Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anya vagyok? Mit csinálj...

Rossz anya vagyok? Mit csináljak, hogy ez többé ne forduljon elő?

Figyelt kérdés
Pici még a babám, 4hónapos. Kevés a türelmem és ha 1-2órán keresztül nyűglődik, már nagyon ideges leszek, olyankor mérges vagyok rá, és SAJNOS volt már olyan, hogy rákiabáltam.(Nem üvöltöttem, csak megemeltem rá a hangom) Imádom a babám, de nem tudom miért ilyen kevés a türelmem. Utánna rögtön megbánom.
2009. máj. 25. 14:46
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Ezzel én is így vagyok. Szerintem ez normális emberi reakció. Ettől miért lennél rossz anya?
2009. máj. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
ettől nem vagy rossz anya. mindenkinek elfogy a türelme. mindenkinek van egy tűrőképessége, és kész. ezen nem tudsz változtatni. egyszerűen hagyni kell sírni, rázárni a szobaajtót és kimenni pár percre,ha érzed, hogy nagyon elég. feltöltődsz és teljesen más hangnemben tudsz vele beszélni. lehet, hogy a végén már attól bőg, hogy érzi a feszültséget rajtad. nálam is sokszor előfordult, hogy rákiabáltam, főleg mikor nem akart enni szinte egész nap. sírtam, és kiabáltam neki, hogy egyen már, mert kórház lesz a vége, ha ezt csinálja. ő meg megijedt és elsírta magát. na akkor tettem be a kiságyba, és kimentem. 5 percet ordított nem normális módon, egyszercsk abbahagyta, és elaludt. mire felébredt, én is megnyugodtam ő is, mosolyogtunk és evett egy nagyot. szóval ne aggódj ettől nem vagy rossz anya.
2009. máj. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Nem vagy rossz anya. Hidd el,nem csak neked szokott elfogyni a türelmed. Minden anya kibukik néha.
2009. máj. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%
Hú de jó hogy nem vagyok ezzel egyedül!!Nekem 2 hós a kicsikém és nagyon nehezen tudom elaltatni.Persze nem mindig de előfordul és olyankor én is megemelem a hangom és rákiabálok mert továbbra is nyüglődik kúszik a mellkasomon felfelé és este van vagy hajnalban amikor már 1 vagy 2 órája ez megy és már elegem van és nekem is elfogy a türelmem.Én aztán másnap reggel bocsánatot kérek tőle, mert lelkiismeretfurdalásom van.De hát mindenkinek véges szerintem nincs olyan aki bírná napról napra
2009. máj. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem ettől lesz egy anya rossz anya, nyugodj meg! Ha ideges vagy, akkor számolj el 10 ig, és mondd magadban nem vagyok ideges.Próbálj dúdolni a kicsinek.Volt már, hogy én is elvesztettem a türelmem, akkor behívtam az apját a babámnak, hogy most ő is vegye kia részét a gyerekből, és én meg lementem sétálni, kiszellőztettem az agyam.Ha van elehetőséged te is tedd meg ezt!Ha nincs akkor, próbálj betenni egy nyugtató lágy zenét...
2009. máj. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%
Nyugi, Velem is előfordul. Nincs Veled semmi baj, és Te legalább bevallod ellentétben sok, álszent "minden tökéletes" anyukával.
2009. máj. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Már velem is tobbszor elofordult,hogy rákiabáltam:amikor még csak pár hónapos volt,akkor azért,mert éjjelente nem akart visszaaludni,amivel totál kikészített,most meg azért /8hós/,mert kulon fozok neki és sokszor nem hajlandó megenni,amitol ugyancsak elfut a méreg,aztán meg én is megbánom.Szóval én is sokszor turelmetlen vagyok,de hát nem csoda,ha azt vesszuk,hogy éjjelente 2 óránként fent vagyok.Na és még hozzá a nappali hisztik!Szerintem ettol nem vagyunk rossz anyák!
2009. máj. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
nem vagy rossz anya, ez mindannyiunkkal megesik, hidd el, csak egyesek még maguk előtt is letagadják. nekem az vált be, hogy amikor érzem, hogy most el fog durranni az agyam, bemegyek a wc-be és magamra csukom az ajtót. ott leülök néhány percre, és amikor úgy érzem lecsillapodtam, kijövök és minden folytatódhat tovább.
2009. máj. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!