.5 hós babának viszont miért azt tanácsolta mindenki, hogy hagyja csak nyöszörögni meg sirni az anyja??
2009. máj. 25. 21:43
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Harmadik vagyok: szerintem ezen az oldalon ez az egyik olyan téma, amiben markánsan két tábor van az anyák között. Mindkét fél meg tudja magyarázni, h' miért az ő módszere a jó. Én, ha ilyesmikben kell dönteni, és elbizonytalanodom, mindig arra szoktam gondolni, h' a természeti népek miként bánnak a babákkal. Mondjuk az őserdőben vagy a jurtában nem rakják az újszülöttet külön kunyhóba, h' egyedül aludjon, naphosszat a testükre kötözve hordják, amíg pici, nem órához igazítva szoptatják őket, és még sorolhatnám. Talán van, aki megütközik ezen, mert más kultúrában élünk, de én helyesnek érzem. Az ok nélküli sírásra pedig a férjem talált egyfajta magyarázatot: a baba fokozatosan tanulja meg, h' a különböző érzelmeket különböző módon kell kifejezni, kezdetben az egyetlen eszköz a sírás, ezzel közöl mindent.
2009. máj. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondják haggyam sírni majd abbahagya. Hát ez nálunk nem válik be ugyanis úgy felhúzza magát hogy nagyon nehéz megnyugtatnom. Sőtt rendessen sértődött fejet vág kérdessel az arcán -miért nem vettél fel idáig???-

Hát borzasztóan nehéz azoknak az anyuknak akiknek "kisterrorista" a babájuk. 6hósak vagyunk lassan és felteszem a kérdést mi lesz így 6 évessen????

2009. máj. 26. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!