Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor és hogyan szoktatátok...

Mikor és hogyan szoktatátok le a babátokat az esti szoptatásról?

Figyelt kérdés

11 hónapos a kislányom és reggel és este szopizik még. Mivel már 10 foga van így elég kellemetlen már néha ahogy rágcsálja a cicim :S. De kitartok,mert tudom,hogy az anyatej jó és kell a közelség a kislányomnak.

Várom a válaszotokat!

11 hónapos kislány anyukája


2009. máj. 23. 21:28
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Az én nagy gyerekeimnél megmaradt az esti szopi majdnem 2 éves korukig, akkor maguktól hagyták el. Miután kibújtak a fogaik, ők is próbálkoztak a harapással, de szerencsére sikerült leszoktatni róla őket. Utána szinte sosem haraptak meg. Szerintem inkább a harapásról szoktad le és ne a szopizásról. Persze, ez a te döntésed legyen, de vedd figyelembe a babád igényeit is. 1 éves korig még mindenképpen szüksége van a tejre és egy szopizós baba nagyon nehezen fogadja el a tápszert.
2009. máj. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%

A nagyobbik lányom 3 éves korában hagyta abba az éjjeli/nappali cicizést. A kicsi júliusban lesz 3, de ő is még mindig... :S

A rágcsálást hamarosan abbahagyja, ne aggódj, csak mindig szóljál rá óvatosan.

2009. máj. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%
Ha harap,fogd be egy pillanatra anóziját,és akkor elengedi a cicit.Egy-két alkalom után már nem fog harapni.
2009. máj. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam most lesz egy éves, és néhány hete magától hagyta el az esti szopit. Reggel még szopizik ugyan, de nagyon nyűglődve, szerintem hamarosan ezt is elhagyja! Én tovább akartam szoptatni, de úgy tűnik, ő másképp gondolja.
2009. máj. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat.

De nem úgy harap,hogy fáj csak ahogy nőlnek a fogacskái erősebben fogja és szivja a mellbimbómat.Szerintem már nem nagyon elég neki a tejci mennyisége,mert 2 ciciből eszik este és reggel is.

Azért köszi méegyszer.

2009. máj. 23. 21:42
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia! Az en kisfam mar alig ertekelheto mennyiseget szopizik, ugy 50-80 kozt (az adagja mar 250). 6 honapos, kiegeszitest mindig kapott. Mar egy ideje reggel es este cicizett csak. Azt kezdtem el csinalni, hogy elobb kapja a tapszert (kicsit kevesebbet, mint amennyit szokott enni) es utana cicit. Egy ido utan meg novelem az adagot, es majd nem ker cicit. Egyebkent sajnos o magat is szinte valasztja el, sziv egyet-kettot, es elfordul mar este. Nappal nem, erdekes.

Remelem adtam "otletet".

2009. máj. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

9 hónapos koráig szopott a lányom.

Olyan szépen, egyszerűen szokott le róla hogy se Ő sem én nem sínylettük meg. A mellem egyáltalán nem dzrrant be utána.

Úgy próbálkoztam hogy amikor már csak 2 szer szopizott: reggelés este, akkor vettem anyatej kieg. tápit és be-bepróbálkoztam vele este, lefekvéskor h megissza-e.

Megitta és után picit megszoptattam ha kellett neki.

Aztán egyre több tápit kapott és már nem kellett cici mert televolt. A végén Ő maga tolta el és azóta sem szopizik.

Reggeli szopi nehezebb volt, mert ahogy ébredt egyből cici kellett.

Az pedig úgy oldottam meg, h este összekészítettem a tápinak a vizet (felforraltam , elhűtöttem) és amikor ébredezett a manó kiszaladtam mikroba megmelegítettem és már vittem is be neki, ölemben megitta és eszébe nem jutott a cici.

Hát mi így szoktunk le.

2009. máj. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Kettővel előttem író: Miért kell először tápszer? Így naná, hogy leszokik, és nem lesz tejed.
2009. máj. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A lányom 14 hónapos. MÁr mindent eszik, de délután, amikor nem bir elaludni elkap és akkor sziv rajtam 2-3-at és már be is csukódik a kicsi szeme.

Este cicivel altatom, reggel cicivel ébresztem.

Imádom, pedig 16 foga van és érdekes nem érzem hogy harap, pedig a foga nyoma mindig látszik a bimbón.

2009. máj. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2009. máj. 25. 13:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!